Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje | www.torun.pl

Toruń

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Przystanek tramwajowy „Jamontta" odwieszony

Od środy 15 września 2021 r. przystanek tramwajowy „Jamontta” w kierunku centrum zostaje odwieszony.

Stacja dla ładowarek i linii na Jar

Projekt BiT-City II, w ramach którego powstaje linia tramwajowa na tzw. osiedle Jar, to nie tylko nowe tramwaje, autobusy, wozy techniczne czy torowiska. To także cała infrastruktura niezbędna do sprawnego funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Zmiany na liniach nr 15 i 28

W związku ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Reja/Broniewskiego i brakiem możliwości skrętu w lewo z ul. Reja w ul. Broniewskiego (w kierunku centrum), od wtorku 14 września 2021 r. od godz. 8:00 autobusy linii nr 15 i 28 w kierunku centrum kursować będą objazdem.

MZK świętuje 130-lecie

Okazją do podsumowania 130 lat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu była gala, która 9 września 2021 r. odbyła się w sali na Jordankach. Podczas uroczystości wręczono medale zasłużonym pracownikom MZK, w tym Medal Thorunium.

Zmiany w ruchu na Reja i Broniewskiego

Od wtorku, 14 września 2021 r., od ok. godz. 8.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Reja/Broniewskiego. Zmiany są spowodowane pracami przy modernizacji torowiska tramwajowego.

Na Bydgoskiej zmiany w organizacji ruchu

W związku z pracami przy modernizacji torowiska, od 10 września 2021 r. od godz. 8.00 zmieni się organizacja ruchu drogowego na ul. Bydgoskiej. Zmiany mają związek z rozpoczęciem kolejnego etapu prac, od ul. Sienkiewicza do ul. Chopina.

W Toruniu o komunikacji miejskiej

Specjaliści od publicznego transportu zbiorowego z całej Polski zrzeszeni w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej obradować będą w Toruniu 9-10 września 2021 r. Spotkanie będzie połączone z uroczystościami z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Wystawa w Książnicy Kopernikańskiej
  Kultura, Miasto
  Zdjęcia znanych przedstawicieli miasta i regionu z ich ukochanymi książkami z dzieciństwa pokazane zostały na wystawie „Z klasyką do współczesności”. Wernisaż odbył się 16 września 2021 r. w głównym budynku Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego.
 • Na zdjęciu widać Ratusz Staromiejski
  Eko, Miasto
  Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu zapraszamy do udziału w grze miejskiej Per Pedes – odbędzie się na terenie zespołu staromiejskiego w środę 22 września 2021 r.
 • Plakat zapowiadający wydarzenie Europejski Dzień bez Samochodu 2021
  Eko, Miasto
  Jak co roku miasto włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Główne imprezy i wydarzenia zaplanowano na środę 22 września 2021 r., kiedy przypada Europejski Dzień Bez Samochodu.
 • Na zdjęciu: oznakowanie pozioe informujące o ścieżce rowerowej
  Miasto
  Miasto Toruń podpisało z Europejską Federacją Cyklistów umowę partnerską na wdrożenie w Toruniu programu pilotażowego SCAP – Cargobikes (Safer Cycling Advocate Program – Cargobikes). Oznacza to, że rowery typu cargo pojawią się wkrótce na ulicach miasta.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i Katarzyna Błądek-Mikołajczyk, dyrektor Wydziału Obsługi Mieszkańców podczas konferencji prasowej
  Miasto
  Moje Auto SMS to nazwa systemu, który ułatwia procedurę załatania spraw związanych z pojazdami w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia.
 • plakat RMK
  Eko, Miasto
  W sobotę 18 września 2021 r. Stowarzyszenie Rowerowy Toruń organizuje Rowerową Masę Krytyczną z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Start na Rynku Nowomiejskim o godzinie 16.00.
 • Władze miasta rozważą wdrożenie w Toruniu nowoczesnego systemu monitoringu stref płatnego parkowania zwanego CityScanner. W maju przeprowadzono pilotażowe kontrole specjalnym pojazdem. Na spotkaniu z przedstawicielami firmy MCX Pro 16 września 2021 r. podsumowano pilotaż.
 • 70 lat temu powstał toruński oddział Polskiego Związku Niewidomych. Jubileusz połączony z obchodami Dnia Białej Laski odbył się 10 września 2021 r.
 • Wybitni lekarze z kraju i zagranicy przyjechali do Torunia na jubileuszowy, 70. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich. Specjaliści obradować będą 15-18 września 2021 r. w CKK Jordanki.
 • Zespół Kameralny Multicamerata z Torunia świętuje 30-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji w środę, 15 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim odbył się okolicznościowy koncert.
 • Toruń będzie gospodarzem III Turnieju o Mistrzostwo Polski w Rugby na Wózkach. Spotkania zostaną rozegrane w dniach 16-18 września 2021 r.
 • Konkurs na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe został rozstrzygnięty.
 • Zwiedzanie wystaw, pokazy, warsztaty wykłady złożą się na kolejną edycję Toruńskiej Nocy Naukowców. Odbędzie się ona 24 września 2021 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Zawodnicy toruńskiego Klubu Karate Tradycyjnego Kumade przywieźli 18 medali z Mistrzostw Polski.