Od 1 maja zmiany w komunikacji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Od 1 maja zmiany w komunikacji

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 kwietnia 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu autobus linii 11

Od niedzieli 1 maja 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jedną z nich jest utworzenie nowej linii autobusowej nr 114 do Krobi. Poza tym tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie linii nocnych i wprowadzone będą drobne korekty w rozkładach jazdy. Zmiany będą wprowadzone na wnioski mieszkańców oraz w efekcie działań własnych organizatora transportu zbiorowego.

Tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie wszystkich linii nocnych oraz wprowadzone drobne korekty w rozkładach jazdy:

Zmiany od 1 maja 2022 r.

 1. Utworzona zostanie nowa linia autobusowa nr 114 do Krobi w gminie Lubicz. Autobusy kursować będą tylko w godzinach szczytu w dni nauki szkolnej na trasie: pętla Rubinkowo II (Dziewulskiego)- Wyszyńskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligi Polskiej - Szosa Lubicka – Lubicz Dolny – Krobia.

  Przystanek przy ul. Ligi Polskiej będzie dodatkowym oprócz pętli Rubinkowo II punktem przesiadkowym dla pasażerów udających się do centrum miasta lub pozostałych osiedli Torunia. Z tego przystanku będzie można kontynuować podróż m.in. tramwajami linii nr 1 lub 5 do centrum miasta lub autobusami linii nr 16 i 31 na Wrzosy, autobusami linii nr 25, 34 i 40 w kierunku Uniwersytetu, liniami nr 33 i 42 w kierunku ul. Mazowieckiej i liniami nr 29 i 44 w kierunku Podgórza.

  Autobusy linii nr 114 nie będą obsługiwać przystanków Lubicz Osiedle i Bankowa w Lubiczu Górnym. W dni feryjne i w dni wolne oraz poza godzinami szczytu do Krobi kursować będą tak jak dotychczas autobusy linii nr 35. W związku z wprowadzeniem nowej linii nr 114 korektom poddane zostaną także rozkłady jazdy linii nr 35 i 30.

 2. Zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 w godzinach porannych w dni wolne oraz ostatni kurs linii nr 11 z pętli Koniuchy zostanie przesunięty z godz. 22:32 na 22:40 oraz z Czerniewic z 23:08 na godz. 23:14 i będzie wykonywany na skróconej trasie do Al. Solidarności i dalej do zajezdni trasą linii nr 10.

Kolejne zmiany w trasach przejazdu i numeracjach linii komunikacyjnych będą wprowadzane w maju. Linie podmiejskie będą oznaczone trzycyfrowymi oznaczeniami. Linie autobusowe obsługujące teren Gminy Zławieś Wielka od nr 101, Gminę Lubicz od nr 111 a Gminę Obrowo od nr 121.


Do pobrania:

Fot. Katarzyna Rutkowska

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • Drogi, Miasto
  W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Na zdjęciu: łąka kwietna przy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Eko, Miasto
  Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Miasto
  Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Miasto, Sport
  Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.
 • W imieniu Google, PFR i OChK Centrum Wsparcia Biznesu zaprasza na szkolenie w ramach programu „Firmy Jutra”, dzięki któremu uczestnicy zapoznają się z narzędziami dla e-commerce i dowiedzą się, jakie dobre praktyki przybliżą ich sklep do osiągnięcia najlepszych wyników sprzedaży.
 • Podczas letniego wypoczynku pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa dot. przebywania nad wodą. Skoki na główkę, pływanie po alkoholu czy intensywnym opalaniu, korzystanie z kąpielisk niestrzeżonych – to najczęstsze przyczyny wypadków.
 • Od 10 sierpnia 2022 r., po porannym szczycie komunikacyjnym, ok. godz. 9.00 zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Polna/Ugory oraz Ugory/Watzenrodego. Są one związane z budową nowej linii tramwajowej.
 • W związku z zawodami żużlowymi, które odbędą się w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. zostaną uruchomione dodatkowe kursy tramwajów linii nr 2 i 5.