Projekt hanzeatycki na konferencji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Projekt hanzeatycki na konferencji

Miasto
Data publikacji: 04 grudnia 2008
Autor: admin_vobacom

Projekt "Toruń - Hanza nad Wisłą" zaprezentował wiceprezydent miasta Rafał Pietrucień na konferencji "Ożywianie miast, czyli jak rewitalizacja napędza turystykę". Wzięło w niej udział kilkuset ekspertów od turystyki i samorządowców z całego regionu.

Konferencja odbyła się 3 grudnia 2008 r. w Dworze Artusa. Jej organizatorem była Fundacja Pascal, firma Smartlink oraz Urząd Marszałkowski. Była to jedna z siedmiu regionalnych imprez w ramach cyklu "Polska pięknieje - wiedza czyni cuda".

Przypomnijmy, że Fundacja Pascal w tym roku zorganizowała prestiżowy konkurs na siedem cudów unijnych funduszy. Toruń zdobył w nim wyróżnienie za modernizację Teatru Baj Pomorski. Podczas konkursowej gali powstał pomysł zorganizowania konferencji poświęconych promocji dobrych projektów turystycznych. Toruńskie spotkanie było piątym z ogólnopolskiego cyklu siedmiu konferencji.

Oprócz prezentacji projektu hanzeatyckiego, Urząd Miasta przygotował też stoisko z wydawnictwami promocyjnymi, a uczestników konferencji przywitał prezydent Michał Zaleski.

Warto wiedzieć, że projekt "Toruń - Hanza nad Wisłą" otrzyma 12,5 mln zł dotacji z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka. Pieniądze przeznaczone będą na modernizację Ratusza Staromiejskiego, remont i wystrój deptaka nawiązujący do średniowiecza, a także na ożywienie turystyczne ruin zamku krzyżackiego. To nie wszystko. Na głównych ulicach Starówki staną stylizowane latarnie z godłami cechowymi, zegar, minipomniki i elektroniczne infomaty z wiadomościami turystycznymi, zaś na Rynku Nowomiejskim zostanie odtworzona historyczna waga miejska.

Projekt powstał w Wydziale Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, do końca czerwca 2009 r. miasto podpisze umowę o dofinansowanie inwestycji. Prace potrwają do końca stycznia 2012. Rząd chce bowiem, by miasta były przygotowane na wizytę turystów zjeżdżających do Polski na finał piłkarskich mistrzostw Europy. Całkowita wartość projektu przekracza 20,8 mln zł.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
  • Linia autobusowa nr 22
    Miasto, MZK
    1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.
  • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
    Kultura, Miasto, Sport
    Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
  • Kultura, Miasto
    W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
  • Kultura, Miasto, Sport
    Wielkimi krokami zbliża się do nas najmilsze święto - Dzień Dziecka. Tradycyjnie Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu.
  •  Od 1 czerwca zmiany w komunikacji miejskiej
    Miasto, MZK
    Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...