Książnica Kopernikańska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Książnica Kopernikańska

 • 15 kwietnia 2024 r. zapraszamy na spotkanie promujące 2. tom popularnej serii "Toruńskie historie - miejsca i ludzie". Książkę zaprezentuje Katarzyna Kluczwajd, autorka publikacji (to jej pięćdziesiąty tytuł w dorobku, ten akurat w trzech tomach). Początek spotkania w Książnicy Kopernikańskiej o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • 6 marca 2024 r. gościem Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu będzie Jerzy Rochowiak. W Książnicy zaprezentuje "Dobrą wiadomość" - to jego najnowsza książka poetycka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • "Pełnia lata" to debiut literacki Weroniki Pawlik-Kwaśniewskiej. Autorka zebrała w książce krótkie prozy poetyckie będące lirycznym zapisem myśli i wrażeń.
 • RPGi i Walentynki - czy to się da połączyć? Pewnie, że się da! 10 lutego 2024 r. zapraszamy na Walentynkowe RPGLOVE w Książnicy Kopernikańskiej.
 • W poniedziałek 5 lutego 2024 r. zapraszamy na kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru.
 • Bliski kosmos to w zasadzie niewyczerpane źródło surowców naturalnych. Wyścig po bezcenne zasoby znajdujące się na Księżycu już się rozpoczął. Z czasem sięgniemy dalej. Czy są jednak przepisy, które regulują rozwój kosmicznego górnictwa? Czy Polska uczestniczy w ustalaniu tych regulacji? Tym frapującym zagadnieniom poświęcimy kolejne spotkanie przygotowane przez toruński oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. 29 lutego 2024 r. Mariusz T. Kłoda z UMK omówi podstawowe zagadnienia prawne związane z pozyskiwaniem i wykorzystywaniem zasobów kosmicznych (pozaziemskich). Przedstawi regulacje prawno międzynarodowe oraz regulacje państw, które ustanowiły w swych ustawodawstwach krajowych podstawy prawne nabycia własności zasobów kosmicznych (USA, Luksemburg, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonia). Prelekcja odbędzie się w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8....
 • Wieczór z toruńską poetką (rodem z Sierpca) rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny. Więcej informacji: 56 648 18 96.
 • 30 stycznia 2024 r. o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne Toruńskie Spotkanie Kopernikańskie. Wspólnie z Aleksandrą Męczekalską z Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Kopernikańskiej przyjrzymy się kopernikanom znajdującym się w zbiorach ikonograficznych Biblioteki.
 • Toruński Klub Poetów zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z poezją. 25 stycznia 2024 r. wiersze Beaty Poczwardowskiej zaprezentuje Patrycja Zakrzewska. Wieczór uświetni występ Krystiana Wierzchowskiego (muzyka i śpiew) oraz ekspozycja malarstwa Lidii Dragon. Spotkanie w Książnicy Kopernikańskiej poprowadzi Daria Danuta Lisiecka. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • Choć zima w pełni, to za oknem śniegu brak. Dlatego na zajęciach uczestnicy wykonają postaci Pani Zimy, wykorzystując do tego różne materiały plastyczne, od papierowych serwetek do błyszczącej folii aluminiowej.
 • W nowym roku - nowa wystawa w bibliotece przy ul. Jęczmiennej 23. Ekspozycja zostanie otwarta 8 stycznia 2024 r. o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • 14 grudnia 2023 r. o godz. 18.00 Katarzyna Kluczwajd opowie (prawie) wszystko o toruńskim Dworze Artusa (a właściwie Dworach). Prelekcja odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej. Wstęp jest bezpłatny.
 • 13 grudnia 2023 r. w Książnicy Kopernikańskiej odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu "Codzienne życie (nie) zwykłe zwyczaje na Kujawach i Pomorzu".
 • 14 grudnia 2023 r. zajrzyjcie do Biblioteki Chełmionka przy ul. Żwirki i Wigury 39/41. Tam od godz. 11.00 do 17.00 prawdziwe cuda i cudeńka - Sekcja Rękodzielnicza Toruńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawi na sprzedaż ozdoby i akcesoria świąteczne.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. zapraszamy na rodzinne świętowanie Mikołajek w twórczej atmosferze! W te dni Mediateka w Młynie Kultury otwiera się dla Was jeszcze bardziej. Zobaczcie, co przygotowała na Mikołajki.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Kultura, Miasto
  Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.