Spotkania prezydenta z mieszkańcami 2013 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkania prezydenta z mieszkańcami 2013

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 19 lutego 2013
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Prezydent Torunia Michał Zaleski zaprasza wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta na coroczne spotkania. Będzie to już dziesiąty cykl dyskusji o mieście, który potrwa od 25 lutego do 20 marca 2013 roku. W dniu spotkań od godz. 16.00 mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dyżurach pracowników biur, wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Torunia.

- Podczas spotkań będziemy przekazywali informacje o najważniejszych zadaniach wykonanych przez administrację samorządową w ubiegłym roku. Główna ich część poświęcona będzie działaniom planowanym na 2013 rok, ze szczególnym uwzględnieniem spraw dotyczących osiedla, na którym dane spotkania się odbywają – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski.  - Nowością jest to, że spotkania z mieszkańcami będą poprzedzone dyżurami pracowników biur, wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta Torunia. Dyżury będą trwały od  godz. 16.00 do 18.00. Podczas nich będzie można w sposób wnikliwy przeanalizować problemy dotyczące pojedynczych spraw czy problemów mieszkańców Torunia.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją w pierwszym kwartale roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotyka się z mieszkańcami wszystkich osiedli Torunia. Obok prezydenta, w spotkaniach uczestniczą także dyrektorzy i przedstawiciele miejskich wydziałów oraz spółek komunalnych. Spotkania zawsze poprzedzone są przyjęciem przez Radę Miasta Torunia budżetu na dany rok. Decyzja ta pozwala na przekazanie mieszkańcom zatwierdzonych ustaleń finansowych, od których będzie zależał poziom bieżącego utrzymania miasta oraz inwestycji, w tym także realizowanych na poszczególnych osiedlach.

Harmonogram spotkań będzie stale publikowany na stronie internetowej Torunia. Plakaty zapraszające na spotkania zostaną natomiast wywieszone w pojazdach MZK, na słupach ogłoszeniowych i w miejscach zwyczajowo przyjętych jako punkty informacji na poszczególnych osiedlach. Spotkania jak zawsze mają charakter otwarty i są okazją do poznania najważniejszych zamierzeń samorządu miejskiego w tym roku, ale także do dyskusji i zgłaszania wniosków. Wszystkie będą rozpoczynać się o godz. 18.00. Natomiast dyżury trwać będą w godz. 16.00 – 18.00.

Tak, jak w ubiegłym roku odbędzie się jedenaście spotkań: dwa na lewobrzeżu i dziewięć na osiedlach położonych na prawym brzegu Wisły. Spotkania podzielone są na dwie części. W pierwszej przedstawionych będzie kilka prezentacji na wybrane tematy, sprofilowanych pod kątem osiedla, na którym odbywa się zebranie.

W drugiej części spotkania mieszkańcy będą mieli okazję do zgłaszania swoich uwag, postulatów i pytań związanych z funkcjonowaniem i rozwojem osiedla oraz całego miasta. Oczywiście każdy dostanie broszurę budżetową uzupełnioną zdjęciami najważniejszych inwestycji, informator urzędowy i inne materiały tematyczne (np. zagospodarowanie odpadów komunalnych, Toruń SMS, Karta dużej rodziny).

- Podczas spotkań działać będzie specjalny kącik dla dzieci, gdzie najmłodsi będą mieli zapewnioną profesjonalna opiekę i zabawę. W tym roku opiekunowie uzyskali wsparcie Straży Miejskiej. Strażnicy poprowadzą zajęcia edukacyjne związane z bezpiecznym zachowaniem dzieci na ulicach, w szkole, w kontaktach  z dorosłymi powiedział p.o. dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia Paweł Piotrowicz. – Cykl spotkań zaczynamy 25 lutego 2013 r. na lewobrzeżu, osiedla Stawki i Podgórz.

Miasto zadbało także o to, by na spotkania mogły dotrzeć osoby niepełnosprawne. Zgłoszenia osób, które chcą zamówić darmowy dowóz, przyjmowane są pod bezpłatnym numerem 801 552 272. Wyjątkiem będzie pierwsze spotkanie Stawki - Podgórz, gdzie szkoła nie jest przystosowana architektonicznie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Zapraszamy więc osoby niepełnosprawne z lewobrzeża na kolejne spotkanie, które odbędzie się dzień później, 26 lutego 2013 roku na osiedlu Czerniewice – Rudak.

Już po raz drugi spotkaniom towarzyszy konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku dzieci przygotowały prace na temat:  „Zaproszenie do Torunia”.  Łącznie nagrodzonych i wyróżnionych zostało 42 uczniów. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane prace ze szkół z danego osiedla, a ich autorom zostaną wręczone dyplomy i upominki.

Organizację spotkań koordynuje Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, e-mail: wksii@um.torun.pl  W trakcie spotkań wypełniać będzie można ankiety oceniające ich organizację i przebieg.


Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

  • Drogi, Miasto
    Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
  • Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja
    Biznes, Miasto
    Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
  • Miasto
    Statuetką "Za zasługi w zawodzie" wyróżniono 23 pielęgniarki i położne. – Sprawy pielęgniarek i położnych są nam bardzo bliskie. Jako samorząd Torunia zawsze będziemy stali u boku Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i służyli pomocą - zapewnił prezydent Torunia Paweł Gulewski.
  • Na zdjęciu: alejki w parku, wokół wysokie drzewa
    Eko, Miasto
    Jak co roku w wielu lokalizacjach w Toruniu – łącznie na powierzchni ok. 80 ha - wykonywane będą opryski przeciwko meszkom.
  • Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"
    Biznes, Miasto
    "Rzeczpospolita" opublikowała 26. listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Wśród wyróżnionych znalazło się 7 firm z Torunia.
  • Szkolenie NGO - plakat
    Miasto
    Fundacja Studio M6 oraz Instytut Nowych Technologii zapraszają do udziału w trzecim spotkaniu integrującym organizacje pozarządowe w województwie kujawsko-pomorskim.
  • 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Z tej okazji Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom zaprasza 23 maja 2024 r. na Rynek Nowomiejski, gdzie w godz. 11:00-16:00 odbędzie się Akcja Profilaktyczna "Zdrowie na Tak".
  • Gmina Miasta Toruń w porozumieniu z wykonawcą prac, firmą Balzola Polska Sp. z o.o., podjęła decyzję o przeanalizowaniu możliwości wprowadzenia do projektu korekt uwzględniających postulaty zgłaszane przez mieszkańców i kupców.
  • Rada Okręgu nr 10 zaprasza na spotkanie, podczas którego poruszony zostanie temat wniosków, które warto złożyć do planu ogólnego dla całego miasta i poszczególnych dzielnic. Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 maja 2024 o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rzepakowej 7/9.
  • Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.
  • Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.
  • Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.
  • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o gwałtownych wzrostach stanów wody na małych ciekach wodnych i strumieniach na terenie Torunia i powiatu toruńskiego.
  • - W poniedziałek 20 maja 2024 r. od godz. 12:00 do północy na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są miejscami burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.