I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień

Rafał Pietrucień
I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Rafał Pietrucień

Urodzony w Toruniu. Rocznik 1967. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, geograf. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Organizacji i Zarządzania na Wydziale Ekonomii UMK oraz Urbanistykę i Gospodarkę Przestrzenną na Politechnice Gdańskiej.

Na stanowisku I zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z pozyskiwaniem środków unijnych i polityka przestrzenną miasta.

Zawodowo, w latach 1992-2012 związany z miastem: pracował w Wydziale Urbanistyki i Architektury gdzie między innymi zajmował się zmianami planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego; w Biurze Rozwoju Miasta współpracował nad pierwszą strategio rozwoju Torunia; był także Dyrektorem Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich, a w latach 2007-2010 Zastępcą Prezydenta Miasta. Od roku 2010 do 2012 był Pełnomocnikiem Prezydenta ds. rozwoju i planowania przestrzennego.

Od 2012 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdzie odpowiadał za przygotowanie w 2013 roku strategii rozwoju województwa, a w perspektywach finansowych UE w latach 2014-2024 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu zarządzającego programami regionalnymi tj. Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020 i Funduszami Europejskimi dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Od 2007 roku jest przewodniczącym Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Jest żonaty, ma dorosłą córkę, zięcia i cudownego wnuka.

Jego hobby to podróże i muzyka, pasją jest czynne uprawianie motocyklizmu, a w sercu umiłowanie do geografii wyniesione z domu. Dwukrotnie w roku 1995 i 2002 był uczestnikiem wyprawy polarnej na Spitsbergen.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 34 (sekretariat)
e-mail: r.pietrucien@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Miasto
  Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Wystawa prac Picassa w Krzywej Wieży
  Kultura, Miasto
  Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • Kultura, Miasto
  Wieczna miłość i „Dracula” Francisa Forda Coppoli z Garym Oldmanem w roli głównej będą motywem przewodnim 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
 • Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został ponownie uhonorowany przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels za organizację i prowadzone leczenie udarów mózgu.
 • Miasto
  W sobotę 25 maja 2024 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędą się oficjalne obchody święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.
 • Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Poznaliśmy wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia. Radni, w głosowaniu tajnym, wybrali trzy osoby: Edytę Macieję-Morzuch, Marcina Czyżniewskiego oraz Michała Jakubaszka. 23 maja 2024 r. ukonstytuowało się prezydium Rady Miasta Torunia. Radni miejscy, zgodnie z uchwałą z dnia 7 maja 2024 r. dotyczącą liczby wiceprzewodniczących RMT, wybrali trzy...
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został ponownie uhonorowany przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels za organizację i prowadzone leczenie udarów mózgu.
 • W sobotę 25 maja 2024 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Toruniu serdecznie zaprasza na Toruńskie Zawody Boccie.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. ulicami Torunia przejedzie Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna. Początek wydarzenia o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.
 • Ambasador Chin Sun Linjiang i Ambasador Kazachstanu Alim Kirabayev gościli 22 maja 2024 r.w Toruniu. Spotkał się z nimi prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • - W środę 22 maja od godz. 17:00 aż do godz. 2:00 dnia 23 maja 2024 r. na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędą się oficjalne obchody święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.