Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Mastersi i Toruń na Mistrzostwach Europy

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy masters stoją na podium, wśród nich Wacław Krankowski z Torunia

Od 21 września 2023 roku we włoskiej Pescarze odbywają się 22. Mistrzostwa Europy Masters. W zawodach, które potrwają do 1 października Polskę reprezentuje ponad 100 zawodników, a wśród nich także przedstawiciele Torunia.

Już w pierwszych dniach zmagań torunianie wywalczyli medale:

 • srebrne - Edward Korolko (skok o tyczce kat. M80), Henryk Wierzchowski (w kat. M90 w biegu  na 200mi w rzucie ciężarkiem) i Wacław Krankowski (w pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem w kat. M70),
 • brązowe – Henryk Wierzchowski w rzucie dyskiem w kat. M90 i Wacław Krankowski w rzucie młotem w kat. M70.

Na Stadio Adriatico w Pescarze są obecni również przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters promujący XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters, których gospodarzem będzie Toruń już w 2024 roku. Na stoisku reklamującym to wydarzenie eksponowane są filmy, foldery informacyjne, plany obiektów sportowych, plan miasta, informacje o atrakcjach turystycznych, bazie hotelowej itp. Poza tym każdy chętny będzie mógł tam skosztować toruńskich słodkości, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie z panoramą Grodu Kopernika.

Przypomnijmy, że XIV Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters odbędą się w Toruniu od 16 do 23 marca 2024 r. O organizacji tej prestiżowej imprezy przez nasze miasto zadecydowała Europejska Federacja Lekkoatletyczna Masters w dniu 15 grudnia 2021 r.

Fot. WSiRNajczęściej czytane aktualności

 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
  Drogi, Miasto
  I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie silne porywy wiatru, burze, a nawet grad.
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.