www.torun.pl

Nagrody prezydenta dla zdolnych uczniów

Miasto
Data publikacji: 14 sierpnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.

Nagroda przyznana została przez Prezydenta Miasta Torunia na podstawie uchwały nr 107/19 Rady Miasta Torunia z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom uczęszczającym do szkół w Toruniu, form i zakresu tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.

Po raz pierwszy nagroda dotyczyła uczniów uczęszczających do szkół w Toruniu, bez względu na miejsce ich zamieszkania. O nagrodę wnioskował dyrektor szkoły, łącznie wpłynęło 50 wniosków z 10 szkół. Warunkiem ubiegania się o to świadczenie była średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej - co najmniej 4,00 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i co najmniej bardzo dobrej oceny zachowania. Kandydat musiał dodatkowo posiadać znaczący sukces edukacyjny - np. tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, konkursu, czy też turnieju przedmiotowego.

Wnioski uczniów oceniała siedmioosobowa komisja pod przewodnictwem Anny Łukaszewskiej dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, która rekomendowała prezydentowi 26 kandydatów.

W tym roku najliczniejszą grupę laureatów nagrody Prezydenta Miasta Torunia stanowią uczniowie Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie - 14 osób, 5 laureatów jest z IV Liceum Ogólnokształcącego, 3 laureatów ukończyło V Liceum Ogólnokształcące, 2 uczniów jest z X Liceum Ogólnokształcącego, po 1 z Zespołu Szkół Muzycznych i Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska.

Nagrodę PMT stanowi jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 2 000 zł.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 22 sierpnia o godz. 15:30 w auli Młodzieżowego Domu Kultury.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Tofifest, Bach w Dworze Artusa, Nohavica na Jordankach, Podgórskie Święto Latawca, Barbarkowy Bieg Przełajowy czy koncert finałowy projektu "Tak Brzmi Miasto" - najwyższy czas zaplanować, co będziemy robić w ten weekend!
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 roku odbyło się szkolenie obronne z elementami obrony cywilnej pod kryptonimem „KOBRA-19”. Dwudniowe wydarzenie zwieńczył pokaz wspólnego działania służb mundurowych w przypadku ataku terrorystycznego w Ujęciu Wody Podziemnej „Mała Nieszawka”.
 • Inwestycje, Miasto
  Na terenie Barbarki funkcjonuje już mini tężnia – inwestycja sfinansowana z budżetu obywatelskiego.
 • Miasto
  Rozpoczynamy konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów położonych przy ul. Polnej, w okolicach ulic: Fieldorfa „Nila”, Strehla, Niepokólczyckiego, Piwnika.
 • Kultura, Miasto
  Ponad sto prac plastycznych i trzy instytucje kultury zostały nagrodzone w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.
 • Miasto
  23 października 2019 roku w VI LO w Toruniu odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu stawu Kaszownik oraz Strugi Toruńskiej.
 • Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek, których całkowita kwota wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł! Łączna powierzchnia tych działek to ponad 48 ha. Najbliższy przetarg już 25 października 2019 r.
 • Do 25 października 2019 r. studenci toruńskich uczelni wyższych mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego realizowanego w Toruniu.
 • Toruńska Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej ze srebrnym laurem i nagrodą publiczności w ogólnopolskim konkursie BohaterON – włącz historię!
 • To już ostatnie dni elektronicznych zapisów na 37. edycję Toruń Maraton, która odbędzie się 27 października 2019 r. w grodzie Kopernika. Limit uczestników został niemal wyczerpany - na listach startowych widnieje ponad 1200 osób. Do wyboru biegacze mają maraton, półmaratonu, a najmłodsi biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
 • Przy Szkole Podstawowej nr 24 został zmodernizowany plac rekreacyjny. Zadanie pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • Mieszkańcy Torunia i okolic w wieku 50-65 lat mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka jelita grubego.
 • 28 i 29 października 2019 roku w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej DIGITYKON. Forum to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.