Trwają zapisy do Toruńskiego EURO 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trwają zapisy do Toruńskiego EURO 2024

Miasto, Sport
Data publikacji: 13 maja 2024
Autor: Marcin Pryka

W związku z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, które odbędą się w dniach od 14 czerwca do 14 lipca br. w Niemczech, jak również awansem polskiej reprezentacji do rozgrywek EURO 2024, Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Go Sport! organizuje lokalne mini Mistrzostwa Europy w piłce nożnej pn.: „Toruńskie EURO 2024”.

Impreza jest skierowana do uczniów toruńskich szkół podstawowych, a jej głównym celem jest aktywizacja młodzieży szkolnej wokół idei mistrzostw, popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci, a także dostarczenie radości i satysfakcji z rywalizacji sportowej. Uczestnikami Toruńskiego EURO 2024 będą drużyny szkolne, tj. uczniowie 24 szkół podstawowych - rocznik 2013 i młodsi, którym w wyniku losowania zostaną przypisani uczestnicy „dorosłego” EURO 2024.

Turniej został zaplanowany na dzień 7 czerwca br. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29. Reprezentacje szkolne wystąpią w strojach narodowych – państw uczestników EURO 2024, które zapewnia organizator. Dodatkowo dla wszystkich uczestników rozgrywek przewidziano pamiątkowe medale, jak również następujące nagrody: dla wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach - dyplomy, dla najlepszych trzech zespołów - puchary oraz nagrody indywidualne: dla „króla strzelców” i „najlepszego bramkarza”.

Ponadto Toruńskie EURO 2024 zostało wliczone do kalendarza wydarzeń sportowych Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół jako impreza okolicznościowa, co oznacza, że szkoła biorąca w niej udział otrzyma 2 pkt. do klasyfikacji generalnej.

Warto dodać, że patronat honorowy nad imprezą objął Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak. Zachęcamy do udziału!

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Toruński Dzień Muzealnika 2024
  Kultura, Miasto
  5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Węzeł przesiadkowy aleja Solidarności w Toruniu
  Drogi, Miasto
  W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Miasto, Sport
  W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.
 • - W piątek 24 maja 2024 r. od godz. 12:00 do godz. 23:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • To był intensywny i pełen emocji sezon dla drużyny CUK Anioły Toruń, który zakończył się awansem do I ligi. 23 maja 2024 r. odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, w którym wziął udział Prezydent Paweł Gulewski oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska. Pierwsza część wydarzenia odbyła się w cenrum handlowym Toruń Plaza, gdzie...
 • Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.