Weekend w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 23 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka

Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.

PIĄTEK, 24 MAJA

godz. 12:00, 3. edycja konkursu plastycznego „Jestem wolny – jestem sobą” – wernisaż, Ratusz Staromiejski, Piwnica Gdańska
Otwarcie wystawy trzeciej edycji konkursu plastycznego „Jestem wolny – jestem sobą” na plakat profilaktyczny, dotyczący problematyki uzależnień i radzenia sobie z różnymi zagrożeniami, skierowany do dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Jury przyznało cztery nagrody główne, osiem wyróżnień oraz Nagrodę Dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu. Kwalifikację do wystawy pokonkursowej otrzymało 210 prac. Wystawa czynna będzie do 13 października 2024 roku – wstęp wolny.

godz. 13:00, Arte! – Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
ARTE! to pierwszy w Polsce festiwal sztuki, w pełni dedykowany dzieciom i młodzieży. W programie trzydniowego wydarzenia znajdziecie kreatywne warsztaty, seanse dla najmłodszych, wystawę plastyczną oraz koncert finałowy z udziałem gościa specjalnego. Harmonogram wydarzenia

godz. 14:00, Oprowadzanie kuratorskie po Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku, Ratusz Staromiejski
Kustosz zbioru malarstwa i rzeźby polskiej – Anna Kroplewska-Gajewska w interesujący sposób opowie o dziełach sztuki w kontekście czasu, w którym powstały i w odniesieniu do ich reprezentacji w nurtach i stylach w sztuce. Ponadto unaoczni kompozycję dzieł zwracając szczególną uwagę na odczytanie intencji artystów. Udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.

godz. 18:00, Spotkanie autorskie z Mają Wolny, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77, Mediateka
Spotkanie z Mają Wolny, autorką „Pociągu do Imperium”. Autorka jako jedna z niewielu pisarzy i pisarek na świecie podróżowała po kraju Putina tuż po ogłoszeniu przez Rosję mobilizacji. W atmosferze strachu i kontroli pokonała ponad dziesięć tysięcy kilometrów koleją, marszrutkami, samolotem. Odwiedziła wioski, prowincjonalne miasteczka i metropolie, przemierzyła Rosję od Kaliningradu po Kołymę. Rozmawiała ze studentami, intelektualistką, parą bezdomnych, byłym agentem FSB, znajomymi z dawnych lat i przypadkowo spotkanymi Rosjanami. Szukała odpowiedzi na pytanie, jak mieszkańcy tego ogromnego kraju postrzegają wojnę w Ukrainie, jak oceniają rządzących i wreszcie, dlaczego się nie buntują i czy wojna zmieniła ich stosunek do nie-Rosjan. Wstęp wolny.

godz. 19:00, Dla Ciebie, Mamo – koncert życzeń, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Wybitni artyści o unikatowych barwach głosu wykonają utwory dedykowane mamom. Usłyszymy między innymi: „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”, „List do matki”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Hallelujah”, „Belle”, „Mamo” i wiele innych pięknych melodii. Bilety do nabycia online

godz. 19:00, „Dzikie palmy” – spektakl, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Dzikie palmy” w reżyserii Aleksandry Bielewicz to adaptacja powieści kultowego pisarza z amerykańskiego południa, noblisty, Williama Faulknera. Spektakl porusza temat aborcji i zadaje pytania o prawo jednostki do samostanowienia.


 

SOBOTA, 25 MAJA

godz. 9:00, Arte! – Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
ARTE! to pierwszy w Polsce festiwal sztuki, w pełni dedykowany dzieciom i młodzieży. W programie trzydniowego wydarzenia znajdziecie kreatywne warsztaty, seanse dla najmłodszych, wystawę plastyczną oraz koncert finałowy z udziałem gościa specjalnego. Harmonogram wydarzenia

godz. 10:00, Święto Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, Rynek Nowomiejski
Z okazji swojego święta żołnierze Centrum Szkolenia WOT przygotowali moc atrakcji. Główną ich część stanowić będą pokazy nowoczesnego uzbrojenia wojskowego i służb mundurowych m.in. wyrzutni przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin, systemu amunicji krążącej Warmate, granatników M-72, broni wyborowej, a także broni krótkiej i strzelb. Dodatkowo będzie można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na trenażerze Cyklop oraz spróbować gulaszu myśliwskiego przygotowanego przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Toruniu. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel wojskowy, przy akompaniamencie orkiestry wojskowej z Torunia, a zakończy się on defiladą wojskową. Wydarzenie potrwa do godz. 15:00.

