www.torun.pl

Toruń

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Zmiana trasy autobusy linii nr 33

W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.

Prace przy Chopina idą do przodu

Pogoda nie wpływa na tempo prac na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina. Sfrezowano już część asfaltu i rozebrano torowisko przewidziane do demontażu w pierwszym etapie. Od poniedziałku 20 maja 2019 r. na ul. Chopina ruch drogowy zostanie poprowadzony w śladzie zdemontowanego torowiska.

Wstrzymany ruch na linii 3N

W nocy z 15 na 16 maja 2019 roku wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nocnej 3N.

Eksperci od komunikacji w Toruniu

W dniach 16-17 maja 2019 r. w Hotelu Mercure Toruń Centrum będzie obradowała Komisja Ekonomiczna Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Na posiedzenie przyjadą goście z całej Polski.

Frezują i demontują

Na Wałach gen. Sikorskiego i ul. Chopina trwają prace torowo-drogowe. Wczoraj, 8 maja 2019 r., drogowcy frezowali asfalt. Dzisiaj kończą go zdejmować i przystępują do dalszych robót.

Ciężki sprzęt na Wałach

8 maja 2019 r., ruszyły prace drogowo-torowe w rejonie pl. Rapackiego. Na budowę wjechał ciężki sprzęt. Oznacza to zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Autobusy już dziś jeżdżą inaczej. Ruch tramwajowy zostanie wstrzymany w czwartej 9 maja ok. godz. 4.30.

Dzień Otwarty MZK

Fotobudka, darmowe przejażdżki tramwajem turystycznym, prezentacja hybrydowego autobusu, gra wielkoformatowa, rozmaite konkursy - to tylko część atrakcji, które 11 maja 2019 r. czekają na uczestników Dnia Otwartego Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu połączonego z Dniem Otwartym Funduszy Europejskich.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.