Bokserski weekend w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Bokserski weekend w Toruniu

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 września 2023
Autor: Marcin Pryka

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

W dniach 23-24 września 2023 roku, już po raz dwudziesty siódmy, zostanie rozegrany Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygiera. Pięściarze z całego świata zmierzą się w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów 210 (wejście od ul. Św. Faustyny).

W tym roku do Grodu Kopernika zawitają zaprzyjaźnione kluby z Danii, Irlandii, Litwy, Łotwy oraz Kazachstanu. W turnieju zobaczymy również wiele czołowych polskich klubów pięściarskich. Oficjalne otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę 23 września o godzinie 15.00. W tym samym dniu odbędą się walki turniejowe. Z kolei walki finałowe będą toczyć się w niedzielę 24 września od godziny 10.30.

Gościem specjalnym XXIII edycji imprezy będzie Paweł Skrzecz - legenda polskiego boksu olimpijskiego.

Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygiera to wielkie święto boksu w Toruniu, który na stałe wpisał się w sportową historię naszego miasta. Jak zawsze kibice i sympatycy pięściarstwa będą mogli zobaczyć wiele ciekawych i emocjonujących walk. Zawody mają na celu upamiętnienie zasług Zygmunta Krygiera, założyciela sekcji bokserskiej i długoletniego działacza klubu Pomorzanin oraz prezesa Okręgowego Związku Bokserskiego i sędziego międzynarodowego.

XXVII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Zygmunta Krygiera odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Zawody jak co roku finansowo wspiera Gmina Miasta Toruń, a organizatorem wydarzenia jest Międzyszkolny Klub Sportów Walki “Pomorzanin” Toruń.

Wstęp na zawody wolny. Zapraszamy do kibicowania.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.