godz. 10:00-18:00, Festiwal minerałów, biżuterii i skamieniałości, hala Spożywczak, ul. Grunwaldzka 33/35
Zobacz piękno natury minerałów z różnych zakątków świat, poczuj wyjątkową moc i magię kamieni. Wstęp wolny.

godz. 11:00, Polska na kozetce – warsztaty, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Warsztaty pn. Mężczyzna składają się z trzech części. Część pierwsza to matryca śnienia – przestrzeń na sny, które opowiadają uczestnicy, a terapeuta grupowy na końcu tej części układa je w kontekście tematu spotkania. Część druga to krótkie (5–10 min) wystąpienia zaproszonych gości. Po nich nastąpi rozmowa moderowana przez terapeutów grupowych z Rasztowa. Ostatnia, 3 część warsztatów, to dzielenie się wrażeniami i refleksjami przez wszystkich uczestników spotkania. Każda część trwa ok. 1 godziny. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: kujawskie@ptpp.pl.

godz. 11:00, Naukowa Petarda – piknik z okazji Dnia Dziecka, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, ul. Łokietka 5
Cztery strefy aktywności: nauki, zabawy, zdrowia i bezpieczeństwa. W każdej z nich będzie można bezpłatnie skorzystać ze stanowisk. Szczegółowy program wydarzenia

godz. 11:00, Międzynarodowy Dzień Hanzy, Zamek Krzyżacki
Tradycje Hanzy są wciąż żywe – od godz. 11:00 w ruinach Zamku Krzyżackiego czekać będą gry i zabawy plebejskie m.in. strzelanie z łuku, przeciąganie liny, rzut podkową i toporkiem, oraz biegi w workach, dla odważnych mini turnieje z nagrodami. W tym samym czasie będzie możliwość wirtualnego zwiedzania zrekonstruowanego Zamku Krzyżackiego. To świetna okazja by zobaczyć zamek, takim jaki był kiedyś i uzupełnić klasyczne zwiedzanie. Od godz. 15:00 - zwiedzanie z przewodnikiem - dostępne dla chętnych w cenie biletu wstępu.

godz. 12:00, „Kocia Szajka i fałszerze pierników” – spektakl, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Sprawa jest poważna. Ktoś niechybnie podrabia toruńskie pierniki! Rozwiązanie tej kwestii powierzone zostaje grupie niezawodnych kocich detektywów z Cieszyna, którzy odwiedzają Toruń i powołują do życia dochodzenie mające wyjaśnić tę niepokojącą zagadkę. Czeka nas udział w zawikłanym śledztwie, przepełnionym muzyką, niebanalnymi songami, nieoczywistymi zwrotami akcji, w asyście galerii barwnych postaci, wziętych jak gdyby z komiksu. Jedno jest pewne: nie obejdzie się bez dobrej zabawy. Spektakl dla dzieci powyżej lat 5.

godz. 12:00, Spotkanie z podróżnikiem Rafałem Królem, Muzeum Podróżników, ul. Franciszkańska
Spotkanie z podróżnikiem Rafałem Królem odbędzie się przy wystawie zdjęć pt. „Wyprawa przez Lemmenjoki – największy park narodowy Europy”, które są relacją z wyprawy po Parku Narodowym Lemmenjoki, znajdującym się na północy Finlandii, daleko za kołem polarnym. Wstęp wolny.

