Przybyło chodników | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przybyło chodników

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 02 sierpnia 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Ułożony z czerwonej i szarej kostki chodnik przy ulicy Legnickiej

W Toruniu powstały niedawno kolejne odcinki chodników, m.in. na Bielawach i na Jakubskim Przedmieściu.

W lipcu zakończyła się budowa chodnika przy ul. Legnickiej. Dotychczas ulica ta posiadała asfaltową nawierzchnię z gruntowymi poboczami. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych po jednej jest stronie powstał chodnik z kostki betonowej. Wybudowano go od skrzyżowania ul. Legnickiej z Płocką aż do mostu na Strudze Lubickiej. Wykonawcą prac była toruńska firma DROBET, a budowa kosztowała  62 tys. zł.

Drogowcy ukończyli też budowę chodnika, który połączył tzw. osiedle Piernikowe z ul. Żółkiewskiego. Ta inwestycja została zrealizowana z budżetu obywatelskiego, czyli z inicjatywy mieszkańców. Nowy chodnik ma długość ponad 70 metrów, dwa metry szerokości i został wykonany z  kostki betonowej. Dzięki  jego budowie można teraz bezpiecznie dotrzeć m.in. do pobliskich przystanków autobusowych, ale i do centrum handlowego. Prace zrealizowane również przez  DROBET kosztowały  65,4 tys. zł.

Fot. Miejski Zarząd Dróg w ToruniuNajczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: białe nadmuchiwane i podświetlone figury Anooków podczas Bella Skyway Fesival
  Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 13. edycja Bella Skyway Festival – od 16 do 20 sierpnia 2022 r. w Toruniu będzie można podziwiać zaskakujące instalacje świetlne rozmieszczone w trzech strefach znajdujących się w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: stulatek Józef Jakubaszek
  Miasto
  W dniu 15 sierpnia 2022 r. setne urodziny obchodził Pan Józef Jakubaszek. Z tej okazji jubilata odwiedzili najbliżsi, a także przedstawiciele samorządu.
 • Dziewczyna rozmawiająca przez telefon komórkowy przy oknie z żaluzjami
  Toruń dla Ukrainy
  Obywatele Ukrainy mogą skorzystać w Toruniu z bezpłatnej, doraźnej pomocy psychologicznej, oferowanej przez MOPR.
 • Na zdjęciu: donice z zielonymi roślinami i czerwonymi pelargoniami na ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Przed wejściem do Urzędu Miasta Torunia podziwiać można kompozycje kwiatowe. Również tuż obok budynku, przy ulicy Podmurnej, powstał uroczy zielony zakątek.
 • Na zdjęciu: cerkiew w kolorze błękitnym przy ul. Podgórnej
  Miasto
  Dekanalny Kujawsko-Pomorski Ośrodek Miłosierdzia rozpoczął działalność przy toruńskiej Prawosławnej Parafii św. Mikołaja.
 • Na zdjęciu: prace remontowe związane z nowym torowiskiem na Bydgoskim Przedmieściu
  Miasto, MZK
  Od środy 17 sierpnia 2022 r. od godz. 8:00 ul. Konopnickiej zostanie udostępniona dla ruchu kołowego.
 • W klasach pierwszych toruńskich szkół ponadpodstawowych są jeszcze wolne miejsca. Poniżej znajduje się wykaz szkół i klas.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją odbyła się 14-15 sierpnia 2022 r.
 • Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • 15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • 14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.