Trzy złote medale toruńskich juniorów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trzy złote medale toruńskich juniorów

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 maja 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 10-12 maja 2024 r. w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim - XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. Niezwykły sukces odniosła ekipa z Centurii, której 7 zawodników zakwalifikowało się do tych prestiżowych zawodów.

Nasi utalentowani zawodnicy stanęli do rywalizacji, prezentując fenomenalną formę. Klub Centuria triumfował zdobywając aż trzy złote medale i dzięki temu - jako jedyny klub w Polsce - mamy aż trzech Mistrzów Polski! To niezwykłe osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że przypadło ono w 10. rocznicę istnienia toruńskiego klubu.

Złote medale wywalczyli Marcel Iwicki w kategorii -37 kg, Gabriela Wrzeszcz w kategorii -44 kg oraz Julia Masłowska w kategorii -29 kg. Pozostali zawodnicy, mimo dzielnej walki, nie sięgnęli po medale: Paula Górska w kategorii -33 kg, Dominika Lipińska w kategorii -55 kg oraz Adam Dodnalski w kategorii -61 kg. Niestety, tuż przed zawodami Tymoteusz Chybiński doznał kontuzji, uniemożliwiając mu udział.

Warto podkreślić ogromny potencjał toruńskich zawodników, który z pewnością zaowocuje kolejnymi sukcesami w przyszłości.a

Dodatkowo, trzeba wspomnieć o tym, że zaledwie dwa tygodnie temu na bardzo prestiżowym turnieju w Estońskim Tallinie President's Cup Europe Julia Masłowska i Gabriela Wrzeszcz wywalczyły bezpośrednie kwalifikacje na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim, które odbędą się pod koniec roku w Albanii, co świadczy o ich wyjątkowych talentach i determinacji.

- Nasze zwycięstwo to nie tylko sukces dla naszej ekipy, lecz również owoc wspólnego wysiłku i determinacji trenerów oraz zawodników. Ich poświęcenie i ciężka praca stanowią fundament naszych osiągnięć. Dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do tego wielkiego sukcesu. Szczególne podziękowania kierujemy do Gminy Miasta Toruń za nieocenione wsparcie w tym sezonie - podkreśla Dorota Sadowska z Centuria TaeKwonDo.

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Toruński Dzień Muzealnika 2024
  Kultura, Miasto
  5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Węzeł przesiadkowy aleja Solidarności w Toruniu
  Drogi, Miasto
  W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.
 • - W piątek 24 maja 2024 r. od godz. 12:00 do godz. 23:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • To był intensywny i pełen emocji sezon dla drużyny CUK Anioły Toruń, który zakończył się awansem do I ligi. 23 maja 2024 r. odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, w którym wziął udział Prezydent Paweł Gulewski oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska. Pierwsza część wydarzenia odbyła się w cenrum handlowym Toruń Plaza, gdzie...
 • Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.