Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Postać św. Mikołaja – konkurs plastyczny

Kultura, Miasto
Data publikacji: 27 listopada 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia Świętego Mikołaja siedzącego przy stole ze starszą panią

„Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.

W 2023 roku Wojewódzki Konkurs Plastyczny został włączony do cyklu wydarzeń związanych z rokiem Mikołaja Kopernika, dlatego pojawił się jego podtemat: „Mikołajów dwóch, czyli Święty Mikołaj u Mikołaja Kopernika”. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką mikołajek oraz tradycją Świąt Bożego Narodzenia, a także uczczenie 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika, rozwijanie zainteresowań osiągnięciami i sylwetką astronoma oraz zachęcanie uczniów i nauczycieli do czynnego zainteresowania tematyką astronomiczną oraz wiedzą na temat wszechświata. Poza tym ważne jest kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki, popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu artystycznego oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej, a także rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci. Organizatorom konkursu zależy na prezentacji twórczości dziecięcej oraz promocji umiejętności i talentów.

Postaci Świętego Mikołaja mogą być wykonywane na zajęciach plastycznych: na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, w świetlicy, bibliotece, itp. Kryterium oceny będą: pomysłowość, trafność i poprawność ukazania tematu pracy, a także jakość i estetyka wykonania oraz oryginalność zastosowanej techniki plastycznej.

>>> Regulamin konkursu

Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu, ul. Łyskowskiego 28 (z dopiskiem „Konkurs plastyczny - Święty Mikołaj”) do 30 listopada 2023 r.

Prace ocenione będą w czterech kategoriach konkursowych: kategoria I - przedszkola, oddziały przedszkolne, zerówki, kategoria II - klasy I-III szkół podstawowych, kategoria III – kasy IV-VI i kategoria IV – klasy VII-VIII. Rozwiązanie konkursu przez powołane profesjonalne jury (mgr Anita Przybyszewska-Pietrasiak, doradca metodyczny plastyki CKU TODM i DN oraz art. plastyk Dariusz Delik, dyrektor Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu) nastąpi 5 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8, gdzie wystawione będą wszystkie prace plastyczne. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej www.szkola8.torun.pl Najciekawsze prace wyłonione przez powołane jury zostaną nagrodzone, a wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz wyróżnionym nastąpi podczas uroczystej gali podsumowującej konkurs 19 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 8 w Toruniu. Nagrodzone prace wystawione będą podczas wystawy pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 8 od 6 grudnia w holu głównym.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami: Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Patronat medialny sprawuje Radio PiK oraz TVP Bydgoszcz.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kolejny protest rolników
  Drogi, Miasto
  Od 20 lutego 2024 r. od godzin porannych bardzo duże ograniczenia w dojeździe do i wyjeździe z Torunia na większości dróg - rozpoczyna się kolejny protest rolników.
 • Na zdjęciu: znak drogowy - rondo, w tle widać maszyny rolnicze
  20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Na zdjęciu: nieruchomość przy drodze Trzeposkiej, stary zniszczony budynek, wokół białe nowe bloki
  Biznes, Miasto
  O 300% przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu w Toruniu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
 • Miasto
  20 lutego 2024 r. władze samorządowe Torunia spotkały się w Collegium Maximum z władzami rektorskimi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca miasta z uczelnią i społecznością uniwersytecką.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy, Торунь для України
  24 lutego 2024 r. w Toruniu odbędzie się Maraton Solidarności "Flaga życia" upamiętniający drugą rocznicę pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz dziesiątą rocznicę agresji zbrojnej na terytorium Ukrainy.
 • Grafika przedstawia teren pod usługi przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna w północnym Toruniu idzie pod młotek. W miejskim katalogu ofert dla biznesu znalazła się nieruchomość przy ul. Grudziądzkiej 194. Teren w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91, nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego, wyceniono na 5 000 000 zł.
 • W Toruniu rozpoczynają się hokejowe Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów, w których udział weźmie 8 zespołów z całej Polski.
 • Pokaz z elementami ognia, warsztaty, wystawy, koncerty i wykłady naukowców - tymi wydarzeniami podsumowaliśmy niezwykły Rok Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakończenie świętowania jubileuszu 550. rocznicy urodzin wybitnego polskiego astronoma było nie tylko okazją do wspólnego spędzenia czasu, ale także edukacyjnym wydarzeniem, podczas którego...
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowuje kolejne warsztaty z cyklu „Wsparcie na starcie”, które odbędą się 5 marca 2024 r. o godz. 14:00 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro przy ul. Konopnickiej 13.
 • 20 lutego 2024 r. w godzinach porannych rozpoczął się protest rolników – są utrudnienia na drogach wjazdowych do i wyjazdowych z Torunia. O przebiegu akcji będziemy informować na bieżąco.
 • Msza pogrzebowa śp. Krzysztofa Żabińskiego została odprawiona 19 lutego 2024 r. w Katedrze św. Janów. Uczestniczyli w niej m.in. były premier RP Jan Krzysztof Bielecki, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, europoseł Janusz Lewandowski i prezydent Torunia Michał Zaleski. Po zakończeniu Eucharystii kondukt pogrzebowy przeszedł na...
 • Podczas tegorocznego Święta Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (19 lutego 2024 r.) nadano wybitnemu urologowi - prof. Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytuł doktora honoris causa UMK. Laureatką międzynarodowej Nagrody Naukowej "Ratio et Spes" została w tym roku prof. Chantal Delsol. Ponadto przyznano szereg innych ważnych odznaczeń, medali i wyróżnień...
 • Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Torunia w poniedziałek 19 lutego 2024 r. od godz. 10:00 zostało odwołane pogotowie przeciwpowodziowe na terenie Gminy Miasta Toruń.