Medale za rzuty nietypowe | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Medale za rzuty nietypowe

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnik rzuca kulą

Trzydzieści osiem medali zdobyli reprezentanci naszego województwa podczas 21. Mistrzostw Polski Masters w Rzutach Nietypowych, jakie 18 maja 2024 r. odbyły się na toruńskim stadionie miejskim. Podczas zmagań ustanowiono 21 rekordów Polski.

Do rywalizacji przystąpiło 101 osób, w tym 14 z woj. kujawsko-pomorskiego. W dziesięciu rozegranych konkurencjach nasi mastersi zdobyli aż 38 medali, 14 złotych, 11 srebrnych i 13 brązowych. Największym dorobkiem mogą się pochwalić: Wacław Krankowski z Torunia w kat. M70 i Krzysztof Cyrankiewicz z Bydgoszczy (M45). Krankowski zdobył cztery złote medale(dysk antyczny, młot szkocki, rzut ciężarkiem, slingball), cztery srebrne (schockorama, speerorama, rzut ciężarem, granat sportowy) oraz brązowy medal w rzucie cegłą. Natomiast Cyrankiewicz zdobył dwa złote medale (rzuty ciężarkiem i ciężarem), trzy srebrne (schockorama, rzut cegłą, slingball) i cztery brązowe (shotorama, młot szkocki, granat sportowy, speerorama).

Znakomite rezultaty uzyskał również bydgoszczanin Ryszard Zglenicki (M65), który zdobył cztery złote medale (shotorama, speerorama, granat sportowy, rzut cegłą), jeden srebrny (rzut ciężarem) i brązowy (dysk antyczny). Czesław Nowacki (M80) z Torunia został mistrzem Polski w rzucie ciężarem oraz zdobył dwa brązowe medale(shotorama, dysk antyczny). Pozostałe medale wywalczyli torunianie. Mieczysław Wiśniewski (M80) złoty medal w rzucie granatem sportowym, Elżbieta Ryczek (K70) złoty medal w rzucie granatem sportowym i srebrny w slingballu, Katarzyna Ryczek (K45) złoty medal w slingballu i srebrny w rzucie granatem, Magdalena Krankowska (K45) srebrny medal w slingballu i brązowy w rzucie granatem. Natomiast brązowe medale zdobyli: Ryszard Kowalski (M75) (shotorama, speerorama), Edward Korolko (M80) (schockorama) i Marcin Ryczek (M45) w slingballu.

Zdaniem Wacława Krankowskiego, prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, organizatora mistrzostw, zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie, co przekonuje, że warto organizować takie współzawodnictwo. Następne zawody, Mistrzostwa Polski Masters w Pięcioboju Rzutowym i Wielobojach Ciężarkowych, odbędą się już 22 czerwca 2024 r. w Toruniu na stadionie przy ul. Bema.Shotorama - pięciobój pchnięcia kulą z miejsca, schockorama – trójbój - rzuty kulami z miejsca stylem dyskowym, speerorama - trójbój - rzuty kulami z miejsca stylem oszczepniczym, dysk antyczny, rzut granatem sportowym, rzut młotem szkockim, rzut ciężarkiem, rzut ciężarem 25,4 kg, rzut cegłą, slingball - rzut piłką lekarską z uchwytem.

Fot. PZLAM

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.