www.torun.pl

Podziękowania dla starosty

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2018
Autor: Małgorzata Litwin

Prezydent Torunia spotkał się w piątek 23 listopada 2018 r. z dotychczasowym starostą toruńskim Mirosławem Graczykiem, by podziękować mu za wieloletnią współpracę.

- Gratuluję Panu dotychczasowych i wieloletnich związków z administracją powiatu toruńskiego, a więc pełnienia funkcji członka zarządu, wicestarosty i wreszcie począwszy od III kadencji Rady Powiatu starosty toruńskiego. Dziękuję szczególnie za lata dobrej i przyjaznej współpracy ze mną i z samorządem miejskim Torunianapisał prezydent Michał Zaleski w liście gratulacyjnym do starosty Graczyka. Do listu dołączył pamiątkową grafikę z toruńskim ratuszem.

Mirosław Graczyk urodził się w 1963 r. Pochodzi z gminy Czernikowo. W wieku 20 lat rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej w Makowiskach, gdzie po czterech latach został dyrektorem. Z wykształcenia jest magistrem fizyki (UMK). Ukończył też studia podyplomowe z kilku kierunków, m.in. organizacji i zarządzania w oświacie oraz prawa i finansów samorządowych. Mając 25 lat został radnym gminy Czernikowo. Od czasu reaktywowania samorządu gminnego w 1990 r. był przez dwie kadencje delegatem gminy w sejmiku samorządowym województwa włocławskiego. W pierwszej kadencji (1990-1994) wiceprzewodniczącym tego sejmiku, a w drugiej (1994-1998) członkiem prezydium. Po przywróceniu powiatów w wyniku reformy samorządowej pracował w powiecie toruńskim. W pierwszej kadencji (1998-2002) był członkiem zarządu powiatu odpowiedzialnym za sprawy oświaty, pomocy społecznej i zdrowia. W drugiej kadencji (2002-2006) radni powierzyli mi funkcję wicestarosty toruńskiego. Od 2006 r. nieprzerwanie przez trzy kadencje piastował urząd starosty toruńskiego.

Fot. M.Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  19 marca 2019 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski wręczyli nagrody i wyróżnienia dla 241 toruńskich zawodników, trenerów i sportowych działaczy.
 • Biznes, Kultura, Miasto, Sport
  Umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi podpisane - 364 organizacje będą realizować projekty i działania w 2019 roku lub w ramach projektów wieloletnich na łączną kwotę prawie 35 mln zł.
 • Miasto, Sport
  W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie kilkunastu toruńskich szkół aktywnie powitają wiosnę w ramach imprezy "Sportowa wiosna”. W Arenie Toruń wspólnie z toruńskimi sportowcami będzie się bawić ponad 2000 dzieci.
 • Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"
  Kultura, Miasto
  31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.
 • Miasto
  W 110. rocznicę urodzin gen. prof. Elżbiety Zawackiej kombatanci, przedstawiciele miasta, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, wojska i toruńskich szkół złożyli kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki na cmentarzu św. Jerzego.
 • 20 marca 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 15 ul. Paderewskiego 5/11.
 • Zerwanie linii oświetleniowej napowietrznej to przyczyna awarii oświetlenia na ulicy Bydgoskiej. Latarnie nie działają na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Już w sobotę 23 marca 2019 roku nastąpi uroczyste otwarcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. W zawodach weźmie udział 4350 zawodników z 88 krajów.
 • Luba i Słodka to ulice osiedlowe położone na osiedlu Bielawy Grębocin. Obie przejdą przebudowę i do końca lipca zmienią swój wygląd.
 • Klub Sportowy Toruń informuje, że w dniu 18 marca 2019 roku ruszył proces składania wniosków o przyznanie akredytacji stałych na sezon 2019 na spotkania Get Well Toruń na Motoarenie.
 • 18 marca 2019 r. w CKK Jordanki rozpoczęła się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń.
 • W najbliższą sobotę, 2 marca 2019 r., nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu.
 • 18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.
 • Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.