Pawilony po poprawkach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pawilony po poprawkach

Miasto
Data publikacji: 29 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie

Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.

Uszkodzenia jednego z dwóch pawilonów na Bulwarze Filadelfijskim, jakie powstały 28 maja 2024 r., zostały naprawione. Aby uniknąć podobnych zdarzeń, tymczasowo w tym miejscu ustawiono dwie ławki. Są one usytuowane ok. 1 metra od skrajni ścieżki pieszo-rowerowej, przez co zapewnimy bezpieczeństwo rowerzystom. Docelowo na obu pawilonach pojawią się donice z kwiatami, które uniemożliwią wjazd pojazdów na ich tarasy.

Również uszkodzenie dolnej części podjazdu do pawilonu zostało naprawione, jednak z uwagi na zapewnienie dostępu dla wózków dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych nie można w tym miejscu ustawić żadnych dodatkowych elementów małej architektury, które stanowiłyby rodzaj zapory. Miejski Zarząd Dróg rozważa rozszerzenie oznakowania drogowego na tym terenie.

W celu zminimalizowania na nabrzeżu ruchu pojazdów obsługujących przedsiębiorców prowadzących działalność na Bulwarze Filadelfijskim, zostały ustalone opłaty za wjazd – zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia nr 97 z dn. 27 maja 2024 r.

Fot. Paula Gałązka

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.