www.torun.pl

Konferencje prasowe Prezydenta Torunia

 • Na zdjęciu: siedziba MOPR-u przy ul. Słowackiego
  Budynki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy Słowackiego 114 i 118 znowu są otwarte. Zakończono badania pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Wszystkie pobrane wymazy dały wynik negatywny.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 189 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 255 osób, z czego 32 osoby przebywają w miejscu kwarantanny zbiorowej. 121 osób powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 19 zgonów.
 • PSSE w Toruniu informuje, że koronawirusa SARS-CoV-2 wykryto u 141 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego – ostatnia zarażona osoba to mieszkaniec Torunia, który został przebadany po przeprowadzeniu wywiadu epidomiologicznego.
 • 8 czerwca 2020 r. egzaminem z języka polskiego rozpoczną się tegoroczne matury. Ze względu na pandemię COVID-19 egzamin zorganizowany zostanie w nowej formule. Przystąpi do niego 2977 absolwentów toruńskich szkół.
 • U 140 osób z terenu Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem. Do zdrowia powróciło już 113 z nich. Kwarantanną objęto 174 osoby. Odnotowano 17 zgonów – 1 czerwca mężczyzna mieszkający na terenie powiatu toruńskiego zmarł w Jednoimiennym Szpitalu w Grudziądzu.
 • Od początku epidemii w Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 136 przypadków zarażenia koronawirusem. W szpitalu zakaźnym przebywa 8 osób. Kwarantanną objęto 629 osób, a 334 osoby przebywają w nadzorze epidemiologicznym. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – jest ich już 100 osób. Odnotowano 16 zgonów.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 133 przypadki zarażenia koronawirusem. W Szpitalu Zakaźnym przebywa 13 osób. Kwarantanną objęto 438 osób, z czego 10 przebywa w miejscu kwarantanny zbiorowej, a 324 osoby przebywają w nadzorze epidemiologicznym. Odnotowano 14 zgonów. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do zdrowia wróciło już 88 osób, czyli 66% osób zarażonych.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 132 przypadki zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 495 osób, 322 osoby są w nadzorze epidemiologicznym. Cztery osoby przebywają w szpitalu zakaźnym. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do zdrowia wróciło już 85 osób. Niestety, z 12 bo 13 zwiększyła się liczba zgonów. W dniu 11 maja 2020 r. zmarła pielęgniarka z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 129 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto ponad 600 osób, z czego 14 przebywa w miejscach kwarantanny zbiorowej. Odnotowano 12 zgonów. Zwiększa się liczba ozdrowieńców – PSSE w Toruniu informuje, że do zdrowia wróciło już 67 osób.
 • Koronawirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 128 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. Prawie 680 osób objętych jest kwarantanną, z czego w miejscach zbiorowej kwarantanny przebywa 9 osób. 54 osoby powróciły do zdrowia, odnotowano 12 zgonów.
 • Konawirusa stwierdzono u 121 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego. Kwarantanną objęto 484 osoby, a w miejscu kwarantanny zbiorowej przebywa 7 osób. Do zdrowia powróciło 41 zarażonych. Odnotowano 12 zgonów.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim koronawirusa stwierdzono u 114 osób. Kwarantanną objętych jest 517 osób, a 7 przebywa w miejscu kwarantanny zbiorowej. 32 osoby powróciły do zdrowia. 12 osób zarażonych SARS-CoV-2 zmarło.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono 111 przypadków zarażenia koronawirusem. 23 osoby wróciły do zdrowia, odnotowano 8 zgonów.
 • Według danych Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, w Toruniu oraz powiecie toruńskim 103 osoby są zarażone koronawirusem. 658 osób objętych jest kwarantanną, w tym 6 – przebywa w miejscach kwarantanny zbiorowej. Do tej pory odnotowano 12 ozdrowieńców. 7 osób zmarło w wyniku powikłań po zarażeniu SARS-CoV-19.
 • Od 16 kwietnia 2020 roku na terenie całego kraju obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Od kilku dni w Toruniu trwa dystrybucja darmowych maseczek.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.