Przez Toruń do piłkarskich Mistrzostw Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przez Toruń do piłkarskich Mistrzostw Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 09 października 2023
Autor: Marcin Pryka

W dniach od 11 do 17 października października 2023 r. na stadionach w Toruniu, Bydgoszczy i Inowrocławiu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy U-19 w piłce nożnej.

W turnieju wezmą udział cztery kraje: Polska, Niemcy, Macedonia Północna i Kazachstan. Nasze miasto będzie gospodarzem dwóch międzypaństwowych meczów. 11 października br. o godzinie 16.00 na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29 zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski i Macedonii Północnej, natomiast w dniu 17 października br. o godzinie 15.30 drużyna Kazachstanu zmierzy się z zespołem Macedonii Północnej.

Jest to pierwsza faza kwalifikacji. W pierwszej rundzie kwalifikacji 52 drużyny zostały podzielone na trzynaście grup czterozespołowych. Do kolejnej rundy eliminacji awansują dwie najlepsze drużyny z każdej z trzynastu grup oraz jedna ekipa z klasyfikacji trzecich miejsc. Turniej finałowy zostanie rozegrany w 2024 roku w Irlandii Północnej.

Wszystkich sympatyków futbolu zapraszamy do udziału i kibicowania. Jest to jedna z niewielu okazji,aby obejrzeć piłkarski mecz narodowych reprezentacji w naszym mieście. Wśród zawodników powołanych do kadry U-19 przez trenera Wojciecha Kobeszko znaleźli się m.in. Dawid Drachal z Rakowa Częstochowa, który ostatnio zdobył hat-tricka w meczu PKO BP Ekstraklasy z Ruchem Chorzów, bramkarz Marcel Mendes-Dudziński, niedawno zgłoszony przez Benfikę Lizbona do rozgrywek Ligi Mistrzów, a także Michał Rosiak z Arsenalu Londyn, Dariusz Stalmach z AC Milan czy Tommaso Guercio z Interu Mediolan.

Wstęp na mecze turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy jest BEZPŁATNY.

Transmisja meczów na antenie TVP Sport.Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Miasto
  - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.