Młodzi siatkarze powalczą w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Młodzi siatkarze powalczą w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 31 marca 2022
Autor: Filip Tomasik

Reprezentacja Polski U20 będzie rywalizować w Toruniu o awans do finałów mistrzostw Europy. Jeden z siedmiu turniejów kwalifikacyjnych zostanie rozegrany w Arenie Toruń w dniach 7-9 kwietnia. Rywalami drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza będą Turcja, Hiszpania i Ukraina.

Wstęp na wszystkie turnieje jest bezpłatny.

Do wrześniowych mistrzostw we Włoszech zakwalifikuje się zwycięzca toruńskich zawodów. Polski zespół to aktualny mistrz świata do lat 19, który w ubiegłym roku w imponującym stylu zdobył złoto w Iranie, tracąc tylko jednego seta.

Poprzednio reprezentację Polski można było podziwiać w Toruniu siedem lat temu podczas 13. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Co ciekawe, Biało-Czerwoni też przyjechali w glorii nowych mistrzów świata, tyle że seniorów. Zajęli pierwsze miejsce pokonując Japonię, Francję i Iran. W kwietniu toruńscy kibice ponownie będą mogli dopingować mistrzów świata – tym razem juniorów.

- Turniej kwalifikacyjny w naszym mieście to splendor i dowód umiłowania sportu. Cieszymy się, że w Arenie Toruń będziemy gościć reprezentacje Hiszpanii, Turcji, Ukrainy i Polski. Jestem pewny, że nasi się zakwalifikują do mistrzostw Europy, bo będą sprzyjać im ściany i kibice. To do nich apeluję: bądźcie w hali, pomagajcie drużynie w odnoszeniu zwycięstw - mówił Michał Zaleski, prezydent miasta Torunia.

- Liczę, że dla drużyny prowadzonej przez Michała Bąkiewicza, turniej w Toruniu będzie początkiem drogi do złota w mistrzostwach Europy - stwierdził Sebastian Świderski, prezes PZPS.

HARMONOGGRAM TURNIEJU:

7 kwietnia:

g. 15.00: Hiszpania – Turcja
g. 18.00 Polska – Ukraina

8 kwietnia:

g. 15.00: Turcja – Ukraina
g. 18.00: Hiszpania – Polska

9 kwietnia:

g. 15.00 Ukraina - Hiszpania
g. 18.00 Turcja – Polska

FOT.: volleyballworld.com

Najczęściej czytane aktualności

 • Na djęciu: młoda kobieta rozmawia przez telefon
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  8 lipca 2022 r. rozpocznie działalność Toruńska Infolinia – Ukraina. Dzwoniąc pod numer 56 611 84 04, uchodźcy otrzymają pakiet niezbędnych informacji dotyczących m.in. zakwaterowania, uzyskania pomocy, ofert pracy, zajęć dla najmłodszych itp.
 • Na zdjęciu: samochody podczas Auto Moto Show
  Miasto
  Dokładnie za dwa miesiące 4 września 2022 r. w toruńskim MotoParku odbędzie się druga edycja dużego wydarzenia motoryzacyjnego. W jego organizację i promocję zaangażowany jest m.in. jeden z popularnych youtuberów.
 • Przewrócone drzewo w rejonie ul. Podgórnej i Ciasnej na starówce, fot. Łukasz Łukomski
  Drogi, Miasto
  W Toruniu i okolicznych gminach trwa usuwanie skutków nawałnicy, która przeszła przez region wieczorem i w nocy z 1 na 2 lipca 2022 r.
 • Złotego Anioła za Niepokorność Twórczą odbiera z rąk prezydenta Torunia Aleksandra Popławska
  Kultura, Miasto
  Dramat o ukraińskiej gimnastyczce zwycięzcą 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Konkurs polski wygrał film "Chrzciny". W sobotni wieczór 2 lipca 2022 r. w CKK Jordanki poznaliśmy tegorocznych laureatów festiwalu.
 • Na zdjęciu prezydent z jubilatami i ich rodzinami
  Miasto
  9 par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia zostały wręczone 1 lipca 2022 r. przez prezydenta Michała Zaleskiego podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto, Sport
  Brodziki na basenach letnich zlokalizowanych przy ul. Kujawskiej 14, Przy Skarpie 4 i Szosie Bydgoskiej 3 zostały zamknięte do odwołania.
 • Tylko 14 dni mają podmioty, które z jakiegoś powodu nie dokonały powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy, złożyły je po terminie lub złożyły powiadomienie zawierające błędy na dopełnienie obowiązku nałożonego przez ustawę.
 • Prezydent Miasta Torunia informuje, że posiada do rozdysponowania zezwolenia na sprzedaż napojów zawierających powyżej 4,5% do 18 % alkoholu (z wyjątkiem piwa), przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.
 • Kolejny etap prac przy budowie nowej linii tramwajowej. W dniach 4 – 8 lipca br. (poniedziałek – piątek) na ul. Długiej, od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna, będą układane kolejne warstwy masy bitumicznej. W związku z tym będą występowały czasowe utrudnienia w ruchu drogowym zarówno w przejeździe przez ulicę Długą w obu kierunkach, jak i w...
 • Przygotowania do turnieju Seni Cup 2022 już na ostatniej prostej! O tytuł zwycięzcy powalczy w Toruniu 36 drużyn z całego kraju.
 • Od godz. 17:00 w piątek 1 lipca 2022 r. do godz. 2:00 nad ranem 2 lipca 2022 r. w Toruniu i powiecie toruńskim spodziewane są burze z gradem – informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Trwa nabór do projektu pn. „Moja własna firma” dla osób zainteresowanych wsparciem finansowym na założenie własnej działalności gospodarczej.
 • Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Sprawdź, kiedy będziesz mogła bezpłatnie wykonać to badanie w Toruniu!
 • W związku z rozbudową i modernizacją sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulic Szosa Chełmińska i Długa oraz Szosa Chełmińska-Bema-Podgórna sygnalizacje będą wyłączone. Prace rozpoczną się w najbliższą środę 6 lipca 2022 r. i potrwają do czwartku 7 lipca.