Życzenia Bożonarodzeniowe dla obywateli Ukrainy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Życzenia Bożonarodzeniowe dla obywateli Ukrainy

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 04 stycznia 2023
Autor: Paula Gałązka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Zdjęcie przedstawia świąteczne dekoracje w Toruniu.

Z okazji zbliżających się prawosławnych Świąt Bożego Narodzenia życzenia obywatelom Ukrainy składa prezydent Michał Zaleski:

Nasi drodzy goście z Ukrainy, Panie i Panowie,

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku z głębi serca i duszy chcę życzyć Wam, aby zapanował w Waszym kraju pokój, aby także w Waszych sercach i myślach zapanował spokój. Niech miłość i szczęście znajda miejsce w sercu każdego z Was, w każdym ukraińskim domu.

Ostatnie miesiące pokazały, że potrafimy być tymi, którzy pomagają w trudnej chwili swoim sąsiadom. To Polki i Polacy, to torunianki i torunianie ruszyli z pomocą w momencie, kiedy straszliwa, okrutna wojna pojawiła się na terenie Ukrainy, kiedy wróg zaatakował Wasz piękny Kraj. Możecie zawsze na nas liczyć. Doceniajmy chwile tej wspólnoty, w jakiej obecnie żyjemy. Niech wszystko, co robimy będzie dowodem na to, że potrafimy mieć braterskie i siostrzane podejście do siebie nawzajem.

Wierzę głęboko, że pokój zapanuje, iż rodziny rozdzielone wojną ponownie się połączą, że to co najpiękniejsze i najważniejsze będzie miało miejsce, a więc Ukraina będzie ziemią wolności i radości.

Sława Ukrainij!

Szczasliwowo Rizdwa!

Szczasliwowo Nowowo Rohu!

   


Życzenia w języku ukraińskim:

  

Дорогі наші гості з України, пані та панове!

З нагоди Різдва Христового та Нового року від щирого серця хочу побажати вам миру у вашій країні, миру у ваших серцях і думках. Нехай любов і щастя знайдуть місце в серці кожного з вас, в кожному українському домі.

Останні місяці показали, що ми можемо бути тими, хто допомагає ближньому у скрутний час. Саме польки і поляки з Торуні поспішили на допомогу, коли в Україні почалася страшна, жорстока війна, коли ворог напав на вашу прекрасну країну. Ви завжди можете на нас покластися. Давайте цінувати моменти цієї спільноти, в якій ми зараз живемо. Нехай усе, що ми робимо, буде доказом того, що ми можемо мати братерський і сестринський підхід один до одного.

Я глибоко вірю, що мир запанує, що роз’єднані війною сім’ї воз’єднаються, що найпрекрасніше і найголовніше станеться, а Україна буде краєм свободи і радості.

Слава Україні!

Щасливово Різдва!

Щасливово Нового року!

Tłumaczenie na język ukraiński przygotowała Yulia Asynovska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

fot. Wojtek Szabelski

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.