Petarda w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Petarda w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku

Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty, pokazy i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wśród gości wydarzenia nie zabrakło zastępczyni prezydenta Torunia Dagmary Zielińskiej.

Była to z pewnością jedna z rekordowych edycji popularnej imprezy popularnonaukowej, zarówno pod względem liczby uczestników, jak i atrakcji przygotowanych dla nich przez organizatora i partnerów wydarzenia. Przy słonecznej pogodzie już od samego rana na parking przed Młynem Wiedzy, wypełniony stanowiskami do zabaw i eksperymentów, ciągnęły tłumy torunian i mieszkańców regionu - rodzin z dziećmi zainteresowanych przygotowaną ofertą ciekawego spędzenia majowej soboty. Czekały na nich cztery strefy aktywności: nauki, zabawy, zdrowia i bezpieczeństwa. W każdej z nich można było znaleźć interesujące propozycje zabaw, eksperymentów i warsztatów manualnych, obejrzeć ciekawe eksponaty, porozmawiać z naukowcami i pasjonatami różnych dziedzin - od badaczy mózgu, specjalistów ochrony środowiska po zbieraczy pamiątek PRL-u czy kolejnictwa. Można było zmierzyć ciśnienie i nauczyć się masażu serca. Nie brakowało chętnych do obejrzenia wnętrza auta policyjnego czy skorzystania z symulatora jazdy pociągiem. Popularnością cieszyły się kolorowe dmuchańce i loteria Nicolaus Banku.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a partnerami: Wydział Humanistyczny oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii "Amicus", AZS UMK Toruń, Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Toruńskie Centrum Usług Społecznych, Centrum Kultury Dwór Artusa, Młodzieżowy Dom Kultury, IKEA Bydgoszcz, Castorama Toruń, Nicolaus Bank, Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, Wyższa Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, GBDO, Toruńska Kolejowa Izba Tradycji, Toruńskie Muzeum PRL-u, Szkoła Socrates, Sklepy medyczne "Zdrowie", Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położonych w Toruniu, Straż Miejska i Komenda Miejska Policji w Toruniu.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.