Życzenia Bożonarodzeniowe dla obywateli Ukrainy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Życzenia Bożonarodzeniowe dla obywateli Ukrainy

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 04 stycznia 2023
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia świąteczne dekoracje w Toruniu.

Z okazji zbliżających się prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia życzenia obywatelom Ukrainy składa prezydent Michał Zaleski:

Nasi drodzy goście z Ukrainy, Panie i Panowie,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku z głębi serca i duszy chcę życzyć Wam, aby zapanował w Waszym kraju pokój, aby także w Waszych sercach i myślach zapanował spokój. Niech miłość i szczęście znajda miejsce w sercu każdego z Was, w każdym ukraińskim domu.

Ostatnie miesiące pokazały, że potrafimy być tymi, którzy pomagają w trudnej chwili swoim sąsiadom. To Polki i Polacy, to torunianki i torunianie ruszyli z pomocą w momencie, kiedy straszliwa, okrutna wojna pojawiła się na terenie Ukrainy, kiedy wróg zaatakował Wasz piękny Kraj. Możecie zawsze na nas liczyć. Doceniajmy chwile tej wspólnoty, w jakiej obecnie żyjemy. Niech wszystko, co robimy będzie dowodem na to, że potrafimy mieć braterskie i siostrzane podejście do siebie nawzajem.

Wierzę głęboko, że pokój zapanuje, iż rodziny rozdzielone wojną ponownie się połączą, że to co najpiękniejsze i najważniejsze będzie miało miejsce, a więc Ukraina będzie ziemią wolności i radości.

Sława Ukrainij!

Szczasliwowo Rizdwa!

Szczasliwowo Nowowo Rohu!

   


Życzenia w języku ukraińskim:

  

Дорогі наші гості з України, пані та панове!

З нагоди Різдва Христового та Нового року від щирого серця хочу побажати вам миру у вашій країні, миру у ваших серцях і думках. Нехай любов і щастя знайдуть місце в серці кожного з вас, в кожному українському домі.

Останні місяці показали, що ми можемо бути тими, хто допомагає ближньому у скрутний час. Саме польки і поляки з Торуні поспішили на допомогу, коли в Україні почалася страшна, жорстока війна, коли ворог напав на вашу прекрасну країну. Ви завжди можете на нас покластися. Давайте цінувати моменти цієї спільноти, в якій ми зараз живемо. Нехай усе, що ми робимо, буде доказом того, що ми можемо мати братерський і сестринський підхід один до одного.

Я глибоко вірю, що мир запанує, що роз’єднані війною сім’ї воз’єднаються, що найпрекрасніше і найголовніше станеться, а Україна буде краєм свободи і радості.

Слава Україні!

Щасливово Різдва!

Щасливово Нового року!

Tłumaczenie na język ukraiński przygotowała Yulia Asynovska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

fot. Wojtek Szabelski

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.