II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska

Dagmara Zielińska
II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Dagmara Zielińska

Rocznik 1987. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku europeistyka. Ukończyła studia podyplomowe kierunek Zarządzanie Projektami Unii Europejskiej, specjalizację Organizacja Pomocy Społecznej oraz kurs z zakresu Zarządzania i organizacji usług społecznych.

Na stanowisku II zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z polityka społeczną, zdrowiem, edukacją.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pozyskiwaniu dotacji zarówno w programach europejskich, jak i krajowych, realizacji projektów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem czy  prowadzeniu szkoleń dla kadry ośrodków pomocy społecznej. Realizowała również projekty rozwijające ideę ekonomii społecznej oraz działania na rzecz opieki długoterminowej świadczonej w warunkach domowych.

W swoich działaniach szuka nowych rozwiązań i innowacyjnego podejścia do problemu. Jest współautorką innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Pracowała w stowarzyszeniu Centrum Samorządności i Regionalizmu, Lech Consulting, Fundacji Gospodarczej Pro Europa, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu. W 2022 r. została pełniącą obowiązki dyrektora, a od lutego 2023 r. dyrektorem Toruńskiego Centrum Usług Społecznych.

W roku 2022 została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honoruje osoby szczególnie zasłużone w obszarze tworzenia i prowadzenia innowacyjnych jednostek gminnych, jakimi są powołane centra usług społecznych.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą bardzo energicznych bliźniąt. Kocha zwierzęta, a Jej najwierniejszym przyjacielem jest 10-letni kundelek o wdzięcznym imieniu Baron.

Każdą wolną chwilę spędza na zabawie z dziećmi. Odpoczywa czytając książki.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 52 (sekretariat)
e-mail: d.zielinska@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Toruński Dzień Muzealnika 2024
  Kultura, Miasto
  5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Węzeł przesiadkowy aleja Solidarności w Toruniu
  Drogi, Miasto
  W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Miasto
  Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • W związku z koniecznością wykonania sieci ciepłowniczej przy okazji budowy Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE w Toruniu mogą wystąpić pewne utrudnienia dla ruchu pieszego i samochodowego w ciągu ul. Wały Gen. Sikorskiego. 27 maja br. inwestor - PGE Toruń przekaże teren budowy wykonawcy prac, który poinformował, że od 3 czerwca br. ruszą...
 • Toruń uplasował się na drugim miejscu w XII rankingu Perły Samorządu, organizowanym przez „Dziennik Gazeta Prawna”. Miasto zostało docenione za działania na rzecz przedsiębiorców oraz udogodnienia dla seniorów i młodzieży.
 • W wyniku losowania organizatorem meczu finałowego o Puchar Polski na szczeblu K-PZPN w sezonie 2023/2024 została Elana Toruń. Mecz finałowy zostanie rozegrany 12 czerwca 2024 r.
 • - W piątek 24 maja 2024 r. od godz. 12:00 do godz. 23:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • To był intensywny i pełen emocji sezon dla drużyny CUK Anioły Toruń, który zakończył się awansem do I ligi. 23 maja 2024 r. odbyło się oficjalne zakończenie sezonu, w którym wziął udział Prezydent Paweł Gulewski oraz dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska. Pierwsza część wydarzenia odbyła się w cenrum handlowym Toruń Plaza, gdzie...
 • Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.