Plany Torunia na 2024 rok | www.torun.pl

Ludzie, zieleń, miasto. Napis: plany Torunia 2024 dla mieszkańców. Kolorystyka niebiesko - biało - zielona.

Plany Torunia na 2024 rok

Jesteś zainteresowany planami Torunia na rok 2024?

Na tej stronie są publikowane informacje dotyczące poszczególnych działań w różnych sferach życia miasta - inwestycyjne, remontowe i związane z zbieżącym utrzymaniem - zaplanowanych na rok 2024. Pakiet informacji jest systematycznie powiększany.

Podstawowe parametry budżetu Torunia na rok 2024:

 • dochody:  1 691 400 000 zł
 • wydatki:   1 815 400 000 zł
 • deficyt:        124 000 000 zł
 • inwestycje:  384 448 000 zł

Przyjazna prezentacja budżetu Torunia

Jeżeli natomiast szukasz podstawowych, syntetycznych informacji na temat budżetu Torunia na rok 2024 (dochody, wydatki bieżąca, wydatki inwestycyjne - z podziałem na sfery), skorzystaj z przyjaznej prezentacji internetowej przygotowanej przez Urząd Miasta Torunia we współpracy z serwisem Budżety JST. Dzięki tej prezentacji można łatwo i wygodnie zapoznać się z podstawowymi informacjami o wydatkach i dochodach miasta zaplanowanych na ten rok.

   


   

Plany funkcjonowania Torunia 2024

 • Na zdjęciu: prace związane z nową nawierzchnią ulicy, widać żółtą koparkę
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Swój wygląd zmienia ulica Olęderska, położona w południowo-wschodniej części miasta, na obszarze szybko rozwijających się terenów inwestycyjnych.
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Bielawy-Grębocin
  Miasto
  15 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami Osiedla Bielawy-Grębocin. Było to ósme z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Drogi, Miasto
  Zmienia się kolejna ulica w lewobrzeżnej części Torunia. Mowa o ulicy Łącznej, która leży miedzy ważnymi ciągami komunikacyjnymi tj. Trasą Średnicową Podgórza (ul. Andersa) od strony północnej i trasą ekspresową S10 od strony południowej.
 • Program „Moje Podwórko” 2024 – można składać wnioski
  Inwestycje, Miasto
  Trwa nabór wniosków w ramach Programu „Moje Podwórko”. Wsparcie finansowe można otrzymać m.in. na nowe place zabaw, ławki, zieleń, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz remont nawierzchni.
 • Miasto
  W poniedziałek 12 lutego 2024 r. prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami okręgu Rubinkowo. Było to siódme z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Inwestycje, Miasto
  Rok 2024 to czas kolejnych inwestycji dla miasta.
 • Oko na most Piłsudskiego
  Drogi, Miasto
  Monitoring wizyjny naszego miasta zostanie rozbudowany o kolejne kamery. System zostanie zamontowany na moście drogowym imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejmie on swym zasięgiem nie tylko obiekt mostowy, ale także windy, które bardzo często są niszczone przez wandali. Monitoring ma być gotowy do końca czerwca br. W sumie zamontowanych...
 • Miasto
  Podczas czwartkowej (8 lutego 2024 r.) sesji Rady Miasta Torunia przyjęto Program działań miasta Torunia na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2024 – 2030.
 • DPS i Całodobowy Ośrodek Wsparcia Samarytanin
  Miasto
  W Ośrodku Parafialnym „SAMARYTANIN” w Toruniu przy ul. Św.Faustyny 12  prowadzonym przez Parafię Miłosierdzia Bożego i świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Toruniu kontynuowana jest działalność Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Nowa umowa nr DDPS.1.2024 z Prezydentem Miasta Torunia zawarta 2 stycznia 2024 r. obowiązuje do 31 grudnia 2024....
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Skarpa
  Miasto
  7 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami Osiedla Na Skarpie. Było to szóste z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Budujemy drogi na tzw. osiedlu JAR
  Drogi, Miasto
  Od ułożenia zasilania pod nowe oświetlenie drogowe i wybudowania kanału technologicznego rozpoczęła się budowa dróg na tzw. osiedlu Jar. Inwestycja, która kosztuje prawie 15,5 mln zł, zakłada budowę prawie 1800 metrów dróg na tym osiedlu.
 • Na zdjęciu: sala z ustawionymi krzesłami, na których siedzą uczestnicy spotkania z prezydentem
  Miasto
  5 lutego 2024 r. w Kaszczorku odbyło się piąte z trzynastu spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent stoi ze stypendystami
  Kultura, Miasto
  Jedenaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury odebrało z rąk prezydenta Michała Zaleskiego Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2024 i na I półrocze 2024 r. Za otrzymane od miasta pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty.
 • Przetarg na elektrobusy dla Torunia
  Miasto, MZK
  31 stycznia 2024 r., ruszyło postępowanie przetargowe na zakup 10 autobusów elektrycznych z opcją zakupu kolejnych 30 takich pojazdów.
 • Mieszkańcy Torunia wytwarzają mniej odpadów!
  Eko, Miasto
  W 2023 r. mieszkaniec Torunia wytworzył średnio 351 kg odpadów. To mniej niż rok wcześniej!
 • Na zdjęciu: widać dłonie trzymające ulotkę o spotkaniach z mieszkańcami
  Miasto
  Czerniewice były kolejnym przystankiem podczas spotkań osiedlowych prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.
 • Dom dla niepełnosprawnych mieszkańców Torunia
  Miasto
  Z końcem 2023 roku rozstrzygnięto konkursy na dofinansowanie zadań, między innymi z zakresu pomocy społecznej. 16 stycznia 2024 roku Pan Prezydent Michał Zaleski wręczył umowę na dofinansowanie działalności Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Fundację im. Brata Alberta w roku 2024, a tym samym niepełnosprawni mieszkańcy mają zapewniony dom...
 • Stowarzyszenie MOFT ze Strategią
  Miasto
  Podczas styczniowego posiedzenia członków Stowarzyszenia MOF Torunia jednomyślnie przyjęta została Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Dokument jest ważnym elementem realizacji inwestycji ze wsparciem środków unijnych. Przyjęta 15 stycznia 2024 r. Strategia będzie narzędziem do wspólnego...
 • Szosa Okrężna zmienia się
  Drogi
  Ulica zmienia się na odcinku prawie 780 metrów. Po zakończeniu prac, które zgodnie z umową planowane jest na sierpień 2025 r., powstanie tu zupełnie nowy układ drogowy.
 • Wsparcie finansowe dla mieszkańców DPS
  Miasto
  Jedną z podstawową form pomocy dla osób wymagających całodobowej opieki i pielęgnacji jest zabezpieczenie miejsc w domach pomocy społecznej. Mieszkańcy Torunia w pierwszej kolejności kierowani są do Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska oraz do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera, a w przypadku braku wolnych...
 • Widok ogólny na salę podczas spotkania na Rudaku
  Miasto
  Budowa nowej szkoły, drogi, czystość i komunikacja to tematy, które zdominowały poniedziałkową dyskusję prezydenta Torunia z mieszkańcami osiedla Rudak.
 • Razem bezpieczniej
  Miasto
  Stowarzyszenie Wolontariuszy Razem informuje, że w terminie 23.01-31.12.2023 r. realizowało projekt dofinansowany z Gminy Miasta Toruń pod nazwą „Razem bezpieczniej”, w ramach którego oferowaliśmy bezpłatne porady w ramach działającego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego.
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Podgórz
  Miasto
  25 stycznia 2024 r. odbyło się drugie, z trzynastu, spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia. Tym razem swoje pytania mogli zadać mieszkańcy Podgórza. Na Podgórzu prezydent Michał Zaleski wraz z przedstawicielami poszczególnych wydziałów magistratu gościł w Szkole Podstawowej nr 15. Spotkanie przebiegało w znanej już formule...
 • Wizualizacja przebudowy torowiska na ul. Kościuszki - przystanek Świętopełka
  Miasto, MZK
  Coraz bliżej kompleksowej modernizacji kolejnego odcinka torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kościuszki - od wjazdu na teren kościoła do ul. Olbrachta.
 • Nowa rada ds. osób niepełnosprawnych powołana
  Miasto
  25 stycznia 2024 r. Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył powołania członkom Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2024-2027.
 • Na zdjęciu: mieszkańcy siedzą na spotkaniu z prezydentem, patrzą na prezentację
  Miasto
  24 stycznia 2024 r. na osiedlu Stawki odbyło się pierwsze z trzynastu spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.
 • Spotkajmy się na Stawkach i Podgórzu
  Miasto
  24 i 25 stycznia 2024 r. odbędą się pierwsze tegoroczne spotkania Prezydenta Torunia z mieszkańcami. Zapraszamy na Stawki i Podgórz!
 • Na zdjeciu: budynek powstającej szkoły przy ul. Strzałowej
  Miasto
  Trwa nabór na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12, która budowana jest na lewobrzeżu. Pierwszy dzwonek w nowej szkole usłyszymy 1 września 2024 r.
 • Kobieta w brązowej koszuli idąca z wózkiem ul. Szeroką
  Miasto
  Radni Miasta Torunia przyjęli zmianę w uchwale dotyczącej Toruńskiego Bonu Żłobkowego. Dzięki poprawce dofinansowanie do pobytu w żłobku będzie przysługiwało na dzieci powyżej 3. roku życia.
 • Uczestnicy konsultacji przy stole widok z góry
  Miasto
  Rada Miasta Torunia uchwaliła plan konsultacji społecznych na rok 2024. O ich terminach będziemy informować na bieżąco na stronach: torun.pl i www.konsultacje.torun.pl

