www.torun.pl

Toruń

Toruń, komunikacja miejska, bieżące informacje

Na Wielkim Rowie układają obrzeża

Trwają prace przy budowie nowego wjazdu do zajezdni autobusowej od strony Wielkiego Rowu. Dzięki tej inwestycji zwiększy się dostępność zlokalizowanej w zajezdni stacji paliw oraz serwisu ogumienia i klimatyzacji, a także wzrośnie bezpieczeństwo.

Darmowe przejazdy dla Mastersów

23 marca 2019 roku w Arenie Toruń rozpoczynają się 8. Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Uczestnicy tego wydarzenia mogą za darmo korzystać z przejazdów autobusami i tramwajami MZK.

Za „trójkę” nocną autobus

Z powodu konieczności wykonania awaryjnej naprawy torowiska w ul. Broniewskiego, w nocy z 7 na 8 marca 2019 r. (czwartek/piątek) wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nocnej 3N.

Co nowego na placu Rapackiego?

Wszystkich zainteresowanych zmianami na Placu Rapackiego realizowanymi w ramach projektu "Przebudowa układu torowo-drogowego w ul. Wały gen. Sikorskiego i al. Jana Pawła II wraz z rozbudową pasa tramwajowo-autobusowego w Toruniu - BiT-City II" zapraszamy do odwiedzin podstrony internetowej dedykowanej tej inwestycji.

Zawieszony przystanek przy Lipnowskiej

Od dnia 5 marca 2019 r. godz. 8:00 zmienia się organizacja przystanku autobusowego „Lipnowska”.

Aplikuj o kartę miejską przez internet

Pasażerowie MZK, którzy chcą wziąć udział w pilotażowym programie „System biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu”, wnioski o wydanie karty mogą pobierać i składać przez internet.

Nowy wjazd do zajezdni

W przyszłym tygodniu rusza budowa nowego wjazdu do zajezdni autobusowej od strony ulicy Wielki Rów. Nowy wjazd zwiększy się dostępność zlokalizowanej w zajezdni stacji paliw oraz serwisu ogumienia i klimatyzacji, wpłynie także na wzrost bezpieczeństwa.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  19 marca 2019 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski wręczyli nagrody i wyróżnienia dla 241 toruńskich zawodników, trenerów i sportowych działaczy.
 • Biznes, Kultura, Miasto, Sport
  Umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi podpisane - 364 organizacje będą realizować projekty i działania w 2019 roku lub w ramach projektów wieloletnich na łączną kwotę prawie 35 mln zł.
 • Miasto, Sport
  W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie kilkunastu toruńskich szkół aktywnie powitają wiosnę w ramach imprezy "Sportowa wiosna”. W Arenie Toruń wspólnie z toruńskimi sportowcami będzie się bawić ponad 2000 dzieci.
 • Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"
  Kultura, Miasto
  31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.
 • 20 marca 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 15 ul. Paderewskiego 5/11.
 • Miasto
  W 110. rocznicę urodzin gen. prof. Elżbiety Zawackiej kombatanci, przedstawiciele miasta, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, wojska i toruńskich szkół złożyli kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki na cmentarzu św. Jerzego.
 • Zerwanie linii oświetleniowej napowietrznej to przyczyna awarii oświetlenia na ulicy Bydgoskiej. Latarnie nie działają na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Już w sobotę 23 marca 2019 roku nastąpi uroczyste otwarcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. W zawodach weźmie udział 4350 zawodników z 88 krajów.
 • Luba i Słodka to ulice osiedlowe położone na osiedlu Bielawy Grębocin. Obie przejdą przebudowę i do końca lipca zmienią swój wygląd.
 • W najbliższą sobotę, 2 marca 2019 r., nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu.
 • 18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.
 • Klub Sportowy Toruń informuje, że w dniu 18 marca 2019 roku ruszył proces składania wniosków o przyznanie akredytacji stałych na sezon 2019 na spotkania Get Well Toruń na Motoarenie.
 • 18 marca 2019 r. w CKK Jordanki rozpoczęła się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń.
 • Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.