godz. 16:00, Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna, start: Rynek Nowomiejski
Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna to wyjątkowy przejazd, który nie tylko promuje wśród mieszkańców i mieszkanek komunikację rowerową, ale także pokazuje, że na rowerze, podczas codziennych podróży, można wyglądać elegancko. Trasa przejazdu liczy około 15 km. Tym razem odwiedzimy Bydgoskie i Chełmińskie Przedmieście. Zachęcamy do ubrania się w stroje eleganckie. Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

godz. 16:00, Toruńskie Zawody Boccie, orlik przy ul. Rydygiera 1-7
Boccie to dyscyplina sportowa, w której każdy może wziąć udział – niezależnie od wieku i poziomu umiejętności. Jest to gra zespołowa - każda drużyna liczy po trzy osoby. Polega na rzucaniu kul tak, aby umieścić je jak najbliżej białej kuli zwanej pallino. Ten sport rozwija precyzję, strategię i współpracę. Dla uczestników przewidziano upominki, nagrody oraz poczęstunek.

godz. 17:00, mecz Elana Toruń – Klub Starogard Gdański, Stadion Miejski, ul. Bema 23/29
Ostatnie spotkanie ligowe w Toruniu.

godz. 19:00, „Dzikie palmy” – spektakl, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Dzikie palmy” w reżyserii Aleksandry Bielewicz to adaptacja powieści kultowego pisarza z amerykańskiego południa, noblisty, Williama Faulknera. Spektakl porusza temat aborcji i zadaje pytania o prawo jednostki do samostanowienia.

godz. 19:00, Koncert na Dzień Matki, Torunianka Cafe, ul. Franciszkańska 16
Z okazji Dnia Matki Maciej Tacher, akompaniując sobie na pianinie oraz na gitarze, zaśpiewa doskonale znane piosenki Czesława Niemena, Seweryna Krajewskiego i Stanisława Sojki. "Sen o Warszawie", "Uciekaj moje serce", "Cud niepamięci" - to utwory, które zabrzmią tego wieczora w kawiarni przy Franciszkańskiej. Bilety - 35 zł do nabycia w kawiarni oraz online.

godz. 19:00, „Wstyd” – spektakl, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
„Wstyd” autorstwa Marka Modzelewskiego, w reżyserii Wojciecha Malajkata, to film „Teściowie” w wersji teatralnej. nie jest tradycyjną komedią. To spektakl pełen ciętych ripost, autentycznych emocji i wyraźnych kreacji aktorskich – Anny Dereszowskiej, Mariety Żukowskiej, Szymona Bobrowskiego i Wojciecha Zielińskiego. Stanowi wnikliwą analizę relacji międzyludzkich, skłaniającą do refleksji nad podziałami społecznymi. Bilety dostępne online

godz. 19:00, „Akty zgonu” – spektakl im pro, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Już po raz piąty w tym sezonie zapraszamy na jeden z ulubionych spektakli Kolektywu TERAZ. Na czym polegają Akty Zgonu? Publiczność losuje zagadkę makabrycznej śmierci. Następnie grupa rzuca się w wir szalonych opowieści, próbując ustalić bieg wydarzeń. Kto zabił? Dlaczego? I czy na pewno śmierć jest końcem wszystkiego? Odpowiedź na te i wiele innych pytań poznacie podczas pełnego czarnego humoru spektaklu. Bilety dostępne online

godz. 20:00, Taneczne szaleństwo z DJ Nachu, 737 Flight Club, Arena Toruń, ul. Bema 73/89
DJ Nachu to najbardziej roztańczony DJ za dekami, który zaraża wszystkich swoją pozytywną energią porywając na parkiet najlepszymi hitami. Tej nocy będą jak zawsze królować lata 80. i 90., ale nie zabraknie największych przebojów innych dekad, jak i czegoś współczesnego. Wstęp wolny.


