Od 1 maja zmiany w komunikacji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Od 1 maja zmiany w komunikacji

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 kwietnia 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu autobus linii 11

Od niedzieli 1 maja 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jedną z nich jest utworzenie nowej linii autobusowej nr 114 do Krobi. Poza tym tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie linii nocnych i wprowadzone będą drobne korekty w rozkładach jazdy. Zmiany będą wprowadzone na wnioski mieszkańców oraz w efekcie działań własnych organizatora transportu zbiorowego.

Tramwaje nocne zostaną zastąpione autobusami, zmienione zostanie oznaczenie wszystkich linii nocnych oraz wprowadzone drobne korekty w rozkładach jazdy:

Zmiany od 1 maja 2022 r.

 1. Utworzona zostanie nowa linia autobusowa nr 114 do Krobi w gminie Lubicz. Autobusy kursować będą tylko w godzinach szczytu w dni nauki szkolnej na trasie: pętla Rubinkowo II (Dziewulskiego)- Wyszyńskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligi Polskiej - Szosa Lubicka – Lubicz Dolny – Krobia.

  Przystanek przy ul. Ligi Polskiej będzie dodatkowym oprócz pętli Rubinkowo II punktem przesiadkowym dla pasażerów udających się do centrum miasta lub pozostałych osiedli Torunia. Z tego przystanku będzie można kontynuować podróż m.in. tramwajami linii nr 1 lub 5 do centrum miasta lub autobusami linii nr 16 i 31 na Wrzosy, autobusami linii nr 25, 34 i 40 w kierunku Uniwersytetu, liniami nr 33 i 42 w kierunku ul. Mazowieckiej i liniami nr 29 i 44 w kierunku Podgórza.

  Autobusy linii nr 114 nie będą obsługiwać przystanków Lubicz Osiedle i Bankowa w Lubiczu Górnym. W dni feryjne i w dni wolne oraz poza godzinami szczytu do Krobi kursować będą tak jak dotychczas autobusy linii nr 35. W związku z wprowadzeniem nowej linii nr 114 korektom poddane zostaną także rozkłady jazdy linii nr 35 i 30.

 2. Zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 11 w godzinach porannych w dni wolne oraz ostatni kurs linii nr 11 z pętli Koniuchy zostanie przesunięty z godz. 22:32 na 22:40 oraz z Czerniewic z 23:08 na godz. 23:14 i będzie wykonywany na skróconej trasie do Al. Solidarności i dalej do zajezdni trasą linii nr 10.

Kolejne zmiany w trasach przejazdu i numeracjach linii komunikacyjnych będą wprowadzane w maju. Linie podmiejskie będą oznaczone trzycyfrowymi oznaczeniami. Linie autobusowe obsługujące teren Gminy Zławieś Wielka od nr 101, Gminę Lubicz od nr 111 a Gminę Obrowo od nr 121.


Do pobrania:

Fot. Katarzyna Rutkowska

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasta hanzeatyckie spotkają się w Toruniu
  Kultura, Miasto
  22-25 czerwca 2023 roku Toruń będzie organizatorem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy z udziałem 50 miast Europy.
 • MZK w czasie wydłużonego weekendu
  Miasto, MZK
  Ważna informacja dla podróżnych korzystających w komunikacji miejskiej w Toruniu. W czasie wydłużonego weekendu (8 -11 czerwca br.) zostaną wprowadzone zmiany. Poniżej szczegółowe informacje: 8 czerwca 2023 r. (czwartek – Boże Ciało): Ruch tramwajowy i autobusowy ograniczony: autobusy linii nr 19, 29, 32, 44, 113, 121 i 122 kursować będą według...
 • Młoda płotkarka na bieżni Stadionu Miejskiego
  Miasto, Sport
  440 zawodników zgłosiło udział w 45. Memoriale Grzegorza Duneckiego, który 8 czerwca 2023 roku odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Bema.
 • Zdjęcie przedstawia osobę korzystającą z parkomatu w Toruniu.
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Warto wiedzieć, jak w dniach (8-9 czerwca) będzie funkcjonowała Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu.
 • Ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  W najbliższy weekend (8-11 czerwca 2023 roku) będą obowiązywać zmiany w ruchu na toruńskiej Starówce. MZD informuje o drobnych korektach, dotyczących godzin obowiązywania zmian. Zmiana dotyczy 8 czerwca 2023 roku. W czwartek, 8 czerwca, w godzinach od 7.00 do 18.00 zostanie ograniczony wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego, tj. w ulicę...
 • Miasto, Sport
  Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia poinformował o rozstrzygnięciu otwartych konkursów ofert na realizację działań z zakresu profilaktyki uzależnień.
 • Ważna informacja dla podróżnych korzystających w komunikacji miejskiej w Toruniu. W czasie wydłużonego weekendu (8 -11 czerwca br.) zostaną wprowadzone zmiany. Poniżej szczegółowe informacje: 8 czerwca 2023 r. (czwartek – Boże Ciało): Ruch tramwajowy i autobusowy ograniczony: autobusy linii nr 19, 29, 32, 44, 113, 121 i 122 kursować będą według...
 • XIV Międzyszkolny Turniej Piłkarski „Pod Chmurką” dla klas I-III o Puchar Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji UMT odbył się 5 czerwca 2023 roku na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 17 im. gen. Józefa Bema przy ul. Rudackiej.
 • 22-25 czerwca 2023 roku Toruń będzie organizatorem 43. Międzynarodowego Zjazdu Miast Nowej Hanzy z udziałem 50 miast Europy.
 • 7 marca 2023 r. Szkoła Podstawowa Nr 10 w Toruniu wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie „Mathématiques Sans Frontières" Junior (Matematyka Bez Granic).
 • Do udziału w bezpłatnych warsztatach tapicerskich w Kawiarence Naprawczej Stajnia zaprasza mieszkańców Torunia Szkoła Leśna na Barbarce.
 • Rozstrzygnięty został drugi etap konkursu na organizację w Toruniu międzynarodowych i ogólnopolskich wydarzeń sportowych, memoriałów oraz turniejów cyklicznych kreujących sportowy wizerunek miasta.
 • Do końca czerwca 2023 r. można zgłaszać kandydatów na ławników sądów rejonowych i okręgowych na kadencję 2024-2027.
 • Przed nami wydłużony weekend. Warto wiedzieć, jak w dniach (8-9 czerwca) będzie funkcjonowała Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu.