Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będzie biurowiec we wschodnim Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 20 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Biurowiec przy ul. Olsztyńskiej - wizualizacja

Jest już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego z dwóch biurowców w rejonie ul. Olsztyńskiej. Dokument wydał Wydział Architektury i Budownictwa UMT, co oznacza, że inwestor współpracujący z Centrum Wsparcia Biznesu może rozpoczynać prace budowlane.

Na Bukowej Kępie w Toruniu powstanie zespół dwóch obiektów biurowych zgodnych z klasyfikacją budynków w klasie A. Lipowa Office Park – to inwestycja Grupy Folga, która budowę pierwszego z budynków planuje rozpocząć w drugim kwartale 2024 roku. Będzie to biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej 6895 m kw. Inwestor z całej powierzchni planuje oddać pod wynajem ok. 3700 mkw. Lipowa Office Park to pierwsza inwestycja biurowa w Toruniu, która będzie starała się o uzyskanie wymagającej certyfikacji Breeam, co wpisuje się w trend rynkowy i wymagania związane z ESG. Drugi z budynków powstających w ramach całego przedsięwzięcia - o powierzchni ok. 5200 m kw. - planowany jest do realizacji w 2026 r.

To kolejna inwestycja w rozwój rynku usług biurowych w Toruniu. Dzięki budowie kolejnych biurowców znacząco wzrośnie wolumen powierzchni biurowych do wynajęcia, co oznacza lepsze warunki pracy dla wielu firm działających w mieście.

Przypomnijmy, że miejską działkę inwestycyjną we wschodnim Toruniu spółka Folga kupiła w 2022 roku za 3.030.000 zł. Wylicytowana działka miała powierzchnię 0,8 ha. Drugą działkę o powierzchni 7 082 m kw. w tej lokalizacji spółka także kupiła od miasta w 2023 roku za 2.424.000 zł. Nieruchomości znajdują się przy trasie wylotowej na Olsztyn (DK nr 15) oraz w niewielkiej odległości od węzła autostrady A1, co sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce do prowadzenia biznesu. Rada Miasta Torunia nadała ulicy, przy której inwestuje Grupa Folga, nazwę Lipowa.
Grupa Folga to sieć podmiotów specjalizujących się w branży HR i oferujących swoje usługi dla wszystkich branż, od outsourcingu procesów, pracy tymczasowej, delegowania pracowników do krajów UE, po rekrutację międzynarodową z rynków LATAM, czy Azji Wschodniej.

Wizualizacje: Grupa Folga

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.