Nowy pomysł na komunikację społecznościową | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Nowy pomysł na komunikację społecznościową

Drogi, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2024
Autor: Filip Tomasik

Gmina Miasta Toruń rozpoczyna wdrażanie strategii przygotowanej dla mediów społecznościowych. Obecne serwisy miejskie czekają zmiany, pojawią się też nowe rozwiązania.

O nowych pomysłach na strategię komunikacji społecznościowej poinformował prezydent Paweł Gulewski podczas briefingu zorganizowanego nad brzegiem Wisły na terenie Przystani Towarzyskiej LABA.

- Dziś przedstawiamy główne kierunki naszych działań związanych z portalami społecznościowymi i prowadzoną za ich pośrednictwem komunikacją z mieszkańcami, osobami związanymi z Toruniem i odwiedzającymi nasze miasto – powiedział prezydent Torunia - Debata nad nowa strategią komunikacji trwa od pierwszego dnia mojej pracy dla Torunia, jako prezydenta miasta. Mamy wiele profili w serwisach społecznościowych, część z nich przejdzie zmianę, pojawią się również nowe pomysły na dialog z odbiorcami naszych treściwyjaśnił prezydent Gulewski.

Kanały komunikacji społecznościowej Gminy Miasta Toruń

 1. Strona FB: Paweł Gulewski - oficjalnie (5,8 tys. odbiorców) będzie prowadzona poza Urzędem Miasta Torunia przez prezydenta Pawła Gulewskiego i jego otoczenie. Strona będzie na zasadzie wymiany treści wspierała serwisy miejskie w rozprzestrzenianiu informacji, a wybrane treści zamieszczane na stronie prezydenta będą udostępniane w serwisach miejskich.

 2. Strona FB: Prezydent Torunia Michał Zaleski (26 tys. odbiorców) została czasowo zdezaktywowana. Wykonano kopię zapasową zawartości strony do celów archiwalnych. Strona zostanie przywrócona i przemianowana na Urząd Miasta Torunia. Będzie źródłem szeroko pojętej informacji miejskiej. Na stronie będą zamieszczane treści dot. działań Gminy Miasta Toruń i prezydenta Torunia, imprez i wydarzeń, inwestycji, komunikacji itp.

 3. Strona FB: Mój Toruń (144 tys. odbiorców) zostanie odciążona z twardej informacji miejskiej i nastawiona przede wszystkim na działania o charakterze promocyjnym i wizerunkowym. Zadaniem strony będzie tworzenie wizerunku Torunia jako miasta nowoczesnego, przyjaznego, dobrego do życia, nauki, pracy, rozwoju i atrakcyjnego dla turysty z kraju i zagranicy.

 4. Platforma X: Mój Toruń (5.6 tys. odbiorców) – Kanał będzie połączeniem stron: Urząd Miasta Torunia i Mój Toruń. Zamieszczane treści będą dotyczyły głównie informacji miejskiej z domieszką działań wizerunkowych.

 5. Instagram: Mój Toruń (17,9 tys. odbiorców) – będzie skupiony wokół promocyjno-wizerunkowych działań foto/video, które w kreatywny sposób mają tworzyć pozytywny wizerunek Torunia.

 6. Kanał filmowy Mój Toruń w serwisie You Tube (2.03 tys. subskrybcji) – pozostanie miejscem publikacji wszystkich filmów powstających na zlecenie miasta.

 7. Wszystkie kanały miejskie w serwisach społecznościowych dotychczas funkcjonujące pod nazwą Mój Toruń zostaną przemianowane na „Toruń”.

 8. TikTok – powstanie nowy, kolejny kanał poświęcony głównie działaniom promocyjnym i wizerunkowym z uwzględnieniem specyfiki tego medium oraz wieku i charakteru odbiorców.

Materiały foto/video zamieszczane w miejskich serwisach społecznościowych będą dostępne do pobierania i wykorzystywania zgodnie z licencją CC BY-NC –(https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.pl) - Licencja ta umożliwia korzystanie z utworu, ale także dzielenie się nim z innymi odbiorcami oraz adaptację (remiksowanie, zmianę, tworzenie na bazie utworu). Natomiast nie będzie możliwe wykorzystywanie materiałów do celów komercyjnych.

Użytkownicy korzystający z miejskich materiałów audio/foto/video będą zobowiązani do ich właściwego opisania tj. oznaczenia autora i źródła treści, z którego zostały pobrane. Wymagana będzie również informacja o naniesionych zmianach oraz link do strony z warunkami licencji.

fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Toruński Dzień Muzealnika 2024
  Kultura, Miasto
  5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Węzeł przesiadkowy aleja Solidarności w Toruniu
  Drogi, Miasto
  W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.
 • - W piątek 24 maja 2024 r. od godz. 12:00 do godz. 23:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • To był intensywny i pełen emocji sezon dla drużyny CUK Anioły Toruń, który zakończył się awansem do I ligi. 23 maja 2024 r. odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, w którym wziął udział Prezydent Paweł Gulewski oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska. Pierwsza część wydarzenia odbyła się w cenrum handlowym Toruń Plaza, gdzie...
 • Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.