Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Polski film "Kolory zła: Czerwień" wg powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak dołączył do najczęściej oglądanych nieanglojęzycznych produkcji Netflixa. Oprócz Polski trafił do tzw. topki m.in. w Brazylii, Argentynie, Chile, Paragwaju i Wenezueli. W USA ustąpił miejsca tylko superprodukcji "Atlas" (z Jennifer Lopez w roli głównej). Widzowie na całym świecie oglądali "Czerwień" przez 32 mln godzin (dane za okres 27 maja - 2 czerwca).

Dlaczego o tym informujemy? Ponieważ Małgorzata Oliwia Sobczak, autorka powieściowej trylogii "Kolory zła" ("Czerwień", "Czerń" i "Biel") 13 czerwca 2024 r. odwiedzi Toruń. Będzie kolejnym gościem Festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. W Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje swoją najnowszą powieść - "Żółć". Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe dotychczasowe życie. Autorka poruszających postmodernistycznej baśni dla dzieci "Mali, Boli i Królowa Mrozu", powieści obyczajowej "Ona i dom, który tańczy", bestsellerowej trylogii (sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy) Kolory zła ("Czerwień", "Czerń" i "Biel") oraz serii Granice ryzyka, na którą składają się trzy powieści: "Szelest", "Szum" i "Szrama".

Data: 
13.06.2024 18:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.