www.torun.pl

Nagrody prezydenta dla zdolnych uczniów

Miasto
Data publikacji: 14 sierpnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.

Nagroda przyznana została przez Prezydenta Miasta Torunia na podstawie uchwały nr 107/19 Rady Miasta Torunia z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom uczęszczającym do szkół w Toruniu, form i zakresu tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.

Po raz pierwszy nagroda dotyczyła uczniów uczęszczających do szkół w Toruniu, bez względu na miejsce ich zamieszkania. O nagrodę wnioskował dyrektor szkoły, łącznie wpłynęło 50 wniosków z 10 szkół. Warunkiem ubiegania się o to świadczenie była średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej - co najmniej 4,00 z obowiązkowych zajęć edukacyjnych i co najmniej bardzo dobrej oceny zachowania. Kandydat musiał dodatkowo posiadać znaczący sukces edukacyjny - np. tytuł laureata lub finalisty olimpiady przedmiotowej, konkursu, czy też turnieju przedmiotowego.

Wnioski uczniów oceniała siedmioosobowa komisja pod przewodnictwem Anny Łukaszewskiej dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, która rekomendowała prezydentowi 26 kandydatów.

W tym roku najliczniejszą grupę laureatów nagrody Prezydenta Miasta Torunia stanowią uczniowie Zespołu Szkół UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie - 14 osób, 5 laureatów jest z IV Liceum Ogólnokształcącego, 3 laureatów ukończyło V Liceum Ogólnokształcące, 2 uczniów jest z X Liceum Ogólnokształcącego, po 1 z Zespołu Szkół Muzycznych i Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska.

Nagrodę PMT stanowi jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 2 000 zł.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 22 sierpnia o godz. 15:30 w auli Młodzieżowego Domu Kultury.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.