www.torun.pl

Toruń

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Rusza przebudowa al. św. Jana Pawła II

Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.

Prezydent w roli Mikołaja

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia zwiastuje już specjalnie przystrojony, gwiazdkowy tramwaj. Podczas pierwszego jego kursu 6 grudnia 2019 r. pasażerowie mogli spotkać w nim specjalnego gościa.

Komunikacja miejska w okresie świątecznym

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.

Toruń gotowy na święta

Wigilia miejska, specjalny świąteczny tramwaj czy cykl koncertów przy bożonarodzeniowej szopce na Rynku Nowomiejskim – to tylko niektóre wydarzenia, które pozwolą nam poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Grudzień będzie w Toruniu miesiącem pełnym świątecznych atrakcji.

MZK w świątecznym nastroju

Nie tylko gwiazdkowy tramwaj będzie w najbliższym czasie umilał podróżowanie pasażerom toruńskiej komunikacji miejskiej. Przygotowano dla nich jeszcze inne atrakcje, które wprowadzą każdego w świąteczny nastrój – już jutro, w Mikołajki, pasażerowie mogą liczyć na prezenty, kawę lub herbatę, i przejazd świątecznym tramwajem.

Zmiany na linii 0 i C

Od 7 grudnia 2019 r. (sobota), w związku z przebudową ul. Grudziądzkiej zmianie ulegnie trasa i rozkład jazdy autobusów linii nr 0 i C.

Żółkiewskiego. Zmiany przystanków

W niedzielę, 8 grudnia 2019 roku, od godz. 7:00 do 15:00 wstrzymany zostanie ruch pojazdów od pl. Skarbka do pl. Daszyńskiego. W tych godzinach drogowcy będą asfaltować południowo-zachodnią jezdnią ul. Żółkiewskiego.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Drogi, Inwestycje, Miasto, MZK
  Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Biznes, Miasto
  22.635.100 zł – to łączna suma, która zasili budżet miasta Torunia. Miasto Toruń sprzedało kompleks 11 działek inwestycyjnych przy ul. Równinnej 34 / Kociewskiej 33-41, o łącznej powierzchni 28,76 ha. To oznacza nowe inwestycje!
 • Miasto
  Bożena Mleczek-Dąbrowska, dyrektor Miejskiej Przychodni Specjalistycznej, została wyróżniona przez Kapitułę konkursu Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Liderzy Medycyny w kategorii: Menedżer Roku 2019 w Ochronie Zdrowia - Placówki publiczne.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rusza rozbudowa ulicy Grudziądzkiej w Toruniu. Roboty będą realizowane od ul. Polnej w kierunku północnym, na odcinku o długości około 700 m.
 • Miasto
  10 grudnia 2019 roku w Centrum Pielęgnacji Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizowano tradycyjne spotkanie świąteczne, podczas którego wręczono nagrody „Cor Bonum”. Trafiły one do rąk osób najbardziej zaangażowanych w pomoc drugiemu człowiekowi.
 • Biznes, Miasto
  Kolejna działka w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” została sprzedana. Nabywcą jest spółka Exodus z siedzibą w Toruniu. Firma działająca w branży motoryzacyjnej zapłaciła za teren inwestycyjny 2 020 000 złotych.
 • Plaża nad Wisłą na lewobrzeżu to atrakcja, z której w pełni skorzystać będzie można wiosną 2020 roku.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • Na Rudaku zostały zagospodarowane tereny zieleni w czterech lokalizacjach. Zadanie pn. „Skwery wśród nas” zostało wykonane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • Dokładnie sześć lat temu, 9 grudnia 2013 r. około godziny 14:00 pierwsze samochody przejechały po nowym moście drogowym w Toruniu.
 • W niedzielę 8 grudnia 2019 roku miało miejsce poświęcenie odrestaurowanej fasady cerkwi prawosławnej przy ulicy Podgórnej 69. W uroczystej mszy odprawionej przez biskupa Atanazego wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po miesięcznej przerwie emocje związane z Futsal Ekstraklasą powracają do Areny Toruń. W poniedziałek 9 grudnia 2019 r. o godzinie 20:00 wicemistrzowie Polski podejmą Red Devils Chojnice.
 • Prezydent Torunia spotkał się w poniedziałek 2 grudnia 2019 r. z grupą pracowników odchodzących na emeryturę. jednostek Gminy Miasta Toruń.
 • 11 grudnia 2019 roku zaplanowano specjalny koncert charytatywny, wcześniej zorganizowano m.in. akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i poboru krwi. W ten sposób społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu wspiera chorego na białaczkę szpikową 16-letniego Jarka Aleksandrowicza.