Zakończenie sezonu pit bike | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zakończenie sezonu pit bike

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat na wydarzenie końcące sezon pit bike

W niedzielę 15 października 2023 r. na toruńskiej Awix Racing Arenie przy ul. Pera Jonssona 7 odbędzie się finał Pucharu Polski Pit Bike SM, czyli wyścigi na torze asfaltowym.
 
Tor usytuowany w pobliżu żużlowej Motoareny to znakomity obiekt szkoleniowy, techniczny, z bardzo dobrą nawierzchnią. Jest to jeden z ulubionych torów zawodników ścigających się na minimotocyklach MRF, YCF,Kayo czy RXF.

Finałowe spotkanie w Toruniu to nie tylko walka o ostatnie punkty w sezonie, ale także możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi lub zdania licencji zawodniczej. Imprezę poprzedzą dwa dni treningów, na których może pojawić się każdy fan małych dwóch kółek. To także idealna okazja, by zdać egzamin na licencję i postawić pierwsze krokiw motosporcie.

W piątek i sobotę 13-14 października 2023 r. zaplanowano treningi, w których udział mogą wziąć nie tylko zawodnicy, ale i osoby jeżdżące amatorsko. Jazdy zaczynają się o godz. 9:00 z podziałem na grupy pod względem doświadczenia. Z kolei niedzielny finał rozpocznie się o godz. 12:30. Wstęp dla publiczności jest wolny.

Puchar Polski Pit Bike SM to seria wyścigów rozgrywana na minimotocyklach Pit Bike. Zawodnicy od ósmego roku życia rywalizują na torach asfaltowych całego kraju. W ramach serii ustanowionych jest siedem klas w zależności od wieku i pojemności motocykli. Podczas zawodów uczestnicy odbywają kwalifikacje i dwa wyścigi. Rezultaty ustanowione w kwalifikacjach dają zawodnikowi przydział do grupy wyścigowej i oraz pozycję startową do wyścigu. Klasyfikacja generalna prowadzona jest klasami. Po każdej rundzie licencjonowany zawodnik ma dopisywaną punktację zgodnie z uzyskanym rezultatem.

15 października 2023 r. odbędzie się finałowa IV runda Pucharu Polski Pit Bike SM. Wcześniej zawody odbyły się: 2-3 maja 2021 r. Autodrom Słomczyn - I runda, 4-6 czerwca 2021 r. Wallrav Race Center Stary Kisielin - II runda oraz  9-10 lipca 2021 r. Kartodrom Bydgoszcz - III runda.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.