Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"

Biznes, Miasto
Data publikacji: 21 maja 2024
Autor: Paula Gałązka
Toruńskie firmy na Liście 500 "Rzeczpospolitej"

"Rzeczpospolita" opublikowała 26. listę 500 największych polskich przedsiębiorstw. Wśród wyróżnionych znalazło się 7 firm z Torunia. Najlepiej z nich wypadła farmaceutyczna Grupa Neuca, która jest na 51. pozycji. Na czele rankingu bez zmian: Orlen, Jeronimo Martins i PGE.

Toruńska Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju i od kilku lat osiąga najwyższe przychody spośród wszystkich firm zarejestrowanych w Toruniu. W tym roku, z przychodem 11,812 mld zł, zajęła 51. pozycję w rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”. Na drugim miejscu wśród toruńskich przedsiębiorstw uplasowała się Krajowa Grupa Spożywcza – producent żywności o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski z siedzibą w Toruniu – zajmuje 85 miejsce (6,445 mld przychodu). Na podium największych toruńskich firm znalazła się także firma ThyssenKrupp, która jest wiodącym dystrybutorem wyrobów hutniczych i tworzyw sztucznych w centralnej Europie. Spółka zajęła 114 pozycję.

Grupa TZMO, produkująca artykuły higieniczne, kosmetyczne i medyczne, które są dostępne w kilkudziesięciu krajach świata, na Liście 500 RP zajęła 120. miejsce. Na kolejnych miejscach uplasowały się znane toruńskie marki: Apator S.A – 360 pozycja,  ONDE S.A. sklasyfikowano na miejscu 376. Toruńską listę zamyka na 393 miejscu Cereal Partners Poland Toruń-Pacific.

- Gratulujemy toruńskim firmom rozwoju i osiągania doskonałych wyników finansowych. Ranking 500 największych firm pokazuje, że mamy w Toruniu stabilne firmy, które regularnie notowane są wśród  500 najlepszych przedsiębiorstw pod względem przychodów ze sprzedaży. – komentuje Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

CWB

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.