Spisz się i wylosuj upominek! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Spisz się i wylosuj upominek!

Miasto
Data publikacji: 12 sierpnia 2021
Autor: Paweł Piotrowicz
Niebieski napis "Spisz się i wylosuj upominek". Białe tło.

Bezprzewodowe słuchawki i myszki, pendrive, powerbanki, koce piknikowe. Atrakcyjne upominki czekają na torunian, którzy spiszą się w mobilnym punkcie spisowym podczas Festiwalu Wisły w Toruniu.

W najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 sierpnia 2021 r., na toruńskim Bulwarze Filadelfijskim kolejny raz staną punkty spisowe Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Tym razem namioty będą towarzyszyć wydarzeniom zaplanowanym w ramach 5. Festiwalu Wisły.

Mobilny punkt spisowy stanie na bulwarze, niedaleko Limnigrafu (między ul. Łazienną i Żeglarską, na wysokości jednej z barek zacumowanych przy nabrzeżu). Będzie działać w godzinach 10.00 - 16.00. Spisać będzie się mógł każdy - z pomocą rachmistrzów spisowych i pracowników Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Współpraca organizacyjna: Gminne Biuro Spisowe w Toruniu oraz organizatorzy Festiwalu Wisły.

Atrakcją punktu na bulwarze będzie loteria spisowa: dla pierwszych czterdziestu spisanych osób przewidziano upominki, które będzie można wylosować. W puli upominków znajdują się słuchawki bezprzewodowe, myszy bezprzewodowe i podkładki, pendrive i torby breloki, koce piknikowe, powerbanki,  ręczniki szybkoschnące, wrki sportowe i czapki z daszkiem oraz parasole. Plus maseczka dla każdego.

Pamiętaj! Aby się spisać trzeba mieć przy sobie dokument z numerem PESEL.

Oczywiście w dalszym ciągu można spisywać się przez Internet: przejdź do aplikacji spisowej >>>


Więcej informacji na temat spisu:

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Schody na dworcu PKP wyłączone z użytkowania
  Miasto
  Ruchome schody prowadzące na I piętro w budynku Dworca Kolejowego Toruń Główny są wyłączone z użytkowania. Na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą. Po przebudowie dworca PKP Toruń Główny pojawiło się więcej lokali i punktów komercyjnych. W związku z niedużym zainteresowaniem podróżnych, szczególnie na wyższym...
 • MZK z tytułem Firma Dobrze Widziana
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club.
 • Na zdjęciu: młode drzewa posadzone wzdłuż jezdni
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia 301 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Do wykonawcy zadania należy trzyletnia pielęgnacja nowych nasadzeń.
 • Grafika przedstawia Świętego Mikołaja siedzącego przy stole ze starszą panią
  Kultura, Miasto
  „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10:00 w hotelu Filmar. Rejestracja uczestników od godz. 9:30.
 • Przypominamy o obowiązku oczyszczania chodników ze śniegu i lodu. To dotyczy nie tylko gminy, ale także właścicieli nieruchomości. Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające...
 • „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.
 • Przedszkole Miejskie nr 9 świętuje 50-lat działalności. Obchody jubileuszu odbyły się 25 listopada 2023 w siedzibie placówki przy ul. Gagarina
 • 24 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • 25 listopada w Kalendarzu świąt nietypowych zapisany jest jako Dzień Tramwajarza. To ważne święto, gdyż to właśnie dzięki tramwajarzom nie stoimy w korkach jadąc np. do szkoły, do pracy, na zakupy, z wizytą do cioci czy do kina. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników....