B0488 | www.torun.pl

B0488

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Bydgoskie(B)
Numer projektu: 
B0488
Tytuł projektu: 
Przebudowa ścieżki w Parku Miejskim przy kościele Michalitów.
Lokalizacja: 
Teren pomiędzy ulicami Bydgoską, Danielewskiego i Rybaki - nr działki 125/2, obręb 0012 - jest to teren będący własnością Gminy Miasta Toruń. Ścieżka wybrana do wyremontowania jest dokładnie wskazana na mapce i zdjęciach będących załącznikiem do wniosku.
Opis projektu: 
Ścieżka w Parku Miejskim prowadząca od przystanku tramwajowego "Konopnickiej" w kierunku ulicy Rybaki i kościoła Michalitów jest bardzo uczęszczanym - zwłaszcza przez starszych mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia - ciągiem komunikacyjnym. Mimo to jest bardzo zaniedbana - pełna dziur i nierówności. Stało się to już przyczyną licznych potknięć, a nawet złamań pośród chodzących tamtędy torunian. Poza tym miejsce to ma fatalną estetykę. Czas najwyższy, aby to zmienić! Przebudujmy ścieżkę w taki sposób, aby była naturalną kontynuacją pięknie wybrukowanych ścieżek przylegających bezpośrednio do przystanku - dla wygody mieszkańców i zachwytu gości.
Budżet na rok: 
2020
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zakres: Przebudowa starej ścieżki asfaltowej: położenie odpowiedniej podbudowy pod nową ścieżkę, wykonanie nowej ścieżki o nawierzchni mineralnej.

Wycena wstępna UMT: 
100000 zł
Końcowa weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.