www.torun.pl

Toruń będzie gościł szermierzy

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 lutego 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.

W wydarzeniu weźmie udział około 1700 zawodników z ponad 90 krajów świata. Na razie do zawodów zgłosiło się 12 reprezentacji z takich krajów, jak: Brazylia, Włochy, Korea Południowa, Czechy, Angola, Hongkong, Australia, Azerbejdżan, Irlandia, Dania, Nowa Zelandia i Finlandia.

18 lutego 2019 roku obradował Komitet Organizacyjny zawodów. Jak mówiono podczas obrad, obiekty i miasto będą w pełni gotowe do rozegrania wszystkich konkurencji.

Głównym obiektem zmagań będzie Arena Toruń. To w niej odbędą się walki eliminacyjne, a później faza pucharowa. Uczestnicy będą mieli także do dyspozycji nowo wybudowaną halę kortów tenisowych przy Szosie Chełmińskiej. Ten obiekt będzie pełnił nie tylko funkcję treningową - już 31 marca rozpocznie się w nim sportowy Camp, organizowany przez Międzynarodową Federację Szermierczą. Weźmie w nim udział 24 szermierzy.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Świata nastąpi 6 kwietnia 2019 roku o godz. 18:30 – wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Oprócz części oficjalnej, zaplanowano także pokaz artystyczny, za który odpowiedzialna jest Przetwórnia Sztuki.
Zakończenie mistrzostw nastąpi 14 kwietnia - wówczas zostanie przekazana oficjalna flaga zawodów reprezentacji miasta Los Angeles, które będzie organizatorem kolejnej edycji wydarzenia w 2020 roku.

Mistrzostwach świata dzień po dniu:

6 kwietnia: szpada indywidualna juniorów i juniorek (maksymalnie czterech przedstawicieli jednej reprezentacji)
7 kwietnia: szpada indywidualna kadetów i kadetek (maksymalnie trzech przedstawicieli jednej reprezentacji)
8 kwietnia: szpada drużynowa juniorów i juniorek
9 kwietnia: floret indywidualny juniorów i juniorek (maksymalnie czterech przedstawicieli jednej reprezentacji)
10 kwietnia: floret indywidualny kadetów i kadetek (maksymalnie trzech przedstawicieli jednej reprezentacji)
11 kwietnia: floret drużynowy juniorów i juniorek
12 kwietnia: szabla indywidualna juniorów i juniorek (maksymalnie czterech przedstawicieli jednej reprezentacji)
13 kwietnia: szabla indywidualna kadetów i kadetek (maksymalnie trzech przedstawicieli jednej reprezentacji)
14 kwietnia: szabla drużynowa juniorów i juniorek

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.