Będziemy testować „W dialogu” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będziemy testować „W dialogu”

Miasto
Data publikacji: 28 grudnia 2016
Autor: Maria Wesoła

Urząd Miasta Torunia będzie testować aplikację umożliwiającą prowadzenie konsultacji społecznych on-line. Internetowa  platforma „W dialogu” wspomaga proces konsultacji społecznych zgodnie z deliberatywnym modelem komunikacji.

Innowacyjność systemu polega m.in. precyzyjnym planowaniu procesów konsultacyjnych, zgodnie z zasadami przyjętymi w metodologii nauk społecznych. To internetowe narzędzie powstało ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pn. „Nowe perspektywy dialogu: model deliberacji i narzędzia IT w procesach decyzyjnych”, którego wdrożenie realizowane jest przez Uniwersytet Warszawski (lider), Politechnikę Warszawską, Związek Miast Polskich, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Studio Promocji MiT.

- Toruń będzie uczestniczyć w drugim etapie tego przedsięwzięcia, zaplanowanym na rok 2017 - mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. - W ramach testu przeprowadzimy przynajmniej jeden proces konsultacji społecznych przy zastosowaniu platformy „W dialogu”. To będzie ciekawe doświadczenie. A jeżeli wniesie nową jakość w nasze działania konsultacyjne, spróbujemy wprowadzić system „W dialogu” jako standardowe narzędzie naszej pracy - dodaje Piotrowicz.

Pierwszym elementem wdrożenia jest szkolenie dla osób, które będą uczestniczyć w teście i prowadzić za pomocą platformy proces konsultacji społecznych. Będzie to grupa pracowników Urzędu Miasta Torunia zajmujących się konsultacjami, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych. Przewidziano także szkolenie dla osób niepełnosprawnych - system jest bowiem przystosowany do korzystania przez osoby z dysfunkcjami.

Weź udział w szkoleniu

Szkolenie odbędzie się 16 stycznia 2017 r., w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, ul. Młodzieżowa 31a, w godzinach 10.00-15.00 (przy czym poszczególne grupy spędzą na szkoleniu od 2 do 3 godzin). Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach:

 • Grupa 1 – osoby niepełnosprawne, godz. 10.00-13.00
 • Grupa 2 – pracownicy Urzędu Miasta Torunia, godz. 10.00-12.30
 • Grupa 3 – przedstawiciele organizacji pozarządowych, godz. 13.00-15.00

Udział w szkoleniu jest bezpłatny!

Chęć uczestnictwa w szkoleniu mogą zgłaszać osoby niepełnosprawne oraz organizacje pozarządowe, które swoją siedzibę mają na terenie Torunia.

Jak się zapisać?

Zgłoszenia prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: m.kaminska@um.torun.pl do dnia  10 stycznia 2017 r.  Decyduje kolejność zgłoszeń. 


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.