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: nieruchomość przy drodze Trzeposkiej, stary zniszczony budynek, wokół białe nowe bloki
  Biznes, Miasto
  O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Miasto
  20 lutego 2024 r. władze samorządowe Torunia spotkały się w Collegium Maximum z władzami rektorskimi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca miasta z uczelnią i społecznością uniwersytecką.
 • Grafika przedstawia teren pod usługi przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • W Toruniu rozpoczynają się hokejowe Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów, w których udział weźmie 8 zespołów z całej Polski.
 • Pokaz z elementami ognia, warsztaty, wystawy, koncerty i wykłady naukowców - tymi wydarzeniami podsumowaliśmy niezwykły Rok Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie świętowania jubileuszu 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także edukacyjnym wydarzeniem, podczas którego...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje kolejne warsztaty z cyklu „Wsparcie na starcie”, które odbędą się 5 marca 2024 r. o godz. 14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro przy ul. Konopnickiej 13.
 • 20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Msza pogrzebowa śp. Krzysztofa Żabińskiego została odprawiona 19 lutego 2024 r. w Katedrze św. Janów. Uczestniczyli w niej m.in. były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, europoseł Janusz Lewandowski i prezydent Torunia Michał Zaleski. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przeszedł na...
 • Podczas tegorocznego Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (19 lutego 2024 r.) nadano wybitnemu urologowi - prof. Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytuł doktora honoris causa UMK. Laureatką międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes" została w tym roku prof. Chantal Delsol. Ponadto przyznano szereg innych ważnych odznaczeń, medali i wyróżnień...
 • Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia w poniedziałek 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Miasta Toruń.