www.torun.pl

Medale dla małżonków

Miasto
Data publikacji: 22 listopada 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 11 toruńskich par zostało odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 22 listopada 2019 r. w zabytkowej Sali Mieszczańskiej.

Odznaczenia państwowe, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył jubilatom Prezydent Torunia Michał Zaleski wraz z kwiatami i okolicznościowym upominkiem od toruńskiego samorządu. Dla bohaterów spotkania przygotowano też krótki koncert w wykonaniu zespołu Claritas, toast i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

- To nasze świętowanie Państwa małżeńskich godów traktuję jako jedno z najpiękniejszych wydarzeń toruńskiego listopada. Jeśli bowiem po niedawno przeżywanym Święcie Niepodległości pytamy o to, co tak naprawdę decydowało przez stulecia o trwałości Polski i naszej narodowej kultury, to z pewnością była nią także miłość małżonków, dobre wychowanie dzieci i wnuków oraz trwałość polskich rodzin - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. 

Odznaczenia zostały nadane parom:

 1. REGINA I HENRYK DRYGALSCY
 2. BOGUMIŁA I ZBIGNIEW GADOMSCY
 3. ELŻBIETA I IGNACY KRZOSOWIE
 4. KRYSTYNA I FELICJAN NARLOCHOWIE
 5. JADWIGA I ZBIGNIEW OLESIOWIE
 6. HALINA I KAZIMIERZ OLSZEWSCY
 7. HALINA I ROMAN ROZESŁANIEC - 60-LECIE
 8. KRYSTYNA I ANDRZEJ SASS
 9. ANNA I ANDRZEJ SIERADZCY
 10. URSZULA I STANISŁAW WÓJCIKOWIE - 51-LECIE
 11. EWA I ZDZISŁAW WYLEGAŁA

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.