www.torun.pl

Taekwondo bez barier

Sport
Data publikacji: 11 sierpnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: plakat promujący zajęcia dla osób z niepełnosprawnością

Klub Sportowy Centuria Taekwondo Toruń od września planuje zorganizować zajęcia taekwondo dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpłatne spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w sali klubowej przy Szosie Chełmińskiej 53 w Toruniu.

Taekwondo to koreańska sztuka walki i samoobrony, którą mogą uprawiać wszyscy , bez względu na wiek, czy stopień niepełnosprawności - jest to sport bez barier. Nie ważna jest też sprawność fizyczna - każdy trening jest przygotowany pod grupę ćwiczących.

W Polsce istnieją tylko dwa ośrodki prowadzące zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnością - w Lublinie i Legionowie, a od września do tej listy dołączy ośrodek w Toruniu. Zajęcia, które ruszą za kilka tygodni, skierowane są do osób niepełnosprawnych w każdym wieku: dzieci, młodzieży oraz dorosłych w stopniu upośledzenia: lekkim, umiarkowanych, znacznym, osób niewidomych, głuchych czy z problemami neurologicznymi. Zajęcia nie będą obejmowały nauki walki. Skupione będą na części tradycyjnej (Poomsae) oraz elementach samoobrony, ćwiczeń ogólnorozwojowych czy korekcyjnych. Taekwondo można potraktować jako solidną część rehabilitacji fizycznej i umysłowej.

Zajęcia prowadzić będzie Dorota Sadowska II Dan (stopień mistrzowski) taekwondo olimpijskiego, Instruktor Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w trakcie certyfikacji na trenera klasy II, z wykształcenia socjolog i pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami niepełnosprawnymi.  

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 690 927 994 lub odwiedzając fanpage klubu na Facebooku. Aby przejść do fanpage'a kliknij tutaj.

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.