Przez Toruń do piłkarskich Mistrzostw Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przez Toruń do piłkarskich Mistrzostw Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 09 października 2023
Autor: Marcin Pryka

W dniach od 11 do 17 października października 2023 r. na stadionach w Toruniu, Bydgoszczy i Inowrocławiu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-19 w piłce nożnej.

W turnieju wezmą udział cztery kraje: Polska, Niemcy, Macedonia Północna i Kazachstan. Nasze miasto będzie gospodarzem dwóch międzypaństwowych meczów. 11 października br. o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29 zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i Macedonii Północnej, natomiast w dniu 17 października br. o godzinie 15.30 drużyna Kazachstanu zmierzy się z zespołem Macedonii Północnej.

Jest to pierwsza faza kwalifikacji. W pierwszej rundzie kwalifikacji 52 drużyny zostały podzielone na trzynaście grup czterozespołowych. Do kolejnej rundy eliminacji awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z trzynastu grup oraz jedna ekipa z klasyfikacji trzecich miejsc. Turniej finałowy zostanie rozegrany w 2024 roku w Irlandii Północnej.

Wszystkich sympatyków futbolu zapraszamy do udziału i kibicowania. Jest to jedna z niewielu okazji,aby obejrzeć piłkarski mecz narodowych reprezentacji w naszym mieście. Wśród zawodników powołanych do kadry U-19 przez trenera Wojciecha Kobeszko znaleźli się m.in. Dawid Drachal z Rakowa Częstochowa, który ostatnio zdobył hat-tricka w meczu PKO BP Ekstraklasy z Ruchem Chorzów, bramkarz Marcel Mendes-Dudziński, niedawno zgłoszony przez Benfikę Lizbona do rozgrywek Ligi Mistrzów, a także Michał Rosiak z Arsenalu Londyn, Dariusz Stalmach z AC Milan czy Tommaso Guercio z Interu Mediolan.

Wstęp na mecze turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy jest BEZPŁATNY.

Transmisja meczów na antenie TVP Sport.Najczęściej czytane aktualności

 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.