Zabrzmi Pięciolinia Wolności | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zabrzmi Pięciolinia Wolności

Kultura, Miasto
Data publikacji: 31 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Pięciolinia Wolności - plakat

4 czerwca 2024 o godz. 18:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa odbędzie się XX jubileuszowa edycja koncertu kompozytorskiego Pięciolinia Wolności.

Koncert Pięciolinia Wolności tradycyjnie organizowany jest przez Pomorskie Towarzystwo Muzyczne i Centrum Kultury Dwór Artusa w Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Koncert ma uczcić i przypomnieć rocznicę pierwszych wolnych wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku. Podkreślimy, jakie utwory rodzą się bez skrępowania i cenzury, kiedy artysta ma swobodę wypowiedzi. Na koncercie jak zawsze usłyszymy współczesną muzykę solową, kameralną i chóralną napisaną przez kompozytorów z regionu. Będą kompozycje o różnym charakterze wykorzystujące rozmaite współczesne techniki kompozytorskie. W koncercie wezmą udział pedagodzy, absolwenci i uczniowie szkół muzycznych w regionie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Kompozytorzy: Aleksandra Brejza, Magdalena Cynk, Ewa Fabiańska-Jelińska, Piotr Jańczak, Marcin Kopczyński, Zuzanna Koziej, Michał Ossowski, Mateusz Sobiechowski, Jakub Neske, Łukasz Urbaniak, Michał Zieliński.

Wykonawcy: Wiktoria Adamczyk, Małgorzata Furche-Jurczyk, Jakub Gajdecki, Marcin Kopczyński, Robert Matusiak, Magdalena Miszewska-Zasadna, Mateusz Sobiechowski, Kamil Węgorek, Chór Młodzieżowy Semper Iuvenes, Chór Dziecięcy Gioia di Cantarepod kierunkiem Renaty Szerafin-Wójtowicz.

Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.