Komunikacja miejska, bieżące informacje | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Komunikacja miejska, bieżące informacje

Wybierz linię autobusową


Tramwaj na żużel

W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r., zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.

Sześciu chętnych do przedłużenia linii

Sześć ofert wpłynęło w przetargu na budowę drugiego etapu nowej linii tramwajowej na północ Torunia. Nowe torowisko zostanie przedłużone do pętli przy ul. Heweliusza.

Inaczej na parking przy targowisku

Od czwartku 18 sierpnia 2022 r. planowana jest zmiana lokalizacji wjazdu na mały parking przy Targowisku Miejskim.

Zamknięte skrzyżowania ul. Bydgoskiej

W związku z pracami wykończeniowymi w ramach projektu „Modernizacja torowiska wraz z siecią trakcyjną w ul. Bydgoskiej” od środy 17 sierpnia 2022 r. zamknięte będą dwa skrzyżowania: ul. Bydgoskiej z Klonowica oraz z ul. Matejki.

Ul. Konopnickiej będzie otwarta

Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.

Dojazd do pl. NOT zamknięty dłużej

Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.

Komunikacja miejska 15 sierpnia

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.

Strony
Schematy komunikacji miejskiej

Schemat komunikacji miejskiej - dzienny
schemat linii dziennych
  Schemat komunikacji miejskiej - nocny
schemat linii nocnych

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu osoby rozmawiają przy stole
  Miasto, Sport
  W dniach 18-19 sierpnia 2022 r. w Toruniu odbywa się posiedzenie Komisji Sportu Związku Miast Polskich kadencji 2019-2023. Jego organizatorem w imieniu Prezydenta Miasta Torunia jest Wydział Sportu i Rekreacji UMT.
 • Plakat informujący o turnieju siatkówki plażowej na Błoniach Nadwiślańskich
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na trzeci amatorski turniej siatkówki plażowej Toruń Beach Volley Cup. Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia 2022 r. przy Przystani Toruń.
 • Plakat informujący o koncercie Claire Kelly
  Kultura, Miasto
  W piątek 19 sierpnia 2022 r. w trakcie zwiedzania zamku krzyżackiego będzie można wysłuchać czterech minikoncertów amerykańskiej artystki Claire Kelly.
 • Na zdjęciu widac strażniczkę miejską prowadzącą zajęcia w przedszkolu
  Miasto
  Od 23 sierpnia 2022 roku placówki oświatowe zlokalizowane na terenie Torunia mogą zgłaszać akces do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Toruniu.
 • Grafika na żółtym tle osoba pisze na laptopie, nad nią spadają bomby na czarnym tle
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Oferty pracy i różne formy pomocy znaleźć mogą pracownicy ukraińskich uczelni oraz studenci z Ukrainy na portalu „Science for Ukraine”. Baza danych zawiera ponad 2200 ogłoszeń z 55 krajów na całym świecie.
 • Plakat informujący o pikniku "Wakacyjne Zoo" w Młynie Wiedzy
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na bezpłatny piknik „Wakacyjne ZOO” w dniu 27 sierpnia 2022 r. Przygotowano liczne stanowiska edukacyjne oraz dodatkowe atrakcje dla najmłodszych.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego polegającego na prowadzeniu na terenie Gminy Miasta Toruń całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego do 14 miejsc dla dzieci powyżej 10. roku życia.
 • Centrum Wsparcia Biznesu kontynuuje współpracę z toruńskimi klubami sportowymi. Celem jest wspólne, aktywne poszukiwanie inwestorów chcących wspierać toruńskich sportowców.
 • W 2022 roku Międzynarodowy Festiwal Filmów Etnograficznych OKO odbędzie się w Toruniu, przy wsparciu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE.
 • Sześć ofert wpłynęło w przetargu na budowę drugiego etapu nowej linii tramwajowej na północ Torunia. Nowe torowisko zostanie przedłużone do pętli przy ul. Heweliusza.
 • Toruńska Orkiestra Symfoniczna pragnie uczcić setną rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego, rodowitego torunianina, jednego z najwybitniejszych kompozytorów współczesnych. Cykl koncertów i wykładów poświęconych artyście odbędzie się we wrześniu 2022 r.
 • Od czwartku 18 sierpnia 2022 r. planowana jest zmiana lokalizacji wjazdu na mały parking przy Targowisku Miejskim.
 • Już 25 sierpnia 2022 r. ZUS zacznie wypłacać dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, czyli tzw. czternastą emeryturę. „Czternastka” będzie wypłacona z urzędu, dlatego nie trzeba o nią wnioskować, ani składać jakichkolwiek dokumentów. ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury.
 • W dniach 18-19 sierpnia 2022 r. w Toruniu odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu Związku Miast Polskich kadencji 2019-2023.