Cyfrowe fotowakacje | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Cyfrowe fotowakacje

Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dłoń trzymająca smartfona

Rusza 7. edycja projektu pn. „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Stowarzyszenie Agrafka wraz ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy Razem w okresie letnim będą realizować na terenie Torunia projekt „Cyfrowe fotowakacje – warsztaty komputerowo-fotograficzne”. Jest to już 7 edycja projektu, który jest skierowany do mieszkańców Torunia – osób z niepełnosprawnościami w wieku 50+, interesujących się fotografią.

Projekt zakłada zwiększenie aktywności społecznej oraz integrację wewnątrz- i międzypokoleniową poprzez wzrost kompetencji cyfrowych i wyjście z e-wykluczenia. Realizowane zatem będą grupowe warsztaty z zakresu obsługi komputera i innych urządzeń cyfrowych, wykorzystania internetu oraz warsztaty fotograficzne, z naciskiem na fotografię smartfonową.

Uczestnicy będą mieli zapewniony dostęp do komputerów, ale fotografować będą na swoich własnych urządzeniach (aparatach cyfrowych lub smartfonach). W programie przewidziane jest wprowadzenie do obsługi posiadanego aparatu fotograficznego, z wykorzystaniem posiadanych funkcji, zagadnienia związane z kompozycją, obróbką zdjęć w prostych programach graficznych, plener fotograficzny, sesja portretowa w plenerze lub studio, fotografia produktowa, poznanie różnych metod fotograficznych.

Zajęcia będą się odbywać w małych grupach sześcioosobowych w siedzibie Stowarzyszenia Wolontariuszy Razem na ul. Jęczmiennej 14. Grupy będą dostosowane do stopnia zaawansowania uczestników, a zajęcia odbywać się będą w przyjaznej atmosferze, przy wykorzystaniu autorskich metod nauczania. Wszystkie spotkania dla mieszkańców Torunia są bezpłatne, dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Toruń.

Zapraszamy osoby chcące podnieść swoje umiejętności związane z obsługą komputera i telefonu typu smartfon, interesujące się fotografią i chcące, by ich zdjęcia weszły na wyższy poziom odbioru i cieszyły w większym stopniu oko najbliższych.

Zapisy pod nr telefonu 693 356 521. Konieczne jest dostarczenie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Fot. Pixabay

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.