 

NIEDZIELA, 26 MAJA

godz. 10:00-16:00, Festiwal minerałów, biżuterii i skamieniałości, hala Spożywczak, ul. Grunwaldzka 33/35
Zobacz piękno natury minerałów z różnych zakątków świat, poczuj wyjątkową moc i magię kamieni. Wstęp wolny.

godz. 11:00, X Bieg z książką – Galop Gombrowicza, Kopernikański Ośrodek Integracji UMK, ul. Olszewskiego 16
Otwarta impreza biegowa dla społeczności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz osób sympatyzujących, organizowana przez Program Absolwencki UMK oraz Klub Maratoński UMK. Nazwa biegu nawiązuje do Roku Witolda Gombrowicza, ogłoszonego w 2024 roku z okazji 120. rocznicy urodzin pisarza. W ramach imprezy odbędzie się bieg główny, sztafeta oraz bieg dodatkowy „Rozbiegana Mama". Dystans biegu głównego odmierzany będzie w galopach (jednostka zaczerpnięta z "Operetki" Gombrowicza). 1200 galopów to 120 (rocznica urodzin patrona) x 10 (X edycja biegu) x 3,5 m (jeden galop) = 4,2 km.

godz. 11:00, godz. 12:30, Muzykoterapia dla seniorów, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Zajęcia mają na celu popularyzację metody muzykoterapii wśród seniorów, jako elementu stymulującego aktywność umysłową i fizyczną. Podczas zajęć wykorzystane będą: technika improwizacji ruchowej, techniki wizualizacyjne, relaksacyjne i inne. Będzie to jednocześnie okazja do integracji z innymi uczestnikami spotkań w miłej atmosferze. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie CKK Jordanki

godz. 12:00, Upcyklingowe warsztaty modowe na Dzień Matki, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Wydarzenie dla mam/ opiekunek z dzieckiem (preferowana grupa wiekowa: 9-12 lat). Prowadzenie: Weronika Pniewska. Bilety: 40 zł / para.

godz. 12:00, RegeneracJA. Portrety Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Piętnaste spotkanie wytchnieniowe dla kobiet (16+). W maju, miesiącu urodzin założycielki Muzeum, tradycyjnie spotykamy się na wystawie dedykowanej jej postaci. Tym razem w „Saloniku prof. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej” będziemy poszukiwać licznych portretów Jubilatki, potem niespiesznie i uważnie je kontemplować, odkrywać historie z nimi związane, a w ten sposób poznawać fascynującą biografię niezwykłej i odważnej kobiety. Na koniec spotkania zrelaksujemy się w przestrzeni ekspozycji lub – jeśli pogoda na to pozwoli – na terenie skansenu, dla chętnych na matach i pod kocykami (prosimy o przyniesienie własnych mat). Bilety: normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł do nabycia w kasie Muzeum lub od teraz online.

godz. 12:00, „Kocia Szajka i fałszerze pierników” – spektakl, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Sprawa jest poważna. Ktoś niechybnie podrabia toruńskie pierniki! Rozwiązanie tej kwestii powierzone zostaje grupie niezawodnych kocich detektywów z Cieszyna, którzy odwiedzają Toruń i powołują do życia dochodzenie mające wyjaśnić tę niepokojącą zagadkę. Czeka nas udział w zawikłanym śledztwie, przepełnionym muzyką, niebanalnymi songami, nieoczywistymi zwrotami akcji, w asyście galerii barwnych postaci, wziętych jak gdyby z komiksu. Jedno jest pewne: nie obejdzie się bez dobrej zabawy. Spektakl dla dzieci powyżej lat 5.

godz. 14:00, Arte! – Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży – Koncert Finałowy, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Pierwszą edycję Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży ARTE! wieńczy koncert Jacka „Mezo” Mejera – rapera, obecnego na polskiej scenie hip-hopowej od ponad 30 lat. Twórcy takich hitów jak „Sacrum”, Ważne” czy „Aniele” towarzyszyć będzie toruńska wokalistka i instruktorka wokalna – Sara Pach. To jednak nie koniec niespodzianek. Na naszej scenie oprócz doświadczonych osobowości, pojawią się także laureaci i laureatki konkursu wokalnego ARTE. Bilety do nabycia online

godz. 14:00, Trening slow joggingu, Laba - Przystań Towarzyska
Trening pokazowy slow joggingu, który poprowadzi certyfikowana instruktorka Agnieszka Różańska. Podczas spotkania poznasz technikę i 5 zasad slow joggingu, a potem sprawdzisz to w praktyce podczas wspólnego truchtania. Wszystko zgodnie z własnymi możliwościami i aktualną sprawnością fizyczną.

