www.torun.pl

Stan epidemii w Toruniu [23.03.2020]

Miasto
Data publikacji: 23 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Młody mężczyzna z Torunia z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. To pierwszy pacjent z Torunia, u którego potwierdzono zarażenie wirusem.

Pacjent przebywa na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Krasińskiego. Jego stan lekarze oceniają jako dobry.

- U trzech osób na terenie powiatu toruńskiego i Torunia potwierdzono zarażenie koronawirusem. Jedna osoba z terenu miasta, jedna z powiatu toruńskiego, a jedna okresowo przebywa na terenie miasta. Prawie 400 osób jest objętych kwarantanną, 12 korzysta z miejsca zbiorowej kwarantanny. Kwarantanna zbiorowa w Toruniu odbywa się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, przygotowano tam pokoje jedno i dwuosobowe. Podobne warunki będą w kolejnych miejscach przygotowanych pod zbiorową kwarantannęinformował podczas konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski.

Aby zminimalizować roznoszenie się wirusa trzeba pamiętać o izolacji – także podczas spędzaniu czasu wolnego.

- Po raz kolejny apeluję, abyśmy spędzali ten czas w zaciszu domowym i wychodzili tylko w sytuacjach koniecznych. Zachęcam także potrzebujących do korzystania ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – do tej pory 15 osobom dowieziono obiady i 15 osobom zrobiono zakupy – dodaje prezydent.

W związku ze stanem epidemii szkoły i inne jednostki oświatowe nie prowadzą działalności stacjonarnej. W związku z tym zdecydowano, że produkty żywnościowe o krótkim okresie przydatności ze szkół i przedszkoli zostaną przekazane Schronisku dla bezdomnych mężczyzn.

Realizacja: TV Toruń

fot. Michał Kunicki

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.