Turboskrzaty ruszyły do akcji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Turboskrzaty ruszyły do akcji

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Prezydent Paweł Gulewski przybija piątkę młodym piłkarzom

Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się na Stadionie Miejskim przy ul. Bema pod patronatem Miasta Toruń.

To już tradycja, że co dwa tygodnie mecze seniorów Pomorzanina Toruń poprzedzane są rozgrywkami młodych podopiecznych klubu oraz dzieci zapraszanych z innych klubów. W Akademii Pomorzanina działa 17 grup dla dzieci i młodzieży. Tym razem przed meczem ligowym Pomorka z Pogonią Mogilno na boisko wyszła najmłodsza grupa - skrzaty, by rywalizować w Turbo Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci. Płyta Stadionu Miejskiego została podzielona na 5 sektorów, w każdym z nich rozgrywany był minimecz pod okiem trenerów i rodziców, którzy jak zawsze z dumą śledzili piłkarskie poczynania swoich pociech. 74 dzieci, chłopcy i dziewczynki, dziarsko oddawały strzały na bramkę, zachęcone do tego przez prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego, który otworzył sobotni turniej.

- Życzę Wam radosnej, dobrej zabawy w duchu fair play. Być może wśród was jest przyszły Robert Lewandowski, który będzie świetnym piłkarzem i rozsławi nasze miasto na boiskach całego świata! - zwrócił się prezydent Paweł Gulewski do turboskrzatów. Na pamiątkę spotkania włodarz miasta otrzymał od organizatorów koszulkę ze swoim nazwiskiem.

Piłkarskie spotkania dzieci przed meczami seniorskimi to najlepsza forma zachęcenia do uprawiania sportu i trenowania piłki nożnej od najmłodszych lat. To także forma integracji i budowania całej społeczności klubu: rodziców, dzieci, trenerów i zawodników. 

Organizatorem piłkarskiej zabawy była Fundacja Pracownia Sportu, a partnerem - KS Pomorzanin Toruń. Impreza odbyła się  przy wsparciu Miasta Toruń.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.