Komunikacja miejska, bieżące informacje | www.torun.pl

Komunikacja miejska, bieżące informacje

Wybierz linię autobusową


MZK wraz z policją apeluje do kierowców

„Pijesz, kierujesz - zabijasz” – to spot, który pojawił się kilka dni temu w toruńskich środkach komunikacji miejskiej. Przygotowała go Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy. Ma on przestrzegać przed tragicznymi skutkami siadania za kierownicą po alkoholu.

Komunikacja miejska w czasie ferii

W związku z zimowymi feriami szkolnymi, od 17 do 30 stycznia 2022 r. w dni robocze komunikacja miejska funkcjonować będzie wg "feryjnych" rozkładów jazdy.

Trzy odcinki torowisk zmodernizowane [film]

Z końcem 2021 roku zakończono prace przy modernizacji torowisk tramwajowych wzdłuż Szosy Lubickiej, ul. Broniewskiego i Bydgoskiej, zrealizowane w ramach projektu BiT-City.

Zmiany w ruchu na Watzenrodego

Od środy, 12 stycznia 2021 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego na skrzyżowaniach ulic Hubego oraz Grassera z ulicą Watzenrodego. Zmiany mają związek z budową nowej linii tramwajowej do tzw. osiedla Jar.

Tramwaj im. Gen. Elżbiety Zawackiej

Imię Generał Elżbiety Zawackiej nosi drugi z nowych tramwajów typu Swing zakupionych przez miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Nowy tramwaj wyjechał na tory 10 stycznia 2022 r., w 13. rocznicę śmierci wybitnej Polki – jedynej kobiety wśród „cichociemnych”.

Początek roku na budowie linii na Jar

Usuwają kolizje, układają podbudowę pod przyszłe torowisko - tak wygląda początek roku na budowie nowiej linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar.

Komunikacja miejska 6 i 7 stycznia

W Święto Trzech Króli oraz następnego dnia komunikacja miejska będzie kursować inaczej niż w dni robocze.

Strony

Schematy komunikacji miejskiej

Schemat komunikacji miejskiej - dzienny
schemat linii dziennych
  Schemat komunikacji miejskiej - nocny
schemat linii nocnych

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.