godz. 15:00, godz. 16:30, „Mamma, mutti, maminka”, czyli koncert dla mamy, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
„Mama” to jedno z pierwszych i najważniejszych słów w życiu każdego człowieka. Odmienimy je przez wszystkie przypadki i wyśpiewamy w wielu językach podczas koncertu z cyklu „Czas dla nas”. Bilety dostępne w kasie CKK Jordanki lub online

godz. 16:00, Warsztaty batiku: apaszki i szale ręcznie malowane, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Warsztaty dla osób powyżej 15. roku życia. Prowadzenie: Urszula Gawlak-Kuś. Bilety: 15 zł. Zapisy: urszula.kus@csw.torun.pl.

godz. 17:00, Symfoniczny Dzień Matki, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Tegoroczny Symfoniczny Dzień Matki zostanie poświęcony twórczości Krzesimira Dębskiego – znanego polskiego kompozytora muzyki współczesnej i muzyki filmowej. Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą samego Dębskiego wykona dla publiczności przeboje muzyki filmowej, które zagwarantowały kompozytorowi stałe miejsce w gronie najwybitniejszych twórców tego gatunku. Bilety dostępne w kasie CKK Jordanki lub online.

godz. 17:00, Mamy mamom – koncert Chóru Mam, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, ul. Kościuszki 75-77
Chór Mam to ogólnopolska inicjatywa, stworzona przez Małgorzatę Zawilską-Rospędek w celu wspierania mam w ciąży i w pierwszych latach życia dzieci. W Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury chórzystki od stycznia śpiewają pod czujnym okiem i uchem Asi Czajkowskiej: wokalistki, autorki piosenek, pasjonatki głosu, trenerki wokalnej. W ich repertuarze są ponadczasowe przeboje: od Beatlesów, przez Seweryna Krajewskiego i Kwiat Jabłoni, aż po Metallikę. Bogate trzygłosowe aranżacje w połączeniu z żywą radością ze wspólnego śpiewania wprowadzą Was w cudowny nastrój i będą wspaniałym zwieńczeniem świętowania Dnia Matki. Bilety 15 zł do nabycia online

godz. 17:00, Nie ma jak u mamy - koncert, Arena Toruń, ul. Bema
Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza mamy na specjalny koncert, w którym wystąpia m.in. Majka Jeżowska, Audiofeels, Sonia Bohosiewicz, Andrzej Piaseczny, Kasia Kowalska. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod batutą Zygmunta Kukli. Brak wejściówek. 

godz. 19:00, „Dzikie palmy” – spektakl, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Dzikie palmy” w reżyserii Aleksandry Bielewicz to adaptacja powieści kultowego pisarza z amerykańskiego południa, noblisty, Williama Faulknera. Spektakl porusza temat aborcji i zadaje pytania o prawo jednostki do samostanowienia.

Wybierasz się na miejskie wydarzenia? Sprawdź, gdzie zaparkować. Pamiętaj! Najszybciej dotrzesz na miejsce komunikacją miejską.

Fot. Marcin Centkowski

.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
  • Na zdjęciu: skrzypaczka
    Kultura, Miasto, Sport
    W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
  • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
    Kultura, Miasto
    Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
    Miasto
    Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
  •  Wstrzymane tramwaje na Olimpijską
    W dniach 15-16 czerwca (sobota – niedziela) wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku Plac Teatralny – Olimpijska.
  • Na zdjęciu uczestnicy przyjęcia w ogrodzie
    Miasto
    15 czerwca 2024 r. Centrum Aktywności Lokalnej "Willa z Pasją" obchodziło 4. rocznice działalności. Przyjęcie urodzinowe odbyło się w ogrodzie willi.
  • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
  • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
  • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
  • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
  • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
  • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
  • W piątek 14 czerwca 2024 r. w Hotelu Filmar przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu odbyła się Gala Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu.
  • Zespół GreenLab Toruń zaprasza mieszkanki i mieszkańców Torunia na spacer badawczy wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego.