Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim

Miasto, Sport
Data publikacji: 21 listopada 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: zawodnicy KS Centuria Toruń

18-20 listopada 2022 r. KS Centuria Toruń był gospodarzem Pucharu Polski kadetów i juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W hali sportowej Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO wystartowało w sumie ponad 450 zawodników z 66 klubów.

Centurię reprezentowało 8 zawodników: 7 kadetów i 1 junior. Zdobyli w sumie cztery medale: złoty, srebrny i dwa brązowe. Oprócz tego prawie każdy, kto skończył turniej bez medalu, wygrał na tych zawodach chociaż jedną walkę, co dobrze rokuje na przyszłość.

Po oficjalnym otwarciu zawodów odbyły się dwa finały jako walki pokazowe dla zaproszonych gości, wśród których były posłanka RP Iwona Michałek i Mariola Soczyńska, dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji UMT,oraz przede wszystkim dla kibiców, w tym rodzin zawodników. Przed zawodami wybraliśmy licznie obsadzone kategorie -33 i -41 kg, a Centurianie nie zawiedli i stawili się w tych finałach! Gabriela Wrzeszcz do stanięcia na najwyższym stopniu podium potrzebowała czterech pojedynków i wszystkie je wygrała zakończyła zawody ze złotym medalem w kategorii kadet -41 kg!

Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcel Iwicki. Zawodnik KS Centuria debiutował w kategorii kadet (junior młodszy) i prawie wygrał kategorię -33 kg! By znaleźć się w finale musiał pokonać trzech przeciwników. Czwarta walka rozgrywana była jako walka pokazowa przed przedstawicielami Miasta Toruń tuż po oficjalnym otwarciu i mimo, że torunianin przegrał ją z reprezentantem AZS OŚ Poznań, pokazał charakter i kawał dobrego, dynamicznego taekwondo. Rundy finału ułożyły się remisowo i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była trzecia, która zakończyła się rezultatem 11-12.

Tymoteusz Chybiński brązowym medalistą (w kategorii kadet -37 kg) Pucharu Polski w Toruniu. Tymek zadebiutował w Polsce w nowej kategorii wagowej i wywalczył brązowy medal po wygraniu dwóch walk oraz przegraniu trzeciej, półfinałowej.

Antoni Małgorzewicz debiutował w juniorze -55 kg. Antek w swoich kategoriach nie ma lekko z powodu niskiego wzrostu, mimo to wygrał debiut z o głowę wyższym przeciwnikiem i to efektowną akcją! Po tej wygranej znalazł się w strefie medalowej i tym samym zapewnił Centurii krążek z niedzielnych zmagań juniorów, mimo że wystawiliśmy tylko jednego! Półfinał, niestety, już przegrany.

W zawodach udział wzięli także Lena Wójcik (kadet -33 kg), Mariia Tarapat (kadet -41 kg), Nicholas Grzeczkowicz (kadet -37 kg) i Adam Dondalski (kadet -41 kg).

Zawody zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Tekst i zdjęcia: materiały organizatora

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: pracownicy firmy zieleniarskiej sadzą rośliny, w tle widac bloki
  Eko, Miasto
  Prace przy tworzeniu trzech parków kieszonkowych: przy ul. Narcyzowej i Zagonowej, ul. Rydygiera i ul. Szuwarów i Tataraków są zaawansowane.
 • Nagrodę odebrał w Warszawie prezes zarządu MZK Zbigniew Wyszogrodzki.
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 29 listopada 2022 r. w warszawskim Pałacu Staszica.
 • Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz przekazał w imieniu Prezydenta Michała Zaleskiego na ręce prezesa Grupy ERBUD Dariusza Grzeszczaka list gratulacyjny i pamiątkową grafikę.
  Inwestycje, Miasto
  Pod marką MOD21 w podtoruńskim Ostaszewie powstaną drewniane obiekty modułowe. W uroczystości otwarcia zakładu produkcyjnego wzięli udział Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski i Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Zbigniew Fiderewicz.
 • Dodatek węglowy tylko do jutra
  Miasto
  Tylko do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski o dodatek węglowy i dodatek do źródeł ciepła innych niż węgiel. Trwa także przyjmowanie wniosków mieszkańców o wydanie zaświadczenia umożliwiającego zakup węgla po preferencyjnej cenie.
 • Na zdjeciu: widok na działki przy ul. Heweliusza na sprzedaż
  Biznes, Miasto
  Kolejne trzy działki pod domy jednorodzinne na osiedlu Jw. Północnej części miasta znalazły nabywców. W przetargach na sprzedaż nieruchomości przy ul. Jana Heweliusza uzyskano łączną sumę 1 802 800zł.
 • Przedstawiciele toruńskiego samorządu złożyli kwiaty na grobie ojca Władysława Wołoszyna
  Miasto
  Przedstawiciele toruńskiego samorządu złożyli kwiaty na grobie ojca Władysława Wołoszyna - Honorowego Obywatela Miasta Torunia, w pierwszą rocznicę Jego śmierci.
 • Za nami kolejna, dziesiąta edycja budżetu obywatelskiego w Toruniu. W połowie października 2022 r. ogłosiliśmy wyniki głosowania, w którym mieszkańcy wybrali 61 projektów do realizacji w roku 2023.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu organizuje w najbliższym czasie dwa wyjątkowe wydarzenia.
 • XVIII концерт Фонду Платон імені Куби Румінського. Вже 6 грудня у Торуні в CKK Jordanki зіграє українська зірка, переможниця Євробачення Джамала.
 • 6 grudnia 2022 r. o godz. 19:00 w Toruniu w CKK Jordanki odbędzie się koncert Jamali - ukraińskiej gwiazdy, zwyciężczyni Eurowizji. Artystka wystąpi podczas XVIII Koncertu Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego.
 • Toruńskie Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki znalazło się na liście dziesięciu najśmielszych projektów architektonicznych ostatnich lat.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostało laureatem konkursu "Odkrywca 2022", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Toruńskie centrum nauki wyróżniono w kategorii "Silny wizerunek w mediach społecznościowych". 
 • Specjalna, zadaszona konstrukcja stanęła na placu NOT. Wszystko po to, by pogoda nie pokrzyżowała szyków podczas prac przy budowie nowej linii tramwajowej.
 • Zapraszamy do wspólnego świętowania 25. rocznicy obecności Torunia na liście UNESCO! W programie konferencja, pokazy oraz zwiedzanie nieznanych zakamarków toruńskiej starówki.