Puchar Polski w pływaniu w płetwach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Puchar Polski w pływaniu w płetwach

Miasto, Sport
Data publikacji: 29 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska

1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.

Zawody odbędą się na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportu UMK przy ul. Św. Józefa 17. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy „Laguna” Toruń, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

W zawodach weźmie udział ponad 250 zawodników z klubów z całej Polski. Przypomnijmy, że podczas inauguracji sezonu krajowego 2024, który miał miejsce w Kościerzynie 9-10 marca toruńscy pływacy zdobyli 21 medali.

Tegoroczna edycja Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach będzie miała szczególny charakter, bowiem jubileusz 25-lecia działalności obchodzi KS „Laguna” Toruń. Z tej okazji odbędzie się wyścig sztafetowy w płetwach dla amatorów na dystansie 6x25 m.

Wstęp na zawody jest bezpłatny.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia.


 

Klub Sportowy Laguna Toruń swoją działalność rozpoczął w czerwcu 1999 roku. Od początku związany ze Szkołą Podstawową nr 24, gdzie mieści się jego baza treningowa. Specjalnością klubu jest pływanie w płetwach (ang. finswimming) na dystansach od 25 m (dla najmłodszych) do 1500 m w basenie oraz 1-5 km w wodach otwartych. Zawodnicy rywalizują w kilku stylach: na bezdechu pod wodą (apnea) w monopłetwie, pod wodą przy użyciu aparatu tlenowego (immersion) w monopłetwie, w płetwach podwójnych, po powierzchni (bifins), wmonopłetwie po powierzchni (surface). Prędkości osiągane przez zawodników są znacznie większe niż w pływaniu klasycznym.

Zawodnicy Laguny od lat są w czołówce klubów w Polsce. Aktualnie klub może się poszczycić ponad 30 rekordami Polski w każdej kategorii wiekowej (np. rekordy Wojciecha Majewskiego niepobite od 20 lat czy rekordy Jolanty Siódmiak). Zawodnicy Laguny liczą się także w rywalizacji międzynarodowej - np. w 2015 roku klub wygrał rundę Pucharu Świata, a w 2014 roku sztafeta Laguny pobiła rekord świata.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.