37. Toruń Maraton | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

37. Toruń Maraton

Miasto, Sport
Data publikacji: 24 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W niedzielę 27 października 2019 r. ulicami naszego miasta pobiegną zawodnicy w 37. Toruń Maratonie. Równocześnie odbędzie się także rywalizacja na dystansie półmaratonu.

Biuro zawodów, które mieści się na parterze lobby hali Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 w Toruniu (wejście od strony kas biletowych), będzie czynne w sobotę 26 października 2019 r. w godz. 14:00-21:00. Odbywać się tam będzie weryfikacja i wydawanie pakietów startowych uczestnikom maratonu, półmaratonu i biegów dla dzieci.  

W godzinach pracy Biura Zawodów czynna będzie Strefa Expo, gdzie znajdą się stoiska m.in. z kompleksowym wyborem suplementów i odzieży dla biegaczy.

Uwaga: W niedzielę biuro zawodów nie będzie czynne. Jest jeszcze możliwość dodatkowych zapisów w Biurze Zawodów tylko na dystans maratonu i biegów dla dzieci. Liczba dodatkowych pakietów jest bardzo ograniczona. W maratonie i półmaratonie w ramach 37. Toruń Maraton prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 18 lat.

Start i meta maratonu i półmaratonu zlokalizowane będą przed Areną Toruń na ul. Bema 73-89.
Program

Trasa maratonu

Trasa półmaratonu

W związku z zawodami nastąpią zmiany w organizacji ruchu – organizacja ruchu.

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:
• strefa CZERWONA I (maraton: 02:10:00-03:29:59, półmaraton: 01:05:00-01:44:59)
• strefa GRANATOWA II (maraton: 03:30:00-04:00:00, półmaraton: 01:45:00-02:00:00)
• strefa ZIELONA III (maraton: > 04:00:00, półmaraton: > 02:00:00)
 
W niedzielę parkingi w Toruniu są bezpłatne, jednak ich liczba jest ograniczona, zwłaszcza w centrum miasta. Za okazaniem numeru startowego biegacze będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej.

Zakwaterowanie osób, które zgłosiły chęć bezpłatnego noclegu odbędzie się w 26 października 2019 r. (SOBOTA) w godz. 17:00-20:30 w recepcji Hotelu Meeting przy ul. Bema 73-89. Weryfikacja zgłoszonych osób na bezpłatny nocleg nastąpi za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.
 
Strefa gastronomiczna z Pasta Party będzie zlokalizowana na parterze lobby Areny Toruń  (obok Biura Zawodów) przy ul. Bema 73-89 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 26 października 2019 r. w godz. 16:00-20:30. Osoby, które wykupiły dostęp do Pasta Party otrzymają w Biurze Zawodów stosowny talon. UWAGA: jeżeli osoba obsługująca stanowisko Biura Zawodów nie przekaże talonu, prosimy o upomnienie się o niego.

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji oraz depozytu znajdować się będzie w hali treningowej ARENY TORUŃ (wejście naprzeciwko Kauflandu oraz od strony parku). Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na bieżni bocznej. Depozyt będzie czynny w godz. 7:00-15:30.

Dodatkowe ubikacje będą dostępne w lobby hali Areny Toruń w miejscu Biura Zawodów (wejście od strony kas biletowych), a przenośne ubikacje będą także w strefie startu/mety.

Przedstawiciele Stowarzyszenie Hospicjum Światło po biegach będą świadczyć bezpłatną usługę masażu oraz realizować pomiary poziomu cukru i ciśnienia. Stanowiska z masażem będą ulokowane w hali bocznej Areny Toruń obok strefy depozytu.

Impreza będzie zabezpieczona medycznie przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej NZOZ „RATUJ”. Nad bezpieczeństwem biegaczy będą czuwać 4 karetki oraz motor z ratownikiem medycznym z AED. Punkt pomocy medycznej zlokalizowany będzie w namiocie medycznym przy start/meta.
 
Po biegu na zawodników czekać będzie posiłek regeneracyjny w strefa gastronomicznej, zlokalizowanej w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku). Poczęstunek będzie wydawany w dniu 27 października 2019 r. (niedziela) w godz. 10:15-15:00.

Po przekroczeniu linii mety (maratonu, półmaratonu, biegów dla dzieci), w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku) przy stanowisku Grawer BUS będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. UWAGA: osoby, które zapłaciły za grawer podczas rejestracji nie ponoszą dodatkowych kosztów – grawer uzyskują na podstawie podania przy stanowisku swojego imienia i nazwiska.

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 trzyma kciuki za zawodników.

Fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.