Pomorzanin wraca z brązem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pomorzanin wraca z brązem

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy HK Pomorzanin Toruń na zielonej murawie boiska

Laskarze HK Pomorzanin Toruń wracają z rozgrywanego w Chorwacji Euro Hockey Club Trophy II z brązowym medalem.

Torunianie zaliczyli kolejny, bardzo dobry występ w Zagrzebiu, w Chorwacji. Pomimo kontuzji dwóch zawodników klub z Torunia zaczął od zwycięstwa nad duńskim Copenhagen HC 4:1. W drugim meczu drużyna z Torunia przegrała z włoskim HC Bra 1:4. Honorową bramkę w tym meczu strzelił Wojciech Rutkowski. W trzecim meczu Pomorzanin triumfował i wygrał wysoko z chorwackim HAHK Mladost 8:1. HK Pomorzanin zakończył fazę grupową na 2. miejscu. W meczu o trzecie miejsce torunianie pokonali portugalską drużynę Casa Pia Atlético Clube 7:4. Trzy bramki dla mistrzów kraju zdobył Wojciech Rutkowski, dwie Krystian Makowski, a po jednym trafieniu zanotowali Mateusz Zieliński i Dmytro Luppa.

Dwóch zawodników z Torunia znalazło się na liście strzelców – 2. miejsce zajął Wojciech Rutkowski (7 trafień), a 3. miejsce Krystian Makowski (6 trafień). Na pochwałę zasługuje też Michał Śliwiński, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Teraz torunian czeka obrona tytułu Mistrza Polski. Zawody rozgrywane będą w dniach 25-26 maja 2024 r. w Poznaniu.

Fot. HK Pomorzanin Toruń

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.