www.torun.pl

55. Regaty na Wiśle

Sport
Data publikacji: 14 sierpnia 2020
Autor: Filip Tomasik

W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. odbędzie się 55. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Z uwagi na aktualny stan wód oraz sytuację epidemiologiczną, tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z Plaży miejskiej w Ciechocinku a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.

To najstarsze długodystansowe regaty na królowej polskich rzek - na trasie z Torunia do Bydgoszczy ścigano się już w 1936 roku. Organizatorzy dostosowali podział klas do potrzeb żeglarzy jachtów wyczynowych oraz wszystkich typów jednostek turystycznych.

Przyjmowanie zgłoszeń oraz slipowanie jachtów odbywać się będzie od 15 sierpnia 2020 r. w Ciechocinku przy Plaży Miejskiej przy ul. Lipnowskiej. Tego samego dnia nastąpi rozpoczęcie regat oraz start na trasie: Ciechocinek - Toruń.

Po przekroczeniu linii mety w Toruniu na wysokości Przystani Toruń i zacumowaniu jednostek, rozpocznie się biesiada żeglarska na terenie bulwarów nadwiślańskich. O godz. 19:30 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięskim załogom oraz koncert zespołu szantowego Mechanicy Shanty.

Na niedzielę zaplanowano regaty "Pomiędzy mostami", które będzie można podziwiać z nabrzeży Bulwaru Filadelfijskiego.

Poprzednie edycje imprezy udowodniły, że nie trzeba być profesjonalistą, aby wziąć udział w wyścigach, a towarzyszące regatom pikniki oraz Festiwal Wisły to atrakcja dla rodzin żeglarzy i sympatyków Wisły.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania wszystkim załogom żeglarskim biorącym udział w regatach. 

Informacje organizacyjne:

15.08.2020 r. (sobota)            

godz. 10:00 – START regat z plaży miejskiej w Ciechocinku

godz. 15:00 – Planowane przybycie pierwszych załóg na metę w Toruniu (Bulwary Nadwiślańskie-Przystań Toruń)

godz. 19:30 – Wręczenie nagród - scena Bulwar Filadelfijski

godz. 20:00 – Koncert zespołu Mechanicy Shanty

16.08.2020 r. (niedziela)        

godz. 10:00 – 13:30 – Regaty "Pomiędzy mostami".

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.