Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

10. edycja festiwalu NADA przynosi duże zmiany. Od kilku dni znamy nową lokalizację i datę. Pierwsza plenerowa odsłona Nady odbędzie się w weekend 30-31 sierpnia na terenie Centrum Targowego Park przy szosie Bydgoskiej. Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, do Torunia przyjadą w tym roku największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Do line-upu festiwalu jako pierwsza dołączyła Daria Zawiałow. Artystka promuje, wydany w 2023, album „Złamane serce jest OK” i będzie to jej pierwsza wizyta w Toruniu w tym roku! Daria to z pewnością jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek w Polsce, której koncerty to zawsze ogromna dawka energii. Nie inaczej będzie tym razem.

Kolejnym ogłoszonym artystą jest Artur Rojek. Po świetnie przyjętej i wyprzedanej klubowej trasie „Odrobinę Więcej”, były wokalista Myslovitz i pomysłodawca OFF Festivalu zakończy sezon plenerowy w Toruniu.

Pierwsze ogłoszenie uzupełnia duet Matylda/Łukasiewicz, który uwielbienie słuchaczy zawdzięcza wyjątkowo emocjonalnym piosenkom, bogatym w charakterystyczne melodie i pełne celnych obserwacji rzeczywistości teksty. Debiutancki album Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza ma dopiero kilka miesięcy, ale już teraz wyrasta na silnego kandydata do płyty roku w muzyce alternatywnej.

Ostatnim ogłoszonym zespołem jest toruński zespół Nietrzask. Projekt ma na koncie występy na trasie Męskie Grania i dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock przyszedł czas na reprezentowanie swojego miasta na największym koncertowym wydarzeniu w Toruniu.

Kolejne ogłoszenia artystów już wkrótce!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.goingapp.pl.

Osoby powyżej 65 roku życia wchodzą na teren festiwalu za darmo.

______________________________________________________

Festiwal NADA to od unikatowe wydarzenie w skali Torunia, za główny cel stawiające sobie prezentacje nowych nurtów muzycznych i ich popularyzacje poprzez dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory, na zaproszenie Fundacji Nie.Art, na imprezie zagrali m.in. Lubomir Mielnik, Hania Rani, Skalpel czy Vito Bambino. Po 9. edycjach zorganizowanych w różnych toruńskich lokalizacjach, w 2024 NADA Festiwal idzie w plener! Tegoroczne wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Targowego PARK przy Szosie Bydgoskiej 3. Oprócz występów na scenie głównej zaplanowano specjalny koncert otwarcia w klubie NRD i dwudniowe afterparty w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na terenie festiwalu.

fot. Festiwal NADA

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.