Przewodniczący Rady Miasta Torunia - Łukasz Walkusz | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

Przewodniczący Rady Miasta Torunia - Łukasz Walkusz

Łukasz Walkusz
Przewodniczący Rady Miasta Torunia IX kadencji (2024-2029)

Łukasz Walkusz

Mieszkaniec Torunia, rocznik 1981. Przewodniczący Rady Miasta Torunia.

Reprezentuje osiedle Rubinkowo, Mokre, Jakubskie Przedmieście, Winnicę, Bielawy i Grębocin.

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, studiów podyplomowych z Wiedzy o Unii Europejskiej i Pozyskiwania Funduszy Europejskich oraz Prawa i Finansów Samorządowych. Społecznie pracuje w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia i Radzie Społecznej ds. Konsultacji Społecznych. Działa w Radzie Społecznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego oraz w Radzie Społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Współtwórca idei budżetu obywatelskiego (budżetu mieszkańców) w Toruniu.

Zawodowo pracuje jako Dyrektor Departamentu Organizacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

W czasach studenckich przez kilka lat Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMK w Toruniu. Z zamiłowania wolontariusz, zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną. Aktywnie uprawia sport, lubi piłkę nożną i pływanie, jest fanem żużla, koszykówki i hokeja.

Jako wieloletni radny skutecznie zabiegał o rozwój miasta. Sukcesem radnego Łukasza Walkusza jest m.in. wsparcie seniorów ze strony miasta, obniżenie o 30% podatków za garaże, wprowadzenie toruńskiego bonu żłobkowego, budowa terenów rekreacyjnych dla rodzin, nowe nasadzenia i powstanie nowych parków kieszonkowych, budowa infrastruktury, ulic osiedlowych oraz  nowych miejsc parkingowych.

Przewodniczący Łukasz Walkusz w obecnej kadencji będzie kontynuować działania w zakresie pomocy seniorom, rodzinom oraz osobom 
z niepełnosprawnościami. Ponadto jego priorytety na najbliższe lata, to bezpieczeństwo mieszkańców, budowa nowych miejsc parkingowych, lepsza pielęgnacja zieleni miejskiej, bardziej aktywna walka z tzw. smogiem, przebudowa ulicy Olsztyńskiej oraz dokończenie budowy dróg osiedlowych. Dodatkowo proponuje mieszkańcom tworzenie nowych terenów do rekreacji i sportu, a także dalszy rozwój ścieżek rowerowych. Ważnym elementem z programu radnego jest również konsekwentna poprawa jakości usług komunikacji publicznej.

Wolne chwile uwielbia spędzać z rodziną, jest szczęśliwym mężem Klaudii oraz tatą Nikodema, Radka i Zofii.


Adres do korespondencji:

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.