Taekwondo bez barier | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Taekwondo bez barier

Sport
Data publikacji: 11 sierpnia 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: plakat promujący zajęcia dla osób z niepełnosprawnością

Klub Sportowy Centuria Taekwondo Toruń od września planuje zorganizować zajęcia taekwondo dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Bezpłatne spotkania będą się odbywały raz w tygodniu w sali klubowej przy Szosie Chełmińskiej 53 w Toruniu.

Taekwondo to koreańska sztuka walki i samoobrony, którą mogą uprawiać wszyscy , bez względu na wiek, czy stopień niepełnosprawności - jest to sport bez barier. Nie ważna jest też sprawność fizyczna - każdy trening jest przygotowany pod grupę ćwiczących.

W Polsce istnieją tylko dwa ośrodki prowadzące zajęcia skierowane do osób z niepełnosprawnością - w Lublinie i Legionowie, a od września do tej listy dołączy ośrodek w Toruniu. Zajęcia, które ruszą za kilka tygodni, skierowane są do osób niepełnosprawnych w każdym wieku: dzieci, młodzieży oraz dorosłych w stopniu upośledzenia: lekkim, umiarkowanych, znacznym, osób niewidomych, głuchych czy z problemami neurologicznymi. Zajęcia nie będą obejmowały nauki walki. Skupione będą na części tradycyjnej (Poomsae) oraz elementach samoobrony, ćwiczeń ogólnorozwojowych czy korekcyjnych. Taekwondo można potraktować jako solidną część rehabilitacji fizycznej i umysłowej.

Zajęcia prowadzić będzie Dorota Sadowska II Dan (stopień mistrzowski) taekwondo olimpijskiego, Instruktor Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w trakcie certyfikacji na trenera klasy II, z wykształcenia socjolog i pedagog z doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i osobami niepełnosprawnymi.  

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 690 927 994 lub odwiedzając fanpage klubu na Facebooku. Aby przejść do fanpage'a kliknij tutaj.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".