Książnica Kopernikańska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Książnica Kopernikańska

 • Wieczór 7 października 2023 r. minie pod hasłem "Absurd(al)nie czytać".
 • Toruński Klub Poetów zaprasza na kolejne spotkanie. 5 października 2023 r. swoje wiersze zaprezentuje Wiesława Kwinto-Koczan. Gościnnie wystąpi Jacek Beszczyński. Spotkanie w Książnicy Kopernikańskiej poprowadzi Małgorzata Musiałowska. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • 9 października 2023 r. zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Toruń tylko zaPLANowany. Katarzyna Kluczwajd opowie o pomysłach na Ratusz Staromiejski. Prelekcja odbędzie się w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • 4 października 2023 r. zapraszamy na premierową prezentację KSIĄŻK(ownic)OWEJ orbity Katarzyny Kluczwajd. Spotkanie w Książnicy Kopernikańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • W sobotę, 16 września 2023 r. zapraszamy do udziału w spotkaniu przy obywatelskim muralu (zrealizowanym w ramach budżetu obywatelskiego) – z ludźmi i historią miejsca. Widzimy się o godz. 11.00 przy ul. Poznańskiej 3.
 • W sobotę, 9 września 2023 r. czytamy "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Do udziału w Narodowym Czytaniu zapraszają dwie filie Książnicy Kopernikańskiej: Mediateka w Młynach (Kościuszki 77) i biblioteka przy ul. Lelewela 3. W obu czytelnicza akcja rozpocznie się o godz. 11.00.
 • Na początek były obłożyny. Potem frycowe, czyli żniwna inicjacja. Pępkowe - wcale nie związane z narodzinami dziecka. A na koniec wieńcowe. Co kryje się pod tymi tajemniczymi określeniami? Dowiecie się 20 września 2023 r. podczas kolejnego spotkania z cyklu "Codzienne życie, (nie) zwykłe obyczaje. Historia życia codziennego i zwyczaje doroczne na Kujawach i Pomorzu".
 • Biblioteka przy ul. Jęczmiennej 23 zaprasza na wystawę prac Mariusza Dziaka. Ekspozycja zostanie otwarta 4 września o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • W poniedziałek 4 września 2023 r. zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu "Toruń tylko zaPLANowany". Katarzyna Kluczwajd opowie o toruńskich mostach przez Wisłę. Do zobaczenia w Książnicy Kopernikańskiej (Słowackiego 8) o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.
 • W sobotę, 2 września 2023 r. zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej na planszówkowe pożegnanie wakacji. Ponad 800 gier planszowych i karcianych, również nowości i bestsellery w godz. 16.00 do 21.00. Będą turnieje dla młodszych i starszych fanów planszówek. Do zobaczenia w Książnicy Kopernikańskiej!
 • 7 września 2023 r. zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie przygotowane przez Toruński Klub Poetów. Gościem Książnicy Kopernikańskiej będzie Małgorzata Musiałowska, autorka tomiku "Klucze do ogrodów" (Wydawnictwo Adam Marszałek).
 • Bardzo tanie książki, tylko przez jeden dzień - 26 sierpnia 2023 r. Filia nr 3 Książnicy Kopernikańskiej (w pięknie odnowionej narożnej kamienicy przy ul. Mickiewicza 61) zaprasza na wyprzedaż tytułów wycofanych z bibliotecznego księgozbioru.
 • Weź udział w mobilnej grze miejskiej, którą Książnica Kopernikańska przygotowała z okazji 100-lecia placówki, i zgarnij kosmiczne nagrody - nagrodzimy aż 23 najlepszych uczestników. Gramy w sobotę, 9 września 2023 r.
 • Anna Brzezińska - ceniona pisarka i historyczka, autorka powieści i opowiadań, trzykrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, najbardziej prestiżowego polskiego wyróżnienia w dziedzinie fantastyki. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej, które odbędzie się 5 września, zaprezentuje "Zmierzch świata rycerzy. O kobietach, którym zawdzięczamy Nowożytność".
 • Vincent V. Severski będzie kolejnym gościem festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. Spotkamy się z nim 21 września 2023 r. w Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Na zdjęciu: dwóch żużlowców na torze
  Miasto, Sport
  Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Trwa usuwanie jemioły z koron 129 drzew rosnących na terenie miasta. W ramach zadania wykonywane są także cięcia pielęgnacyjne.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza 5 października 2023 r. o godzinie 17.00 do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika na wernisaż wystawy pt. „Imago Caeli – malarstwo Katarzyny Kołodziejczyk”. Wystawa udostępniona będzie od 6 października do 26 listopada br.