Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy masters stoją na podium, wśród nich Wacław Krankowski z Torunia

Od 21 września 2023 roku we włoskiej Pescarze odbywają się 22. Mistrzostwa Europy Masters. W zawodach, które potrwają do 1 października Polskę reprezentuje ponad 100 zawodników, a wśród nich także przedstawiciele Torunia.

Już w pierwszych dniach zmagań torunianie wywalczyli medale:

 • srebrne - Edward Korolko (skok o tyczce kat. M80), Henryk Wierzchowski (w kat. M90 w biegu  na 200mi w rzucie ciężarkiem) i Wacław Krankowski (w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem w kat. M70),
 • brązowe – Henryk Wierzchowski w rzucie dyskiem w kat. M90 i Wacław Krankowski w rzucie młotem w kat. M70.

Na Stadio Adriatico w Pescarze są obecni również przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters promujący XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, których gospodarzem będzie Toruń już w 2024 roku. Na stoisku reklamującym to wydarzenie eksponowane są filmy, foldery informacyjne, plany obiektów sportowych, plan miasta, informacje o atrakcjach turystycznych, bazie hotelowej itp. Poza tym każdy chętny będzie mógł tam skosztować toruńskich słodkości, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie z panoramą Grodu Kopernika.

Przypomnijmy, że XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Toruniu od 16 do 23 marca 2024 r. O organizacji tej prestiżowej imprezy przez nasze miasto zadecydowała Europejska Federacja Lekkoatletyczna Masters w dniu 15 grudnia 2021 r.

Fot. WSiRZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.