Speedway Grand Prix 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Speedway Grand Prix 2023

Miasto, Sport
Data publikacji: 28 września 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze

W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.  

Po czwarty tytuł indywidualnego Mistrza Świata zmierza Bartosz Zmarzlik, którego sytuacja skomplikowała się jednak po Grand Prix Danii w Vojens. To wszystko sprawia, że najlepszego zawodnika globu poznamy po raz kolejny w Toruniu.

>>> Informator SGP

Oprócz sportowych emocji organizatorzy 2023 DeWalt FIM Speedway Grand Prix of Poland - Toruń przygotowali dla kibiców również dodatkowe atrakcje. Największa z nich to Strefa Kibica, która zostanie otwarta w dniu zawodów o godz. 12:30. Będzie ona zlokalizowana na parkingu pomiędzy Motoareną a torem kartingowym Awix Arena.

W tzw. Fan Zonie kibice będą mogli poczuć żużlowe emocje jeszcze przed ich wieczornym rozpoczęciem. To właśnie w tym miejscu będzie możliwość obejrzenia na żywo sesji kwalifikacyjnej, a także porozmawiać z zaproszonymi gośćmi. Odbędzie się także sesja autografowa z udziałem wszystkich uczestników Speedway Grand Prix. To tutaj będzie można wziąć udział w grach, quizach i konkursach, w których do wygrania będą żużlowe gadżety. Atrakcji będzie oczywiście znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć o wystawach trofeum głównego SGP oraz legendarnego samochodu McLaren, a także możliwość robienia zdjęć. Również najmłodsi fani znajdą coś dla siebie, gdyż organizatorzy przygotowali jedną ze stref specjalnie z myślą o nich. Miasteczko Kibica będzie aktywne do godz. 18:30 i nie zabraknie w nim także strefy cateringowej oraz pokazów w strefach sponsorów.

>>> Harmonogram Strefy Kibica

Tegoroczna finałowa runda Speedway Grand Prix będzie miała szczególną rangę, gdyż została objęta Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.


Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.