Reels Made in Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Reels Made in Toruń

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 maja 2024
Autor: Małgorzata Litwin
Ekran smartfona w trakcie wykonywania zdjęcia kubka z napisem Made in Toruń

Rusza kolejna odsłona kampanii promocyjnej znaku Made in Toruń. Centrum Wsparcia Biznesu, operator programu certyfikatu jakości toruńskich produktów i usług, przygotowało cykl krótkich form video, które będą prezentowane w social mediach.

Instagramowy projekt ma zwiększyć rozpoznawalność marki Torunia jako miasta przyjaznego dla biznesu i wesprzeć marketingowo dotychczasowych laureatów znaku Made in Toruń. Wraz z wdrożeniem Instagram Reels i zmiany algorytmów tej platformy pojawiło się ciekawe narzędzie video marketingu. Potencjał rolek to przede wszystkim full screen, czyli pełnoekranowy sposób wyświetlania treści. Nowe funkcjonalności sprawiają, że treści video wyświetlają się w sieci jeszcze lepiej. Z punktu widzenia marki kluczowa jest żywotność publikowanego materiału, ponieważ rolki „żyją” w sieci nawet po kilku dniach czy tygodniach od publikacji. Krótkie formy video na stałe zadomowiły się w social mediach, a ich siła cały czas rośnie. Dzięki temu, że reelsy są dynamiczne, przyciągają uwagę zwłaszcza odbiorców z generacji Z, czyli osób urodzonych po roku 1995, które uwielbiają formaty wideo. Według specjalistów od marketingu komunikacja video to szansa na nawiązanie długofalowej więzi z klientami. Dzięki takie formie tworzy się trwała relacja z marką, która będzie skutkowała lojalnością klientów.

- Dzięki wykorzystaniu Reels w projekcie Made in Toruń chcemy zwiększyć widoczność znaku na Instagramie – dzięki temu, że format jest angażujący, a przede wszystkim także dobrze wyeksponowany w aplikacji, łatwiej możemy dotrzeć z naszymi treściami do firm zainteresowanych pozyskaniem znaku, jaki i zwiększyć rozpoznawalność dotychczasowych laureatów. Wyselekcjonowaliśmy kilkadziesiąt firm, które są obecne na Instagramie i skutecznie prowadzą marketing na tej platformie – podkreśla Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Rolki będą pojawiały się w sieci na kanałach prowadzonych przez CWB. Do projektu zaproszono toruńskie firmy z wielu branż m.in. gastronomicznej, beauty, sportowej, produkcyjnej, rzemieślniczej i usługowej. Nowy projekt ma charakter wizerunkowy, pozycjonujący markę miasta Torunia w świadomości partnerów biznesowych. Jednak przede wszystkim jest to wsparcie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi o zaprezentowanie miasta jako miejsca sprzyjającego kreatywności i przedsiębiorczości. Celem projektu jest też promocja gospodarcza Torunia, jego atutów, szans, możliwości dla inwestorów.

Najczęściej czytane aktualności

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z lotu ptaka
  Kultura, Miasto, Sport
  Ten weekend to petarda! Naukowa petarda, czyli znakomity piknik w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, a także koncerty i warsztaty dla mam, wszak w niedzielę obchodzą swoje święto.
 • Miasto
  Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Wystawa prac Picassa w Krzywej Wieży
  Kultura, Miasto
  Pozostało coraz mniej czasu na zapoznanie się z pracami Pabla Picassa dostępnymi w Krzywej Wieży. Wystawa zakończy się już 26 maja.
 • Kultura, Miasto
  Wieczna miłość i „Dracula” Francisa Forda Coppoli z Garym Oldmanem w roli głównej będą motywem przewodnim 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
 • Kultura, Miasto
  W Młynie Kultury 23 maja 2024 r. odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 60-lecia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka.
 • Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został ponownie uhonorowany przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels za organizację i prowadzone leczenie udarów mózgu.
 • Podczas sesji w dniu 23 maja 2024 r. Rada Miasta Torunia przyjęła uchwały w sprawie ustalenia liczby i rodzajów stałych komisji oraz w sprawie powołania ich składów osobowych.
 • Poznaliśmy wiceprzewodniczących Rady Miasta Torunia. Radni, w głosowaniu tajnym, wybrali trzy osoby: Edytę Macieję-Morzuch, Marcina Czyżniewskiego oraz Michała Jakubaszka. 23 maja 2024 r. ukonstytuowało się prezydium Rady Miasta Torunia. Radni miejscy, zgodnie z uchwałą z dnia 7 maja 2024 r. dotyczącą liczby wiceprzewodniczących RMT, wybrali trzy...
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu został ponownie uhonorowany przez Europejską Organizację Udarową (ESO) oraz Inicjatywę Angels za organizację i prowadzone leczenie udarów mózgu.
 • W sobotę 25 maja 2024 roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Toruniu serdecznie zaprasza na Toruńskie Zawody Boccie.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. ulicami Torunia przejedzie Elegancka Rowerowa Masa Krytyczna. Początek wydarzenia o godzinie 16:00 na Rynku Nowomiejskim.
 • Ambasador Chin Sun Linjiang i Ambasador Kazachstanu Alim Kirabayev gościli 22 maja 2024 r.w Toruniu. Spotkał się z nimi prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • - W środę 22 maja od godz. 17:00 aż do godz. 2:00 dnia 23 maja 2024 r. na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie może wystąpić grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W sobotę 25 maja 2024 r. w godz. od 10.00 do 15.00 na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędą się oficjalne obchody święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej.