ECF dołączyło do Izby Przemysłowo-Handlowej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

ECF dołączyło do Izby Przemysłowo-Handlowej

Kultura, Miasto
Data publikacji: 13 maja 2022
Autor: Filip Tomasik

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Jedna z najmłodszych toruńskich instytucji kultury - Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE została nowym członkiem Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu. Wejście w szeregi organizacji przedsiębiorców pozwoli ECFC na rozwijanie współpracy z lokalnym biznesem i prezentowanie firmom swojej przyszłej całorocznej oferty, skierowanej także do lokalnego środowiska gospodarczego.

Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE, inwestycji współfinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez Miasto Toruń ma szanse stać się impulsem dla dalszego rozwoju miasta i budowy jego wizerunku europejskiego centrum festiwalowego, targowego i kongresowego. Istotną rolę, zarówno w procesie inwestycyjnym jak i w późniejszym funkcjonowaniu instytucji powinni odegrać lokalni przedsiębiorcy. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu jest najlepszym miejscem do zbudowania więzi i relacji biznesowych między organizatorami instytucji oraz zainteresowanymi firmami. Organizacja funkcjonuje od 1989 roku, głównie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, zrzeszając aktualnie kilkaset firm reprezentujących różne branże – od IT, doradztwa ubezpieczeniowego przez usługi finansowe, prawnicze, HoReCa, po marketing i produkcję. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu łączy ludzi i biznesy, przeprowadziła już tysiące konsultacji, zrealizowała setki usług doradczych dla lokalnego biznesu oraz przeprowadziła dziesiątki projektów unijnych, pomagając Firmom Członkowskim pozyskać finansowanie na rozwój. W ubiegłym roku IPH wraz z Nicolaus Bankiem rozpoczęła w Toruniu budowę nowoczesnego biurowca Inteligent Business Centre Lab, w którym Firmy produkcyjne, usługowe i badawcze z sektora małych i średnich przedsiębiorstw zyskają miejsce do testowania wypracowywanych rozwiązań.

Atrakcyjna, całoroczna oferta wydarzeń odbywających się w Europejskim Centrum Filmowym CAMERIMAGE ma szansę przekonać gości naszego miasta do pozostania w nim na dłużej i ułatwi walkę z stereotypowym postrzeganiem Torunia jako miasta „na jeden dzień”. Wraz z sąsiadującymi na Jordankach obiektami Centrum Kulturalno – Kongresowego i Centrum Sztuki Współczesnej siedziba ECFC stworzy centrum kulturalne, którego renoma będzie wykraczać poza granice regionu a nawet naszego kraju. Funkcjonowanie tego typu obiektów, odwiedzanych przez tysiące gości z całego świata, bezpośrednio oddziałuje przede wszystkim na sektor małych i średnich przedsiębiorstw, których wiele skupionych jest w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Toruniu i które już trzy lata temu w roku 2019 odczuły korzyści płynące z organizacji w Toruniu Festiwalu EnergaCAMERIMAGE.

Przyjęcie ECFC w poczet członków Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu to bez wątpienia początek owocnej współpracy między oboma instytucjami i kolejny krok na drodze do budowania bliskich relacji między toruńskimi przedsiębiorcami a instytucjami i twórcami kultury.

Wizualizacje przyszłej siedziby ECFC znaleźć można pod adresem.

Prezentacja filmowa wizualizacji ECFC znajduje się pod adresem.

Wypowiedzi projektantów siedziby ECFC zobaczyć można pod adresem.

Więcej o budowanym przez IPH budynku Inteligent Business Centre Lab można przeczytać na stronie Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu.

Filmowe podsumowanie najważniejszego wydarzenia organizowanego przez Izbę Przemysłowo Handlową w Toruniu- Konferencji "Firma przyszłości" zobaczyć można pod adresem.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wystąpienia przed Radą Najwyższą Ukrainy w Kijowie, fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe
  Miasto, MZK
  Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia
  Biznes, Miasto
  Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Plakat informujący o spotkaniu autorskim „Kosmos i Życie"
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Na zdjęciu: młodzi wykonawcy ze Studia P na scenie Młodzieżowego Domu Kultury
  Kultura, Miasto
  Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • Na zdjęciu: strony gazet z artykułami o Toruniu
  Miasto
  O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat profilaktyczny "Jestem wolny – jestem sobą!". Prace można nadsyłać do 24 czerwca 2022 r.
 • Dzisiaj, 21 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim odbywa się Toruńska Olimpiada Osób z Niepełnosprawnościami. Licznie przybyłych zawodników przywitał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Po dwuletniej przerwie do naszego miasta wracają Piernikalia, czyli juwenalia po toruńsku! Tematem przewodnim tegorocznego święta studentów UMK jest „Powrót do przyszłości”.
 • 20 maja 2022 r. na toruńskim poligonie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa amerykańskiej artylerii. Od dzisiaj w bazie wojskowej Camp Destroyer oficjalnie stacjonować będzie 3. Batalion 29. Pułku Artylerii Polowej pod dowództwem podpułkownika George’a R. Riggina.
 • Światowy Dzień Pszczoły, który obchodzony jest 20 maja, społeczność SP nr 35 w Toruniu świętowała w sposób bardzo szczególny. Tego dnia na przedszkolaków czekały warsztaty z pszczelarzem, zielone lekcje na świeżym powietrzu oraz wiele innych atrakcji związanych z owadami zapylającymi.
 • 20-21 maja 2022 r. w Toruniu odbywają się XXI Ogólnopolska Konferencja Medycyna Paliatywna Hospicjum 2022 i XVIII Ogólnopolskie Forum Onkologii i Psychoonkologii.
 • W dniach 21-22 maja 2022 roku w hali sportowej UCS przy ul. Św. Józefa 17 odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców.
 • Zakończyła się rozbudowa mostu drogowego im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Obiekt zyskał nową nawierzchnię, zostały poszerzone ciągi pieszo-rowerowe, pojawiły się tarasy widokowe, windy. Jednym słowem – wygląda jak nowy.